Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz Anfänger #23661 üzenetére

    "Úgy érted, mint az egyház napjainkban?
    Mint a ortodoxok, evangélikusok, refek, anglikánok, stb.? 🙂"
    Igen, pontosan ugyanígy értem. Te is nevetsz ezen. S miért is? Mert Krisztus megalapította apostolaival az egy, szent, apostoli, katolikus egyházat, amiből később kiváltak azok, akik azt mondták: "majd én jobban tudom".
    Ezek, az Általad fent említettek is ugyanígy "jobban tudják". Akkor is, ha ellentmondanak a krisztusi tanoknak.

    "Ahol laknak, ott hirdetik Isten örömhírét és Jézus halálát és örökké tartó áldozatát."
    Ezt megtehetnék a Katolikus Egyház(közösség) berkein belül is. De nem teszik. Nincs fölöttük, mellettük senki, ők diktálják a tanaikat. Csak alattuk vannak.

    "Egymástól elkülönülten pedig szerintem azért, mert ha Isten valakinek felnyitja a szemét és evangélistát csinál belőle, akkor az a személy evangélista lesz és Jézus követő!"
    Az Ószövetség idején voltak egyéni próféták, akik Isten küldetését végezték, általában akkor, amikor eltévelyedett a kiválasztott nép és vissza kellett őket terelni az igaz útra.
    Az Újszövetség, Krisztus eljövetelével, már nem igényli ezeket az egyéni prófétákat: immáron a katolikus egyház (tehát szűken az intézmény, tágabban a krisztushívők) közösségén belül lesznek megtalálhatók a krisztusi tanok hirdetői (egységben, nem elkülönülten, szakadásban).

    "Jézust fogja dicsőíteni és az Atyát bemutatni az embereknek."
    Legalábbis egy Jézus nevűt és egy valamilyen Atyát.

    "Mert az igazi Jézust hirdetik és dicsőítik, ezt az igazi örömhírrel " fűszerezve"."
    1. Nincs kapcsolatuk - egy darab könyvön túl - a krisztusi örökséggel (apostoli egyház, tan).
    2. Az igazi örömhír maga a hirdetmény, nem egy fűszere valami homályos (érdekű) tannak.

    "És sok ezer embert meggyógyítottak Jézus hatalmával és erejével..."
    Dokumentáció? Bemondásra nehéz elhinni, hogy több ezer különböző (nem mondjuk mindig ugyanaz a sánta, vagy vak...) egyént. Mert csalókra sok példa van rendőrségi dokumentációkkal...
    Lehet, hogy ő(k) pont nem csaló(k), de pl. Wommack szövege nagyon nem bizalomgerjesztő tartalmilag.

    "Egyébként nincsenek ők elkülönülten egymástól,mindannyian Jézust dicsőítik."
    Nem egy sorozatgyilkos, öngyilkos, stb. szintén... :F

    "Bárki szabadon bemehet hozzájuk,közéjük,és ki is jöhet. Nem köteleznek semmit senkire,nem erőltetik rád a hitüket. Szabadon dönthet mindenki,hogy meghallgatja- e őket vagy sem."
    A (katolikus) egyház esetében detto.

    "Nincs kötelezettség, sem kötelesség, tőlük. Nem kell semmiben hinned! Nem kell semmit elfogadnod!"
    1. Ha a szabad csatlakozásra gondolsz: az egyház esetében szintén nem erőszak.
    2. Ha a tanokkal kapcsolatban: akkor Jézus feleslegesen tépte a száját, mert ezek szerint nem is kell elfogadni (hinni benne), amit tanított... :F

    "Nem kell hozzá erkölcsi bizonyítvány, hogy tesók lehessünk velük. Ők szeretik a felebarátaikat, mint magukat, ők maguk szabadok, és Jézust dicsőítik."
    Egyház esetében detto.
    Ha pedig a krisztusi tanok elfogadását érted "erkölcsi bizonyítvány" alatt, akkor megint nem értelek, mert attól leszel keresztény, ha elfogadod. Márpedig ez a "beugró" az egyházba.

    [ Szerkesztve ]

    "Szerintem."

Új hozzászólás Aktív témák