Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz Meridian #11 üzenetére

    ráadásul számíthat orosz segítségre is

    :DDD

    főleg, ami az atomot illeti...

    :DDD

    Komolyan, amikor ilyen hülyeségeket fantáziáltok, akkor azért nem jut eszetekbe, hogy legalább egy kicsit kinézzetek az ablakon, hogy a valóság az miképp néz ki?

    Ja, tudom, várjá', várjá', várjá', jön az, hogy te látod a valóságot, mindenki más meg hülye és félrevezeti a háttérhatalom.

    DRM is theft

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz Meridian #11 üzenetére

    Pedig a szakértők nem így látják. Egyedül egy tengeri blokád hosszú ideig való elhúzása segíthetné Kínnak ezen tervét. De abba esélyes, hogy beszállna más is. Ha nem haderővel, de Kína elleni gazdasági szankciókkal.
    Ugyanis partra szállni elég nagy kihívás lenne, A sziget egyik fele erre alkalmatlan földrajzi szempontok szerint, a másik fele pedig zsúfolásig beépített.
    Ugyan a lakosság egy része megosztott a kérdésben úgy tudom, de ettől még nem adnák ingyen magukat a függetlenség pártiak. Márpedig kínának nem lenne hosszú távon politikai érdeke, hogy drága véren csatolja vissza magához a taiwant, mert az hosszú távon ültetne el a társadalomban egy lappangó feszültséget, ami bármikor kipattanhatna, vagy sosem nyugodna le.
    Sokkal jobban járna Kína ha politikailag, belülről próbálna meg egy erős propagandát, amivel egyre nagyobb tömeget tudna a maga pártjára édesgetni. Persze, ahhoz, hogy az hihető is legyen, ahhoz Kínának is sokat kell változnia... tovább kellene puhítania a kommunista kontrollt.
    Úgyhogy nagyon nem tűnik ez sem egyszerűnek. Már generációk nőttek fel kínától függetlenül. Ilyenkor már nem olyan egyszer. Már elég erős a független indentitása. Ha jól tudom a többség így van ezzel. Inkább a kisebbség, aki szívesen összekapcsolódna Kínával.

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák