Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tschubi

    tag

    Bevallom, Füleskéhez hasonlóan, én sem értem miért olyan nagy probléma a sok almodell. Rengeteg más területen előfordul ugyan ez a jelenség, azaz egy gyártó több modellt is futtat. Pl, monitorok, laptopok, TV-k. De más jellegű terméket is ide véve az autóknál ugyan ez van. Hány fajta Golfot is gyárt a VW? Tudom, ezek tartós(abb) fogyasztási cikkek egy mobilnál, de bizony ezeknél is simán cserélik évente, kétévente a készülékeket. Igaz, kisebb arányban.

    Egyébként mitől lenne nagyobb környezeti terhelés egy telefon esetében az x-dik modell x-dik alvariánsának legyártása, mint egy új modell kifejlesztése?

    Fentebb írták, hogy" hulladék vas". Mitől? Mert régi alkatrészekből áll? De a régit nem kell újból megtervezni, nem kell új gyártósor, stb, tehát kevésbé környezet szennyező. Illetve a gyártók is azt látják, hogy egy újragombolt modellt jobban el tudnak adni, mint a régit, kevesebb idő- és költségráfordítással egy új modellhez képest. Ők sem hülyék.

    Persze, zavaró és néha átláthatatlan a sok variáns, ezt elismerem. És én is jobban örülnék, ha a telefonokat tartósabbnak gyártanák, legalább 5-6 éves életciklussal. Ehhez a vásárlási szokásoknak is meg kell változniuk.

Új hozzászólás Aktív témák