- Samsung Galaxy Watch6 Classic - tekerd!
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- 2 az 1-ben töltőkábel a OnePlustól
- Ford SYNC 3 infotainment rendszer teszt
- Samsung Galaxy S24 - nos, Exynos
- Mobil flották
- Motorola G86 - majdnem Edge
- Eurós árlista a Google Pixel 10 telefonokhoz
- Macrodroid
Új hozzászólás Aktív témák
-
Lompos48
nagyúr
válasz
lenszkij #15461 üzenetére
Szerintem határeset. De olvasd el a wiki kategorizálását.
@moha21: Oda osztják ezt is, bár szerintem ugyancsak határeset, csak a jó oldalról
Ha pedig kivesszük közülük az egyenirányítókat, akkor határozottan igen.
-
tornas
őstag
válasz
lenszkij #15457 üzenetére
Ha a tag a színkódra hivatkozott és a 56+-5% ohm körüli mért értéket mérte, akkor szinte biztos, hogy az nem NTC. PTC meg a legtöbb tápban nincs is.
Az "aktív" jelzőt meg az elektronikai alkatrészelemek világában leginkább a félvezetők (és félvezető alapú komponensek) viselik magukon, mint aktív elemek.
Ha hozzá szeretnél szólni a dolgokhoz, akkor legalább "stílusosabban" és szakmaibban tedd ezt meg!
-
Buci21
addikt
válasz
lenszkij #15257 üzenetére
pécsig kéne visszavinni
vagy postázni... am a táp ajánlott típus? nincs lehetőségem, jeleztem a csókának a hibát, de kicsúsznék az 1 hetes gariból ha az új lapot megvárnám :/ kajtassak másik tesztgép után vagy felesleges? mennyi az esély h másik lap be fogja röffenteni?
-
-
moha21
veterán
válasz
lenszkij #15244 üzenetére
Ja csak a mai játékgépek nem annyit fogyasztanak, mint az irodai gépek... Egy combosabb VGA egymaga többet fogyaszt, mint 3 irodai gép ( monitor nélkül ). Arról nem beszélve, hogy a mai gépek alkatrészei elég gyorsan változtatják az órajelüket, feszültségeiket tehát ezeket a nem lineáris változásokat is tudnia kell egy tápnak.
Egyébként olcsó tápoknál is van védelem, kérdés ez mennyi idő alatt kapcsol be. Általában inkább később, mint előbb.
Ahhoz képest, hogy hardvergazda ( az rendszergazda vagy mi? ) meg gyártás és méréstechnikus is voltál, nem tudod értelmezni azt, hogy itt a fórumon csak egy regisztrációval lehet lenni kedves petzval vagy hivjalak inkább andrade-nak ?
-
didyman
őstag
válasz
lenszkij #15213 üzenetére
Mindegy, tök nem értem, hogy mit akarsz mondani ezzel a térvezérlésű meg nem föld dologgal. A PS-on földre zár, logikai H szintet húz testre, az azt fogadó alkatrész, vagy az azt meghajtó alkatrész pedig lehet bipoláris és térvezérelt tranzisztor is, illetve azok logikai hálózata, de a GND az biztos a dologban, és sehogy sem függ össze az alkalmazott félvezetővel.
-
Lompos48
nagyúr
válasz
lenszkij #15207 üzenetére
A GND CSAK egy konvenció (egyezmény) kapcsolási rajzokban. Ahhoz viszonyítanak dolgokat. Egy becsületesebb dupla táp kettő darab lebegő feszültségforrásból áll, amiket úgy lehet egymás mellé, egymás után kötni, ahogy a szükség diktálja. Nulla potenciálnak azt koronázod, amihez képest mérsz. A még becsületesebbnek van egy GND kapcsa is, ami a készülék és ugyanakkor a hálózat védőföldje is, amihez a kimenetet (bármelyiket) kötöd vagy nem ugyancsak szükség szerint.
-
didyman
őstag
válasz
lenszkij #15167 üzenetére
A pár másodperc már régen rossz. Az ATX powergood jelnek a ps_on zárását követően 300 ms időn belül kell megjelennie, maximum ennyi ideje van a feszültségeknek beállni. Ha ennél tovább tart, az alaplap táphibát fütyül, illetve nem indítja el az alkatrészek tápellátását, órajeleit.
Kétséget kizáró mérésre az 50.000 Ft-os műszer is pontosan annyira alkalmas, mint a 2.000 Ft-os, vagy akár a 800 Ft-os teszkós: Semennyire. Korrekt módon, műterheléssel, terhelés alatt, tárolós oszcilloszkóppal kellene mérni, mert az ad valódi, döntésre alkalmas eredményt. Mivel nincs otthon a garázsban ilyesmi a legtöbb embernek, ezért marad a műszer, mert durva hibákat az is képes megmutatni. Ebből viszont a legalja pontossága is bőségesen elegendő, az említett 300 ms-ot úgysem lehet egyikkel sem szemre kitalálni, és a feszültségek átlagértékén kívül mást aligha mutat meg, ami a zajosságot, terhelésre reagálást illeti, ami már esetleg régen gondokat okozhat a működésben, az a műszeren gyönyörű, szabványon belüli érték lesz még. Ezért a műszer eredményéből nem lehet kiindulni a táp jóságát illetően, de durva hibák keresésére messzemenőkig alkalmas. -
-
commanDOS
senior tag
válasz
lenszkij #15157 üzenetére
Megnéztem, valóban igazad van, folyamatosan zárva kell lennie üzem közben.
Akkor viszont nem értem. Úgy elindul, de alaplapon keresztül nem. Lehetne hibás az alaplap, de akkor a másik táppal miért indul hibátlanul?
Mondjuk inkább táp legyen, mint alaplap...Hoppá... a táp sípol ha manuálisan indítom. Vagyis nem sípolás, hanem inkább "ciripelés"
-
Lompos48
nagyúr
válasz
lenszkij #15151 üzenetére
...azért melegszik mert a trafó kis feszültséget visz át de nagy áramot.
Pontosítsunk:
A melegedés elsősorban a menetzárlat által rövidrezárt menetekben folyó nagy áramtól van. Azt, ott, csak a huzal ohmikus ellenállása korlátozza. Vékony huzal esetén abban a zónában lesül minden szigetelés vagy a szál is szakadásig olvad egy idő után. Úgy kell elképzelni, mint egy bármilyen kisebb tekercset (pl. szekundert) rövidre zárva. Az amennyivel a tekercs "rövidülése" járul hozzá az áram növekedéséhez, az elenyésző (lehet) az előzőleg említett jelenséghez képest.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 5500 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB Rampage SHIVA ADATA XPG 600W
- Telefon felvásárlás! Samsung Galaxy A15, Samsung Galaxy A25, Samsung Galaxy A35, Samsung Galaxy A55
- HP OMEN 16 Brutális teljesítmény gamereknek és profiknak!
- Samsung Galaxy S23 Plus 256 GB Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
- Konzol felvásárlás!! Xbox Series S, Xbox Series X
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest