-
Mobilarena
Jó adatátviteli sebességhez megfelelő adatkábel is kell, nem elég a drága switch és hálókártyák. Ennek a kiválasztásában próbálunk segíteni.
Új hozzászólás Aktív témák
-
poat88
kezdő
Köszi.
Nem tudom mit segít, de ilyet vettem; S/FTP kábel CAT.6A fali, Belden 10GXE02.
Megpróbálom mind a két oldalán lehúzni, látni-e valamit, a padláson fut a maradék. Tudom rövidíteni 10 métert kb., csak ahhoz falat kell fúrni, és nagyon macerás a bejátszás, egy régi ferde keményen jönne le. Ha nincs más, veszek új kábelt, 23 méter, 150 Ft/méter volt öt éve.
Vagy nem falkábel, hanem sima, hajlékony, és megy végig. -
poat88
kezdő
Be van húzva a falba is, multiméter kiesik. Patch jó, akkor szakadt lesz, remek. Zöld és kék felcserélve, így már flow sincs a router szerint, csak 100M-et ír ki, wifi szabványt nem...
Veszek két apát, fogót, kábelvizsgálót, rányomom, aztán meglátjuk. Ha szakadt, mit tudok kezdeni vele, levágom a két végét, és bízom benne, hogy falfúrás és máshol behúzás után jó lesz? -
breezer88
tag
Köszi szépen és mindenki másnak is a kommenteket, végül innen rendeltem meg , mivel gyors keresés után pesten nem találtam ilyet, vagy hívogatni kellet volna néhány hasonló üzletet, hogy vajon csinálnak-e ilyet, úgyhogy innen megrendeltem és ma vettem át, majd tesztelem ma/holnap.
@Essejó: Nekem az UTP kábellel az volt a problémám - de lehet ezt megoldja ez a cucc csak nem jövök rá így hirtelen miért
- hogy akárhányat csináltam mindig csak úgy tudtam végül rátenni a kábelre a fejet, hogy túl hosszan távolítottam el a kábelről a bevonatot és még a fej előtt egy kb. fél centis szakaszon már csak az erek látszottak, nem volt rajta bevonat. És mindig így sikerült valamiért... azóta is ilyen a laskában az összes utp kábelvég, mondjuk működnek, a sebesség is annyi amennyinek ígérik, de azért nem túl tetszetős és kicsit sérülékenyebb is.
-
merqree
őstag
Szia,
Hazaérve az a látvány fogadott, hogy a 8 portos POE switch valamennyi LEDje aktivitást mutatott, de se IP scanner, se ping nem igazolta, hogy a kettő hibás kamera valóban működne.
A már működő kamerát egy 1 méteres kábellel direktbe kötöttem a POE switchen, tökéletesen működött. Ezek után újra kábeltesztet csináltam.
Visszacsatlakoztattam a helyén, és azóta működik. Szóval nem értem.Az új kamera esetén szintén direktbe kötöttem, és működött. Kábeltesztet nem mutatott hibát. Gondoltam, hogy a 568A kötés helyett 568B sorrend szerint szerelem a végeket. Kábelteszt össze vissza villogott, nem szépen sorba. Próbából rádugtam a kamerát, de érthető, hogy se kép, se ".hang". Újraszereltem mindkét végét 568A szerint, kábelteszt hosszú percekig tökéletesen muzsikált. Ezen felbuzdulva, a kamerát a helyén felcsatlakoztattam, és vártam, hogy legyen kép. Nem volt. (Közben megjött az ígért lehülés, némi esőcseppekkel, így fogtam magam, és lesz.rtam a dolgot.) Ahogy pakoltam, látom, hogy a POE switchbe nem dugtam be az újraszerelt 568A véget. Bedugtam, és azóta is (kopp-kopp) működik.
A fene sem tudja mi volt ez.
Köszönöm a támogató kérdéseidet, mert ezekből is tanulhat az ember!
-
merqree
őstag
Szia,
Köszönöm a válaszodat
, kérdéseidre a válaszaim:
1. A "zöld ereket mutatott" azt jelenti, ahogy írtad is, hogy a kábel egyik végén a teszter, a másik végén a "végpont", és így néztem meg a teszternél, majd, ahogy írtad is, átsétáltam a drót másik végére, és ott is végignéztem, ahogy "lefut" a teszt. Ahogy írtad, szépen sorban, 1-8ig mennek a zöldek, kihagyás nélkül.
2. A mozgatásos dolgot nem próbáltam, nagyon köszönöm az ötletet, megnézem, hogy így is "stabil"-e a teszt. A kábeleket minden töréspontnál (irányváltások sarkoknál) külön húztam be, igyekeztem nem rángatni pont egy esetleges szakadástól tartva.
Ötletként még azt kaptam, hogy tegyek a most "rossz" kábel végére másik kamerát, hogy kiszűrjem, hogy a kamera hibásodott-e meg "időközben".
-
seaky77
tag
Ilyen kütyűről van szó rendkívül primko:
https://3bnetwork.hu/termek/halozati-utp-es-telefonos-kabel-teszter-rj-45-rj-11-kabelekhez/568778A random kihagy azt jelenti hogy ugye futnak a ledek 1-8 ig a teszt alatt és minden második körben a 7-es led nem villan fel. Ha a kábelt műanyag rj45-re cserélem a patch panelről a kütyüig akkor mindig 1-8 jól villog.
Amúgy a hiba jelenség az volt hogy erre a kábelre dugott AP furán működött néha nem volt elérhető. Szét offoltam a tplink omada forumot hogy milyen szar az AP-juk. Majd egyszer úgy döntöttem
hogy leveszem az AP-t és rádugok egy laptopot és tolok egy iperf-et ami kihozta hogy 1mbit csak a sebesség. Most a pacth kábelt műanyagra cseréltem és ok.
Minden esetre rá fogok mérni mert nagyon fura!
-
Essejó
veterán
Részemről nem hitvita, bő 40 éve híradástechnikai műszerészként érettségiztem, tananyag volt. Aztán más irányba ment az életem és nem dolgoztam a szakmában.
Ezen én is töprengtem egy sort, hogy egy AC tápos switch esetén, ha a patch panelt külön födnyársra kötjük, akkor ugyanúgy kialakulhat a földhurok. Viszont ha meg egy vagy több TL-SG108 link switch-et használunk, ami ugyan fémházas, de szintén kettős szigetelésű, tehát nem kapcsolódik a védő földre, ott jól jöhet a patch panel földelése, akár külön földnyárssal is.
Sajnálom, hogy ezt a fentit nem írtam be az előző hozzászólásba. -
-
Forza_JUVE
aktív tag
Köszi az újabb segítséget, most is sok hasznos infót mondtál.
Pl. a mély doboz. Egy db. HDMI aljzatot terveztem, oda ezt a 66 mm mélyet raktam, de az UTP-khez nem!Oda csak a sima 45 mm mély Kaiser dobozokat, és épp nézem, hogy egy keystone modul min. 30mm mély, szóval nem sok hely marad a kábelnek, de remélem azért befér ...
Földeléssel kapcs. 1 kérdés, bár lehet h hülyeség:
Pl. adott 1 okosTV, ami egy földelt konnektorba van dugva. Kap egy árnyékolt S/FTP hálókábelt, ami a patch panelben végződik. A patch panel földelő vezetékét rákötöm egy másik, szintén földelt konnektor zöld/sárgájára ("paraszt" megoldásként), ami aztán elmegy a kismegszakítókig, onnan ki a villanyórához, majd le a földbe egy földelőszondán keresztül.
Nem erre gondolt Essejó a hsz-ében, hogy így lesz az ún. földhurok?
Vagy ez tökmás szitu?B. verzió: a patch panel zöld/sárgáját rákötöm a rack szekrény oldalára, majd innen egy másik zöld/sárga vezetéket kihúzok a házból és a fal tövében leverek egy másik földszondát és ezt az egy szálat kötöm rá. Így a 230V és a LAN hálózat külön lenne földelve egymástól elég távol. Vagy ez is hülyeség?
-
Essejó
veterán
Ha egy árnyékolt kábel mindkét végét földeled, akkor kialakul az úgynevezett földhurok. A hurokban a külső mágneses tér hatására áram indukálódik, és ez zavart okozhat. Ez rádiótechnikában ismert jelenség, pl a hangszóró a bekapcsolás pillanatában elkezd búgni, ezért is nevezik ezt brumm-nak. Ha csak egyik végén földeled az árnyékolást, nem alakul ki a földhurok, és nincs brumm.
-
Forza_JUVE
aktív tag
Nagyon köszi a részletes választ, és hogy alaposnak tartasz.
Ami azt illeti, természetesen lesz egy saját router is a Telekomos "biszbasz"és a switch között, csak rövidíteni akartam a hsz-t.
Sőt, eredetileg patch panelt is terveztem bele, de az utóbbi időben spórolósabbra akartam venni a tervezést, így kezdtem magam meggyőzni, hogy az nem kell. De ezek szerint mégis, és örülök, hogy tőlem függetlenül írtad, mert ez csak megerősít.
Amit már hónapok óta kinéztem, szerencsére éppen árnyékolt is. /még nem 100% h ez lesz, de vmi ilyesmi/Hasonlóan ha árnyékolt patch panel van az egyik végén, azt is tudod "könnyen" földelni.
Ezt még 1 picit ki tudnád fejteni, hogy hogyan? Ehhez láma vagyok. Azt látom, hogy ennek hátul fut egy zöld/sárga, de azt hova kötöm? És ha itt oldom meg a földelést, akkor mondhatjuk, hogy a teljes hálózatom földelt?Leginkább a linkelt kábelt köszi, mert nem csak hogy vékonyabb és könnyebb lesz húzni, de Cat7 S/FTP, és még olcsóbb is mint amit én linkeltem! /egyelőre beérem azzal, hogy a falban a kábelek tudják a 10G-t, az eszközöket, csatikat majd évek múlva tudom cserélni/
A kábelezést és a villanyszerelést is mi csináljuk majd, villanyban Fater a szaki, én "csak" egy elcseszett IT-s (pontosabban desktop támogató) vagyok.
A szobákban ahol 2 UTP lesz, ott 20-as gégecső, ahol többnek kell futni ott 25-ös, elvileg el kell férnie benne, előtte kipróbáltam, igaz, sima UTP 5e-t vagdostam több darabra, és 5 simán elment egy 20-as gégecsőben.Említed a keystone aljzatot a kiállásokhoz (nyilván ez is árnyékolt legyen akkor, igaz?). Még ugyan nem eldöntött teljesen, de vmi Legrand/Schneider fali aljzatokat szeretnék, ezekbe szerelhető keystone-ról tudsz esetleg?
Köszi!! -
R1200GS
aktív tag
-
R1200GS
aktív tag
Köszönöm a válaszod!
Külön csőben fog menni mindenki. Viszont akkor ennél a típusú kábelnél a földelésről még gondoskodni kell?
-
Steady74
addikt
Úgy tűztem be a kábelt, hogy belülről kifelé álltak a szálak, egészen benyomtam kézzel amennyire lehetett, a kilógó rész meghúztam lefelé, a belső részt pedig egy csavarhúzó szárával toltam szintén lefelé. De megnézem még mit tudok elkövetni, este nem foglalkoztam vele.
-
Steady74
addikt
Vezeték nincs elfúrva, jelenleg egy 2m-es teszt darabbal szórakozok, mert CAT6a-val nem tudtam falicsatlakozót szerelni, most visszább jöttem átmérőben, de így sem megy. Ugyan azzal a rendszerű, de cat5-ös Legrand fali csatlakozóval cat5e kábellel simán működik, ezért is írtam, hogy rossz bekötési sorrendet kizárom. Valószínű, hogy a kések nem vágják át a kábelt, de, hogy 3 félénél sem, amit cat6-hoz ajánlanak, az bosszant.
Lagrand 1
Goobay -
Steady74
addikt
A bekötési hibát kizárom egyrészt bekötöttem a házban vagy 10 db fali csatlakozót, igaz azt még cat5e kábellel, illetve rajta van a csatikon a kábelszínek sorrendje, azok meg stimmelnek. A kések közé benyomom kézzel, oldalról csavarhúzóval, hogy megvágja a szigetelést amennyire csak tudom, hát még küzdök vele egy sort.
-
inf3rno
Topikgazda
Amennyire én látom a szabványok a garantált minimumot adják. Szóval cat5 minősítésnél biztosan megvan a 100. Hogy mennyivel van 100 felett meg erősen függ az anyaghasználattól és a távolságtól is. A 100-at ugye 100 méteren garantálják. Cat5e kábeleknél írták sokan, hogy lazán megvan a 10 Gbps is. A drágább cat5e-nél magasabb MHz értékkel még talán 100 méteren is meglehet. Valószínűleg a csatlakozóknál is hasonlóan működhet a dolog. Én egyébként arra számítanék így belegondolva, hogy nincs olyan nagy jelentősége a csatlakozónak, és hozza a cat5 is a gigabitet, mert csak egy nagyon rövid szakaszon folyik át rajta az áram, az meg nem csinál akkora zajt, mint egy sok méteres rossz kábel. Kipróbálni nem próbáltam ki mondjuk soha.
-
_q
addikt
Köszi a választ.
Igen így már értem és igazad van mesh esetén is van 1 router, a többi AP lesz. Mesh esetén az AP-t node-oknak hívják. A hagyományos AP-val ellentétben a Node-ok és azok felhasználásával kapott mesh hálózat előnye, hogy nem kell várni egyik 'AP'-ról másikra váltásnál, ahogy a szintek között mozgok (persze ez nem folyamatos le-fel mozgás), hanem mondhatni észrevétlenül megtörténik. A hagyományos AP esetén, ami nem mesh hálózatban van, ott lehetnek pár másodperces vagy akár több várakozások is mire egyikről átcsatlakozik a másikra, lehet hogy 2 eszköz határán vagyunk, ezért ide-oda ugrál, így nem lesz stabil wifi kapcsolat, vagy az is lehet hogy manuálisan kell az eszközt mindig a másik AP-re felcsatlakoztatni, mert magától nem megy. Ezeket olvastam csak, mikor megnéztem a kettő közötti különbséget, gyakorlati tapasztalatom nincs róla. Cserébe egy hagyományos AP hálózat olcsóbb, a mesh, főleg egy AX-es wifi 6-al drágább.
Mesh-nél is össze lehet kötni a routert és az egyes AP-okat (Node-okat) etherneten keresztül (wan-lan-wan-lan...). Első körben 2 routerben gondolkodok, de mivel 3 szint van elképzelhető kelleni fog 3 is. De kezdetben igazad van, 1 router és egy AP (Node) lenne.
Jelenleg van egy AC routerem. Ha vennék még mellé egy másikat akkor a hagyományos Router + AP megoldott lenne. Viszont ha már úgy is kell legalább 1, de lehet 2, (élesben derül majd ha beköltöztünk), akkor érdemesebb időtállóság miatt AX routert venni, ami támogatja a wifi 6-ot. Asusnál a wifi 6-os routereket elnézve a mesh nem extra, hanem alap tulajdonság.
Tehát itt most 3 opciót látok azok alapján amit írsz. Javítsatok ki, ha tévedek.
#1: AC router + AC AP: olcsóbb, cserébe lehet szívás az emeletek között az adok közötti váltásnál
#2: AX router + AC AP: árban köztes megoldás, lesz egy időtállóbb router drágábban, de a mostanit is tudom használni. Itt lehetnek kompatibilitási gondok ahogy olvastam AX<->AC között és a wifi 6-ot se tudom kihasználni amíg marad az AC AP
#3: AX router + AX AP (1 vagy 2): drágább, mert venni kell új 2 vagy 3 eszközt, cserébe időtálló wifi 6-ot és mesh-t is tud. -
_q
addikt
Ez nekem jött válasznak? Én AP-t nem írtam, nem szeretném, hogy szórakozzanak az eszközök, hogy vagy rácsatlakoznak vagy nem az AP váltásnál. Nem falban vezetném el első körben a vezetéket, hanem kábelcsatornában. Később egy felújítás alkalmával majd mehetne a falba, addig csak a szintek között lenne koszolás. Egyébként a mesh sok újabb asus routernél, ez a rész nem is gond.
-
hegegabi80
addikt
Majd ismerősnél rákérdezek, aki a telekomnak szerel itt helyben.
Arra konkrétan emlékszem a beszereléskor mondták, hogy az IPTV nem a 30Mbit net-et használja, hanem annak van külön sávszél. Érthető is, hiszen ha elkezdenék nagy fájlokat letölteni, akadozna a kép a tv-n.
De előtte ki fogom próbálni ahogy most van, átdugdosom másik portba is őket, több vairációt is kipróbálok. Nehogy akkor érjen meglepetés, ha már készen van az egész.
-
inf3rno
Topikgazda
+1, szerintem is így érdemes.
Esetleg ha vannak egymáshoz közelebbi pontok itt vagy ott, akkor oda be lehet tenni egy-egy switch-et, ha valaki csökkenteni akarja az össz kábel mennyiséget a nagyobb villanyszámla és a +1 eszköz árán. Olyankor megéri, ha sok ezer forint / méteres kábelekről van szó, ilyen UTP kábeleknél nem biztos.
-
hegegabi80
addikt
Barkács topikban is kiveséztük, és ott is erre a megoldásra jutottunk.
A spájzba futnak össze a kábelek, oda átkerül modem és switch. Nappaliba nem jó, mert ott nem tudom hol lehúzni a sok kábelt, meg nem is akarom ott látni a dolgokat. Spájzban meg senkit sem zavar.
2 szál menne majd a szobákba és nappaliba, egy net a másik tv.Viszont azt nem tudtam, hogy külön kell switch az IPTV-nek és a netnek is. Azt tudtam, hogy a tv-nek külön van a sávszél a neten kívül.
-
MrSealRD
veterán
Lengőkábel. Pont ezen filóztam, hogy biztos nem veszek mellé egy krimpelő fogót... Mert kb 0,5 alkalommal használnám egy évben és akkor sem kritikus a helyzet... Csak sajnálom, hogy van 1-2 alapvetően jó 3m-es kábelem és egy ilyen kis hiba miatt kukázni kell és generálom a szemetet... de úgy tűnik hogy akkor ez nem olyan 500Ft-os történet...
-
inf3rno
Topikgazda
Na kipróbáltam ezt a yato ollót: [link]
Koaxot vágtam és blankoltam vele. Az első, ami nem tetszik, hogy nincs benne rugó, nem nyílik vissza magától. A másik, ami nem tetszik, hogy egy kézzel nem is nagyon tudom visszanyitni és vágni vele. Túl nagy hozzá, félig meddig már kétkezes olló. Nyilván van kisebb is, de nem tudom, hogy rugó nélkül érdemes e foglalkozni vele. Maga a vágása jó minőség, de azért nem teljesen tökéletes, szerintem lehet ennél jobbat is, csak nem tudom mivel, talán giotinnal.
Blankolásra elmegy, ha nincs más. A külső köpenyt jobban leszedte, mint az olcsó blankoló, ami van, viszont a belső rezet azt könnyen megnyomorítja, ha nem óvatos vele az ember. Szóval ez sem tuti, de azért nem rossz, vágásra ezt fogom használni ezentúl, blankolásra még keresek inkább mást.
-
inf3rno
Topikgazda
Én még blankolót vennék később, a mostani valahogy nem szuperál, lehet csak rosszul használom, de inkább spirálban halad, mint körbe. :S Majd még próbálkozom vele, de úgy rémlik, hogy régen nem volt ilyen gondom.
Ja hát ott lehet hagyni egy nagyobb összeget.
Én teleszórtam a kosarat, aztán a végén kiszórtam egy csomó mindent, hogy meglegyen a cél összeg. Alapból talán 5x annyiról indultam.
