Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • interstate76

    addikt

    válasz kapal #20 üzenetére

    Sem a teszteknek, sem a fórumoknak nem szabad hinni. Az a baj, hogy nincs igazán hiteles forrás, csak az, ha hazaviszed és kipróbálod. Nem azért, mert be akarnak csapni pl. egy itteni tesztben, eszük ágában sincs ezt tenni. Egyrészt tele van fals infókkal a net, amit egymástól vesznek át amúgy jószándékú emberek is, másrészt pedig full szubjektív, hogy kinek mi tetszik.

    Van egy TCL 50DP600-as TV-m (VA paneles). Ha melléteszek egy LG 29UM57P monitort (IPS panel) és ugyanazt a bemenetet kötöm rájuk, akkor világos környezetben, 720p és 1080p anyagok esetén az LG képe szebb kellene legyen. Nos, mind PS4, mind médiaplayerként használt mini PC (OpenELEC rendszerrel), mind pedig a laptopom esetén a TV képe a nyerő. Arról nem is beszélve, hogy hány kört ver a TCL az LG-re sötét környezetben.

    Volt korábban ugyanilyen monitorom 25-ös méretben és ott ugyanezt tapasztaltam, szóval szinte kizárt, hogy épp egy rossz példányt fogtam volna ki. Próbáltam mindenféle üzemmódot és beállítást, de nincs az az anyag, ami az LG-n mutatna jobban, maximum döntetlenközelire tudom kihozni az eredményt. Hab a tortán, hogy a TV-t 77 ezer Ft-ért vettem egy Telekomos akcióban, 5 év gyártói garival. A fényereje mindenre is elég (sötétben nekem még sok is), az egyetlen panaszom rá a felhősödés lenne, ha észrevenném használat közben, de csak sötét, statikus képnél zavaró mértékű. Jah, a hangszórói nyilván kukába valók, de aki normális hangot akar, az úgyis külön eszközt használ erre a célra.

    Saját tapasztalatom szerint egy Sony Bravia KD-65XF7096-tal összehasonlítva is simán partiban van (ha egyforma méretűek lennének, akkor vakteszten nem tudnám megmondani, melyiket nézem). Tudom, egyik említett eszköz sem felső kategóriás, de azt hiszem, ritkán lehet jókat olvasni egy 100e Ft alatti árkategóriájú TV-ről, így gondoltam, közzé teszem az ilyen irányú tapasztalataimat.

    És hogy miért válaszként írtam ezt a bejegyzést? Mert a TV amúgy buta, mint a föld. :) Semmire nem használható a saját rendszere (én droidos mini PC-vel használom, ami médiaplayer és retro játékkonzol egyben - enélkül szinte semmilyen okos funkció nem lenne használható rajta). Volt 55-ös méretben is, de sajnos már nem kapható. Akik jobban követik a piacot, azok biztos meg tudják mondani, melyik modell az utóda, hasonló tudással és képminőséggel.

    [ Szerkesztve ]

    téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

Új hozzászólás Aktív témák