Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsiga667

    addikt

    válasz csapos2 #49 üzenetére

    Az ember is legtöbbször az éhsége miatt öl. A lelőtt vadállatok 99%-a valakinek az asztalán végzi. Egy finom őzpörkölt közben engem a legkevésbé sem érdekel hogy azt valaki esetleg hobbiból/sportból/élvezetből ölte meg, mert még így is jobban járt mint az a marha akiből sajtburger lett a McDonald's-ban. Az meg aztán végképp nem izgat hogy a trófea valakinek a falát díszíti, mint ahogy az se érdekel ha egy vágómarha bőrét felhasználják valamire.

    A szavanna közepén meg ugyanúgy csinálok puskát mint ahogy kőbaltát vagy mikroprocesszort. Összefogok más emberekkel, használom az eszem, kitalálom a szükséges technológiát, megszerzem a szükséges alapanyagokat, és megcsinálom a puskát.
    Nyilván nem egy rövidtávon hasznosítható fegyver a tudás, de cserébe többet ér mint egy állat nyers ereje. Valamit valamiért.
    Azon meg felesleges vitatkozni hogy szerintetek az ember nem csúcsragadozó mert tény hogy az, én tudom megölni az oroszlánt és nem ő engem. Igen, puskával. Amit én csináltam. (Az 'én' szó az emberiség egészére vonatkozik, még mielőtt valaki belémkötne.) Vagy szerintetek nem teljesítmény pl. elmenni az Északi sarkra? Vagy a Holdra? Ugyanúgy lehetetlen megfelelő felszerelés nélkül, amit valakiknek ki kellett találnia, meg kellett csinálnia...

Új hozzászólás Aktív témák