Hirdetés

Aktív témák

  • 9072ricsi

    friss újonc

    Sziasztok!

    Egy apró segítséget szeretnék tőletek kérni. Részletesen igyekeztem két készüléket kielemezni, különböző tesztet, videós értékelést néztem, de a sok információban kicsit elvesztem már.

    Szeretnék egy új készüléket vásárolni.
    A két készülék, amit néztem a Honor 20/Huawei Nova 5T (rettentően hasonló a kettő, csak a design más), illetve a Samsung Galaxy A71-es készüléke.

    Engedjétek meg, hogy leírjam az elvárásaimat a két készülékkel kapcsolatban. A választott telefon elsődlegesen üzleti céljaimat elégítenék ki. Mindenképp fontos számomra az NFC, így hamar tudtam szűrni a mostani, modern készülékeket. Kamera szempontjából fontos a képminőség, de feltételezem, hogy ebben a Huawei fele vinném az irányt, de sokkal fontosabbnak tartom az üzemidőt, ami véleményem szerint viszont a Samsung felé. Ellenben, ha a gyorstöltés tényleg gyors, akkor fátylat rá... Üzleti célok alatt a böngészést, videókonferenciát értem, bár néha egy lightosabb játék is szóba jöhet kikapcsolódásként. Sokat vagyok úton, így a töltési lehetőségek korlátozottak, de nincs lehetetlen... A funkciókkal (az NFC kivételével) speciális megkötésem nincsen, mindegyik tartalmazza azt a funkciót, amit alapvetően használnék. Mint ahogyan írtam, a kamera számomra egy hatalmas plusz pont, bár a jelenlegi Samsung Galaxy J5 2016-hoz képest bármelyik mai modern készülék is hatalmas előrelépést jelent. Szóval, leginkább erre szeretnénk az esetleges tulajdonosoktól segítséget kérni, mi a tapasztalatuk stb. Audio szempontjából nincsenek szintén nagy elvárásaim, gondolok itt a jack kimenetre, mivel az esetek 90%-ában bluetoothos fejhallgatót használok, aminek (az árához és a származási helyéhez ;) képest) rendkívül hosszú az üzemideje. Maga a két készülék kijelzője között nem tudom mi a lényegi különbség, feltételezem, hogy a Samsungnak szebb a kijelzője, de csak ezért én még nem zárnám ki az IPS-es Huawei-t/Honor-t.

    A Samsung kijelzőbe épített ujjlenyomat olvasójáról hallottam jót és rosszat is. Akinek ilyen telefonja van, milyen tapasztalata van? Gyorsabb, lassabb?

    Annyira nem vagyok egy "telefonzabáló", a J5-nek most sincs semmi baja, csak sajnos a modernebb alkalmazásokat már nem tudom futtatni rajta, amire viszont szükségem lenne.

    Ti a helyembe melyik készüléket választanátok a fenti információk alapján? Ha esetleg pont valamelyik fenti készüléked van, nagyon megköszönném, ha leírnád a tapasztalataidat, nagyon segítenél vele. Élőben a két versenyzővel még nem találkoztam, bár egy "független", laikus embert is majd a vásárláskor elviszem magammal, aki nem csak a számokat látja, hanem a készüléket is ;)

    Köszönöm segítségeteket!

Aktív témák