Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Msony

    tag

    válasz takkert #24 üzenetére

    Gondolom ezt a másik fórumba szántad.
    A magyar nyelv már régen nem gond a kínai tableteknél, csak addig, amíg bemagyarítod, de arra van segítség youtube-on. Ha dual-os-ost rendelsz, akkor mindkét oppot be kell magyarítani, win alatt kicsit nehezebb, de már alapból tesznek a win partícióra egy nyelvbeállító videót.
    Amit linkeltél az egy X98 Air III tiszta android rendszerrel win nélkül, tehát nem dual os-os biosszal kapod.

  • Msony

    tag

    válasz takkert #26 üzenetére

    X16 Power
    Előny:
    Nagy kijelző, majdnem akkora a fekvő magassága, mint az X98-é. Gyors, mint az állat, főleg androidon. Van rajta normál usb is. A súlya még vállalható, de ez már nem az a kézentartós modell, mint az X98. A cerka windows-on jól hozza amit kell és külön jó, hogy legalább nyomásérzékeny a toll, tehát ennyi pénzért nem csupán egy aktí tollat kapsz, amivel tudsz vonalakat huzigálni a képernyőre. 8GB ram és X7-es legújabb proci.

    Hátrányok:
    A kijelző felbontása nem retina, ebből kifolyólag nincs is olyan szép képe, mint az X98-nak. Android rendszer alatt feleslegesen sok vasanyag van benne az X98-hoz képest, viszont win alatt már tényleg egy gyors rendszert kapsz. Ezért is reklámozzák úgy, hogy ez már igazán irodista gép. Amint a szövegezésben is látszik, néha a billentyűzet kihagy egy-egy betűt, szándékosan nem javítom ki most ezeket a hibákat, hogy érezni lehessen ez mit is jelent. Idióta megoldás, hogy a töltő csatlakozóját közvetlen az usb kapu mellé pakolták, mert simán be lehet dugni a töltőcsati végét az usb-be, ami rövidzárlatot hoz létr és hazavághatja a gépet. Van benne ugyan védelem, de ha soxor előfordul az ilyesmi, akkor gondolom az nem egészséges. Egyébként a + és - láb a csatlakozó két szélén van, és a töltőcsati vége nem elég hosszú ahhoz, hogy össze tudja érinteni, de azért ez megtörténhet. Ez tehát egy súlyos minusz a teclastnak. Szerencsére 5V-os a csati, az X2-re már 12V-osat raktak, ebből kifolyólag egy megfelelő kábellel power bankról is tölthető a cucc. Az X2-nél is megoldható a powerbankos töltés, de ahhoz olyan cucc kell, aminek van 12V-os kimenete is. Nehéz beszerezni ilyet, én vettem egyet az Acer switchhez, szóval tehették volna a töltés funkciót a micro usb portra, egészségesebb megoldás lett volna, mert az illyen vékonyka csatlakozó végek könnyen törnek, és belül is okozhatnak galibát. Korábbi myaudio tabletnél teljesen tönkrement a belső rész is, és már nem lehetett tölteni.

    Ugyan ilyen hiba, hogy a micro hdmi kimenetet közetlen az audio kimenet mellé rakták. Ha külön akarod levenni a képet és a hangot, akkor nem tudod egyszerre a két csatlakozót bedugni, csak ha micro hdmi végű kábelt használsz, adapterrel nem fog már elférni. Mikrofon bemenete sincs, így külső jelből hangot felvenni sem tud. Mondjuk ez nem tudom hány tableten van megoldva, de ennél a hinrid koncepciónál már megoldhatták volna.

    windowst újratelepíteni eddig nem tudom hogyan lehetséges, majd küzdeni kell még vele. A gyári rendszer fura dolgokat művelt elsőre, illetőleg nem is tudtam frissíteni TH2-re anélkül, hogy ne szabadítottam volna fel elegendő helyet a lemezen hibernálás kikapcsolásával és egyebekkel.
    Sztem felesleges 8gb rammal és x7 procival venni, sokkal jobb vétel az X2 4db rammal és 64gb ssd-vel: [link]

    Android alatt a cerka működése csapnivaló, az igazából win alatt működik rendesen. Viszont jó hír az 5.1 már viszi az usb érintőképernyőt, míg a kitkat nem. Bár ahogy utánaolvasgattam, elvileg lehet trükközni, hogy működjön. Ez akkor jó, ha esetleg a tv-re rendelsz egy infra keretet és össze akarod kapcsolni a médiaplayereddel (pl. pipo x8), vagy érintőképernyős monitort egy tablettel.

    Billentyűzetre vettem világítós bill.matricát. Hát foszforeszkálni nem foszforeszkál, de jobban látszik sötétben, viszont gyűjti a zsírt is, szóval koszolódik.

    egy év X98 használat után egyenlőre ennyi az első benyomás, meglátjuk milyen tapasztalatok lesznek még.

Új hozzászólás Aktív témák