-
inf3rno
Topikgazda
Az szép, akkor a villanyt is ellenőriztetném valakivel, hátha azt is összebarmolták. Nem látom sok értelmét most kábelt cserélni, ha a switch-en nem akarsz fejleszteni. Fogalmam sincs mi lesz később, de most nincsenek olcsó 10 Gbps eszközök. Talán a 2.5 és az 5 Gbps elérhető áron van, nem néztem még. Én is behúztam a cat6a S/FTP-t, elkínlódtam vele, aztán most lehet, hogy kukázva lesz, és megy helyette az optikai. :S
-
inf3rno
Topikgazda
-
Kocsis1
friss újonc
Szia! Igen, kb ez az útvonal 🥴 a switch nem jelez vissza alatt úgy ertem: modemrouter- kabel-aljzat- kábel a falban- switch- kábel a falban- aljzat- kabel-gép... És azon a porton kívül amin a modemet csatlakoztattam, egyik ledje sem világít. Próbáltam cserélni a portokat,mindig csak az világít amin a bejövő net van... Switchbol kifelé aljaztokhoz egyáltalán nem megy ki semmi. Direktbe switchre kötve gepet - nem fali kabelen- pedig adja a netet... En is gondoltam az aljzatok rossz bekotesere de vmiert nem akarom elhinni, hogy az összes közül 1- et sikerült volna jól megcsinalni 🤬🤬🤬
-
Elemental
addikt
Ezt úgy csináltuk, hogy amikor jött az áramot kötni a srác, akkor, mivel a kocsiút túloldalán van az oszlop, így át kellett fúrni a kocsiút alatt. Akkor mondtam neki, hogy fúrjon egy másik lyukat, azt becsöveztettem a villanyszerelőkkel, és az a cső végződik ott(persze nem egy az egyben, közben van doboz is), ahol a routert terveztem a házban. És ebbe a csőbe húzta a be a telekomos srác a vezetéket. Az eredeti kérdésem az volt, hogy ebben a csőben mehet-e majd az optika, ha végre elér hozzánk.
A saját hálózatom cat6-tal van megoldva. Minden szobába megy utp, ahol nem volt lefixálva, hogy mi hova kerül, ott a szoba két egymással szembeni falára 1-1. -
inf3rno
Topikgazda
Én azért nem teljesen értek egyet. Ha valakinek most azonnal kell a 10 Gbps belső háló, akkor inkább az optikát javaslom OM3-al vagy nagy távolságra OM4-el. Ha csak az a szempont, hogy pl 10 év múlva 2-5-10 Gbps internet lesz majd egyszer valamikor, és nem akarom megbontani a kábelt, hanem eleve olyat akarok betenni, ami később is jó lesz, akkor meg a cat6a-t javaslom. Sokan mondják, hogy később lesz több 10 Gbps RJ45-höz való eszköz, és talán olcsóbbak is lesznek a mostaniaknál. Én azért erről nem teljesen vagyok meggyőződve, de van rá esély, illetve az internet szolgáltatók is valamiért inkább az RJ45 mellett tették le a voksukat eddig, és az SFP+ inkább szerver parkokra jellemző technológia. Ha elég az 1 Gbps, akkor meg a cat5e is jó. A kettő között van valahol a cat6 kábel, de szerintem nincs értelme foglalkozni vele, mert nincs akkora felára a cat6a-nak.
Én most nem tudok dönteni, hogy hagyjam a már beszerelt cat6a RJ45 kábelezést a 10 Gbps belső hálómra, vagy álljak át SFP+-ra, és optikára. Igazából árban ugyanott lennék nagyjából mindkettővel, és jelenleg csak két gépet kell direktbe összekötnöm, arra meg mindkettő jó. Később viszont ha lesz harmadik, negyedik gép is, akkor 10 Gbps RJ45-höz iszonyat drágák a switch-ek. Olyan 150-200k körül kezdődnek, és használtan is kevés van belőlük, szemben az SFP+-al, amiből újan is lehet kapni kis 4 portos switch-et 50k körül. Az olcsóbb bővíthetőség miatt inkább az optika felé húzok, de rohadtul utálnék behúzni optikai kábelt a cat6a helyére, amivel annyit kínlódtam...
-
Bucsek
tag
Köszi a gyors választ
a router felöli oldalából igazából nem lóg ki, csak a mennyezeten fut a kábel (majd ha helyére kerül minden akkor nem fog látszódni semmi) de igen. A teszter amúgy tudja fogadni az aljzatos bekötést és a bedugós részt is? Ugye egyik fele a routerbe dugós rj45 a másik meg az aljzat oda kell bedugni a csatlakozót
bár mire ezt leírom kigoglezok egy tesztert
-
Bucsek
tag
Szia, sajna most teszterrel nem rendelkezem de jövőhéttől lesz. Most azt próbáltam ki, hogy a szerelvényeket szétszedtem, mind a kettőt, a “hibást” újra kötöttem (egyébként az árnyékkal mit csináljak? Csak rátekertem a csuhéjra, mint a jónál) és sajna most is max 100mbps a net. A jónál még mindig 1 gbps. A laptopot is rákötottem a jóra az 100at tudott, ezek szerint a laptop nem tud többet. Akkor nagyon valószínű hogy a routetbe menő végével lehet gond? Szerzek hozzá eszközt és újra krimpelem vagy mi
. De ahogy néztem az is ugyanúgy van bekötve mint ami jó :/
a kábellel középtájon nem lehet gond az tuti, hodz látom is (nincs még álmenyó)
egy kérdés. Gégecsőbe vittem a cat kábelt viszont van egy kis szakasz ahol a 230as 2.5/1.5mm2 es kábelekkel megy. Kis szakaszon mennyire zavaró? A jó kábel is ugyanígy megy, feltételezem akkor annyira nem gázos.
köszi a segítséget azért
-
Cyberslider
őstag
Köszönöm a válaszod, sokat segítettél.
Az utp/ftp cat5e-cat6 vonalon tisztult a kép olymódon, hogy találtam egy jó cáfolós pdf-et: [link] érdemes átnézni...
Végül sima cat5e kábel lesz (tömör réz - ez fontosabb..), hozzá illő Sedna cat5e fali aljzattal. Cat6-nak semmi előnye, akkor már cat6a kéne minimum, hozzáillő szerelvényekkel, ugye.. kérdés minek..
Coax fronton viszont megfogadtam tanácsod, kihúztam a fali aljzatot, Sedna rj45-ös adapter lesz mindenhol + Keystone F modul. Ennél egyszerűbb nem is lehet.
-
Hmm, na ezt a felhasználást nem is gondoltam így hirtelen.
Köszi az ötletet
így igazából a fal mellett is el tudjuk vinni ügyesen.
Még agyalunk rajta, én voltam picit bamba, hogy mindent Wifivel akartam megoldani, de lesz 1-2 asztali gép is, oda pedig kell közvetlen csatlakozás.
-
-
-
-
z123456789
addikt
Ez nekem nem annyira amtőr, szóval te vagy az én emberem.
Szóval a lényeg, hogy legközelebbi esetre szeretnék felkészült lenni, és nem napjában 3x eltekerni az obiba, méregdrágán megvenni a szarokat.
A lényeg, hogy eslő sorban most a TV-hez szeretnék csatlakozni, de a 10 m-es kábelnek letéptem a fejét. Nem vesztem el, vettem egy ilyet.
Rettenet, nem tudom fixálni, és csúszkál a kábel benne. hol van adás, hol nincs.
Szeretnék egy ennél markánsabb rögzítést, akár egy ilyesmi fejjel.
Ahogy néztem ebből van olyan amit rá kell szorítani, meg olyan amit rá lehet tekerni. A lényeg, hogy nekem úgy álljon, mint Katiban a gyerek. Jó a hosszában préselős is ahogy mondod, csak kérlek mutasd a célszerszámot, és a megfelelő fejet. (Esetleg kódnevekkel, hogy az eBayen is tudjak keresni.
)
Ezekhez szeretnék konkrét neveket (akár angolt is), vagy linkeket, attól függ időd mennyire engedi. Blankoló is érdekel.
De nagyon hálás lennék, ha egy komoly arzenállal tudnék nekiállni a javításnak...addig nincs TV.
Nem fogom ezért kihívni a szerelőt, az hót ziher! -
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
A topik elsősorban hálózati kábelekkel és szerelésükkel foglalkozik, úgymint árnyékolt és árnyékolatlan csavart érpáras kábelek (S/FTP, UTP), SFP+ optikai (OM3, OM4) valamint DAC kábelek, de érintőlegesen szóba kerülhetnek más adatkábelek is, mint koax, USB, SATA, stb...
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest