Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aRm1n

    aktív tag

    Üdv! Nemrég költöztem, és az új lakásba csak Vodafone netet tudtam köttetni. Végül gigabiteset fizettem elő (biztos, ami biztos), persze a korosodó HP Pavilionom csak 10/100-as ethernetet tud, ezért vettem egy TP-Link UE300-as USB3-as adaptert. A Vodás routerhez CAT5e kábellel közvetlenül csatlakoztatom az adaptert, de sehogy sem tudok 170/40 mbit/s fölé menni, de jellemzően megáll 80/40-éál. A Redmi telefonom általában fel tud menni 250/40 fölé AC-s wifin.

    Hivatalos driver telepítve, adapterbeállítások a leggyorsabbra kényszerítve (gigabit full duplex, energiatakarékos módok kikapcsolva, stb...), a kábel nem megy áram mellett, router firmware friss, Windows friss, USB3 port megfelelően működik (USBTreeView-vel ellenőrizve), kifogytam az ötletekből.

    Aztán eszembe jutott, hogy meg kellene nézni, mit szól hozzá egy Linux, ugyanezen a gépen Ubuntu 16.04-gyel 880/40 mbit/s. Nocsak.

    Kérdés, hogy mit tudok csinálni a Windowsos Realtek driverrel, ami az adapterhez tartozik? Van ezzel valakinek tapasztalata? Borzasztóan bosszant, előre is köszönök minden segítséget!

    Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

Új hozzászólás Aktív témák