Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dirty.yakuza

    aktív tag

    Mivel az eddigi 1.hsz. elavult így gondoltam, kicsit felfrissítem/kiegészítem.

    A témázgatás legelső lépése, hogy a gyári launchert lecseréljük valami másra. Erre rengeteg alternatíva létezik, a legismertebbeket néhány szóban be is mutatnám.

    1. ADW (EX) Launcher (1.6+)

    A régi klasszikus megújult alapokon.

    2. Go Launcher EX (1.6+)

    A legjobb szó a jellemzésére talán a "mindenes". Rengeteg téma,beállítási lehetőség, viszont ennek ára van. Nem takarékoskodik az erőforrásokkal.

    3. Holo Launcher (1.6+)

    Holo kinézető, kisméretű, de mégis elég jól customize-olható launcher. Kis energiaigényű. Megeszi az adw,go,apex,nova témákat is. Illetve van egy nagy testvére ami 4.0+ rendszerre van: HD

    4. Nova Launcher (Prime) (4.0+)

    A következő két launcher gyakorlatilag ugyanazt tudja, SZERINTEM nagyjából egyforma rendszer éhségűek.

    5. Apex Launher (Pro) (4.0+)

    Mint ahogy előbb is említettem, nagyon hasonlít a Novához. Ízlések és pofonok! Mindenki döntse el, hogy melyik jön be neki jobban.

    Az utolsó kettő kicsit elfog térni az eddigiektől. Ezek más rendszer kinézetét próbálják lemásolni

    6. Launcher 7 (Donate) (2.1+)

    Ahogy a neve is mutatja WP7 szerű csempés megjelenést lehet elérni vele.

    7. MiHome (2.3+)

    Miui kinézető kezdőképernyőt fogunk kapni.

    Aki nem akar nagyon belemélyedni a dolgokba, éppen csak egy picit egyedibbé tenni a telefonját, az Play-en rákereshetek a különböző launcherekhez témákra/iconpackokra. Ezeket többnyire csak alkalmazni kell és utána örülni. A launcherekben ki lehet egyesével is cserélni az ikonokat. Sima .png képeket is fel lehet használni. Viszont aki nem akar sajátot készíteni az ITT is keresgélhet.

    Következő lépés a widgetek:

    Playen tucatszámra lehet találni MINDENRE widgetet, éppen ezért csak a legnagyobbakat emelném ki.

    1. UCCW

    Mi más is lehetne az első mint az uccw. Ezzel gyakorlatilag bármilyen widgetet elkészíthetünk magunknak, legyen szó akár egy sima óráról, akár egy komplexebb, egész oldalas, mindent az arcunkba toló információ bázisról. Aki nem akar saját készítésével bajlódni, az talál play-en is rengeteg skint illetve xda-n.

    2. Minimalistic Text

    Szám illetve szöveg formátumú widgetet tudunk vele készíteni.

    3.Desktop Visualizer
    Bár mekkora méretű widgetet tudunk létrehozni, illetve saját képet tudunk felhasználni ehhez.

    Ezeken kívül még rengeteg clock,weather és társai widget található play-en.

    Egyedi lockscreen készítésre is van lehetőségünk android alatt pl. Widgetlocker, Holo Locker, Go Locker, stb...

    Amennyiben inspirációra, skinekre, témákra vágy érdemes a következő oldalakon kutakodni:
    deviantart.com
    mycolorscreen.com
    illetve a már korábban említett xda, play és itt a PH!-n.

    [ Módosította: stevve ]

Új hozzászólás Aktív témák