Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rick4

    félisten

    válasz makoss #22745 üzenetére

    Nem, mert előző évben 13500-akat fizettünk havonta, és legolvasás után még visszakaptunk majdnem 50 ezret, szóval, az éves villanyszámla nem éri el azt az összeget, amit egy félórás időráfordítással megkötött üzlettel megkeresek, a szabadidőm ennél hasznosabb dolgokra szoktam fordítani, plusz vannak nem mért részek, udvari 20W-os mozgásérzékelős led fényvetők sorban 4db, belső lámpák, csillárok, fogyaszt amennyit akar, mindenhol energiatakarékos led van bent, ha kell, felkapcdsolom, ha már nem kell, lekapcsolom. Van két jobb gép, amik kb 250W körül esznek működés közben a két 49"-os monitorral, amik nem spórolásból, hanem munkára lettek véve, szóval ha napi 16 órán át be vannak kapcsolva,akkor be vannak. Ezeken nem tudok változtatni, a 85"-os led tévém is egy éves, a beltéri egységgel együtt 70W körül fogyaszt, szóval ha kimegyek a szobából, mert kész a vacsi, nem fogom kikapcsolgatni, egy 2 éves inverteres klíma, ami évente 2 hónapot megy szakaszosan, a samsung hűtőm is egy éves múlt, ami 1KW körül eszik nyitogatva, most, hogy nem vagyunk otthon, ez lement 0.6kW/nap fogyasztásra, van egy wifis szárítós mosógép, ami megint csak azért van, hogy engem szolgáljon, eszik amennyit akar, plusz ha bedugom a telefontöltőt, nem számít, a nas, router, switch a fix pont azokat tudom, de teljességgel filléres tétel az egész.

    Magát a vilanyórát leolvasom időnként, és le is van jegyezve, de csak azért, hogy vármiféle gond esetén vissza lehessen követni, maga a fogyasztás ezen a szinten teljességgel lényegtelen.

    Akkor méricskéltem inkább, mikor még mentek itthon a bányászgépek, és 4 rigben volt 4x12 rx580-as, és a négy gép beszippantotta az 5KWh-t 60 perc alatt.. De az is egy viszonylag fix dolog volt, szóval sok nézegetnivaló azon se volt. :D Csak mikorkiküldték a számlát, hogy mennyi a fizetendő! :D

    49" monitor, nas, nvme ssd ház eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/rick4/keres.php?usrid=87025

Új hozzászólás Aktív témák