Hirdetés

Aktív témák

  • csixy

    addikt

    Én balga lélek azt hittem, hogy csak úgy beregisztrálok a Toyota ügyfélportálra a forgalmi engedélyben szereplő adatokkal és az adataimmal és már töltögethetem is le három évig a navigációs rendszer és a Touch 2 fedélzeti okoska frissítéseit.
    Vért izzadva kellett rájönnöm, hogy a regisztrációhoz magára az autóra van aktív közreműködőként szükség.
    Tehát az autóval egy wifi AP hatósugarába állunk és a telónkat a wifire akasztjuk , majd a telót blootooth-szal össze kapcsoljuk a fedélzeti egységgel és a telón megengedjük, hogy az internethozzáférést a blootooth-szon is adja-vegye. Ezek után a regisztrációt a Touch 2 kütyün keresztül kell megcsinálni. Ez már fél siker ! Tapasztalat nélkül pár óra alatt megvan. Ezután a Touch 2 kütyün megnézzük a kütyü fw verzióját és navi aktuális verzióját valamint feljegyezzük a device ID-et (ez nagy és kisbetű érzékeny és folyamatosan egymás után kell írni a karaktereket). Most az autót leállíthatjuk és a telónkat kikapcsolhatjuk és mehetünk a PC-nkhez. A fent említett linken belépünk az autón megcsinált user nevünkkel és jelszavunkkal és a fiókunkban beregisztráljuk az autónkat - az előbb felírt device ID és az alvázszám és rendszám kell hozzá és egyéb személyes adatok. Ne felejtsük el közben többször menteni a beírt adatokat! Ezután tölthetjük le az aktuális fw verziótól függően a kütyü és térképfrissítést egy kb 4 gigás zip fájlban, majd ezt kibontjuk egy kb 4,2 gigás pendrájv fat32-es szűz partíciója gyökerébe. Túl nagy partíciót ne használjunk , mert azt meg fedélzeti kütyü nem fogja tudni kezelni. A customer portálon van egy vezérlőpult , ebben megkeressük a kulcs ikont és az aktiváló kulcs 4x4 karakterét kimásoljuk. Most belépünk a pendrájvunkon lévő aktiváló kulcs xml fájljába és a wordpadot használván a 1111-2222-3333-4444 kamu-karaktersort kicseréljük az igazira. Mentjük és a pendrájvot magunkhoz ragadva Saját FELELŐSSÉGRE megtámadjuk vele az üzemanyaggal ellátott autónkat. A pendrájvot bedugjuk, a motort elindítjuk , a térképre kapcsolunk , leokézzuk a kezdeti figyelmeztetést és a frissítési folyamat spontán elindul. A motornak végig járnia kell. Kiválaszthatjuk vagy kelet európát, vagy nyugat európát és utána még országonként is válogathatunk a telepítendőkből. Kb 1 óra alatt felküzdi magát , majd amikor írja , hogy vegyük ki a pendrájvot , akkor tegyük ezt meg, majd várjuk meg amíg a kütyünk a továbbra is járó motor mellett újraindul. Ezután újraindíthatjuk a motort. Ez egy rövid összefoglalása a ma 14 órától este 21 óráig tartó szórakozásomnak. Azért írom le , hogy Ti már ne szenvedjetek ennyit. A többi hiányzó adat a neten megtalálható. Jó szórakozást!

    [ Szerkesztve ]

    Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

Aktív témák