Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Somatom

    veterán

    válasz Bog #50 üzenetére

    Ha az az edzés gyúrást jelent, akkor hol követed el? Keresek a környéken vmi jó helyet.

    Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

  • bteebi

    veterán

    válasz Bog #50 üzenetére

    És #54: Egyelőre egy gyárban dolgozom, és még ha nem is jómunkásember vagyok, de hozzáférhető töltőpont nincs. Van egy töltő a gyár területén (ahová amúgy alapból nem lehet bemenni kocsival), de azt az egyik magasabb beosztású vezető X5-ös hibrid BMW-je használja. A legközelebbi település széle kb. 2 km, és ott valószínűleg nagyon kevés töltő van, és ha van is, messzebb. Szóval az én esetemben sajnos egyelőre nem megoldható. A székesfőváros belső kerületeiben nyilván más a helyzet, meg a legtöbb nagyobb városban is, de azért nem mindenhol egyszerű az élet.

    Az meg önmagában egy dolog, hogy meg tudod oldani az autód töltését, de nem mindegy, hogy mennyiért. Ingyen már szerintem elvétve lehet, ha meg nem az otthoni 36 Ft/kWh-t kell fizetni érte, hanem mondjuk 100-150 Ft-ot, akkor azért tovább árnyalódik a kép.

    Ha már minden bokorban lesz töltő, és "normális" áron lehet tölteni vállalható sebességgel, akkor jó világ lesz. Mindenesetre ha nekem lesz elektromos autóm (szeretnék majd 3-5 éven belül, vagy legalább egy plug-in hibridet), akkor majd nagyrészt otthon fogom tölteni. Akkor már majd talán napelemről.

    És még egyszer #54: Értem én, hogy alapból jó az elektromos autó, és nem is ellene vagyok (sőt!), csak azt akartam megírni, hogy azért még mindig vannak vele problémák. De mivel, mint ahogy írtam is, otthon mindenképp tudnám oldani a töltését (vagyis pár hónap múlva, most még nem - költözni fogunk), ezért a probléma inkább teoretikus, bár a jelen helyzetünkben sajnos valós.

    [ Szerkesztve ]

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák