Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Realunit

    csendes tag

    Sziasztok,

    Pár napja lettem T-s ügyfél Optinet XXL-el + IPTV. Egy olyan bosszantó problémám van hogy a router/HGW/Modem amit adtak, kereken 1 óránként mindig új WAN IP címet kap. Változatosan összevissza tartományokból és sohasem kapja vissza azt az IP-t amit esetleg éppen használ. A bosszantó az hogy folyamatos (nem szerver üzemeltetés, csak szimplán otthonról munka) kapcsolatom van kifelé, tehát forgalom is van, azonban így az is megszakad óránként. Az egy dolog hogy fix ip-t nem lehet venni mint lakossági ügyfél, nincs is rá szükségem, de nagyon nemvilágos miért is jó óránként új címet osztani egy folyton online eszköznek lévén így is úgyis adni kell neki egy IP-t és így csak a hálózat van jobban leterhelve a felesleges DHCP forgalommal.

    Még nem beszéltem az ügyfélszolgálattal, gondoltam megkérdezem hogy másnál is így van-e vagy egyedi a problémám (lévén bekötésnél is valamit nagyon küzdöttek a routerrel mire ment, és halottam olyanokat hogy nem a legjobb, de egyelőre jó így ha megy...).

    Üdv,
    Gyuri

Új hozzászólás Aktív témák