Hirdetés

Aktív témák

  • pufi

    tag

    Helloka mindenki!

    Van egy fent említett hangfalrendszerem. Meglehetősen kevés információt találtam róla, mielőtt beszereztem, de végülis egyelőre nem találom rossz vételnek. De. Lennének kérdéseim. Először is. Ennek a drágának csak digitális bemenetei vannak, úgymint: coax, optic. Jelenleg egy Audigy-vel hajtom úgy, hogy az Au. digitális jack kimenetét egy átalakítóval rákötöttem a coax. digit. bemenetre. Szól is rendesen, csak érdekes módon az audigy tesztjében csak a kér hátsót szólaltatja meg, ennek ellenére zenehallgatás, film, dvd, esetében szól minden csatorna. Kérdés 1.: miért? A következő amit nem tudok, hogy vajh milyen hangkártyán van optikai kimenet, illetve hogy hol a jóistenbe kapok hozzá való kábelt. Az alaplapomon (MSI KT2 Ultra DeLuxe) van 6 csat. hang, van hozzá bracket-en optikai kimenet is, csak éppen nincs hozzá kábel. Illetve. A multimedia.hu-n láttam egy audio optikai Toslink kábelt, cca.6500 ft-ért. Az lenne ami nekem kell? Ha igen, akkor is marad egy nyitott kérdés. Milyen hangkártyán van optikai kimenet? Hogy miért ragaszkodom hozzá? Egyrészt mert szeretném tudni (ha van) a különbséget a hangminőségek közt, másrészt mert a hangcuccnak van egy külső AC3 dekódere, amin a módok közt van DolbyProLogic, illetve Dolby Digital ez utóbbi nem használható addig, amig coax-al van bekötve. Még valami. Valamikor talán a múlt év végén valamelyik újság tesztelt pár 5.1-es hangrendszert, köztük ezt is. Ezidáig annak a tesztnek egyetlen szavát sem tudom igazolni. Ha ebben a cuccban a mélyet maszatolásnak hallja a kedves újságíró akkor nagyon gyorsan a fül-orr-gégészeti szakrendelésre vegye az útját. Kb. ennyi kérdésem lenne, illetve várnám azoknak a tapasztalatait, akiknem van/volt ilyen motyójuk. (félreértés ne essék, nem arra vagyo kiváncsi, hogy miért jobb a Genius, vagy valami más, meg hogy ez ,,régi,, drága, stb... ezeket én is tudom).

    Köszike

    A cél maga az ÚT (ősi buddhista tanítás)

Aktív témák