Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • beis-compo

    tag

    Nos,
    ami a h.egérben van, az végülis 3 fémpöcök, akár 3 kis csapágygolyó (is lehet), fixen "beleragasztva" a mûanyagba, semmi rugózása nincs, csak kis felülete surlódás ellen. Az hogy mennyire van tökéletesen elhelyezve, arra nem fogadnék, illetve szerintem nem kritikus (egy szögmérôvel 120 fok kimérése nem lehet nagy kunszt).
    Az érzékelô kicsit macerásabb. Tul.képp kézenfekvô és drága megoldás egy rossz ergonómiájú, (vagy hiányos, használt stb.) hanyattegeret szétbontani, de ezzel a nagy gond hogy a beszerezhetô golyó egyszín és nem ez a pöttyös vagy egyéb optikai-egérbarát, ergó nem menne. Másik lehetôség egy olcsó lézeres nem-hanyattegér szétbontása (az bírja a sima felületeket), de ott az egyik axis pont nem lesz megfelelô, (ha a h.egér golyót ráteszed egy sima optikai egérre, és forgatod, megtudodd mért), de talán egy tükörrel ez megforrdítható. Az érzékelô komplex félvezetô chip, átkötögetésekkel értelmetlen lenne próbálkozni, (lehetne esetleg az egér után kötött, mikrovezérlôs jelfordítón ötletelni, de ezt én max ps/2 protokolon tudnám megvalósítani (pic-el)na ezt most találtam ki de nem is badarság annyira), usb már magas.
    Egy könnyebb golyó-tipp viszont jó volna, mert a 160gramm forgatása kicsit sok lehet.

Új hozzászólás Aktív témák