Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • djyuri

    őstag

    válasz mr_ricsi #108 üzenetére

    Nos. Először is végre infóval válaszoltál. Ez szupi.
    Mivel mint írtam is,most ezeket a könyveket dúlom. Ezért is vagyok ritkán itt a fórumon mostanában.
    Sajna én is rájöttem meg más is megvilágosított a triak és a tirisztom műkösédéről. Mivel én nem ismertem működését,így feltételezéssel terveztem.
    Okés valóban így utólag marhaság volt ez a két alkatrész feltevése.
    És már találtam is helyettük használható alkatrész és ezek a darlington és a mosfet. Sima tranzisztorral nem akarom csinálni,mert oda nagy meghajtás kell.
    Bár a mosfet-ekhez is úgyemlékszem,hogy nagy kell,de még ott nem tartok.

    Az E=mc2 -et csak hasonlatnak írtam. A lényeg az áramok valós és a mért adatainak a különbsége volt a hiba. Ha nálam nem bírja a 16A-es hosszabbító a strapát,akkor az még nem azt jelenti,hogy nem mondok igazat. Lehet,hogy más műszaki hiba áll fent. Azóta lecseréltem márkás elosztóra és az már tök jól bírja. Szal vaglszeg a régi elosztónak volt alulméretezve a kábelezése.


    ''- A vizes procihűtőd radiátorát a házatok külső oldalára vezetted ki, így az csak télen működik, nyáron- amikor igazán szükség lenne rá- nem.''
    Na ezt így sosem mondtam. Ezért vannak rajta ventillátorok,hogy nyáron is érje valamit,sőt.

    ''- A faterod autója nem állhat 2 napnál tovább, mert az ECU leszívja az akkuját''
    Figyuszka ezt inkább hanyagoljuk,mert te úgy látszik semmit sem értesz a nagy autókhoz. Küldök majhd fotókat és lepődj meg,hogy mekkora állat a kocsi.
    Ja és 3 nap,úgyhogy sorri az elírásért. Már külön le lett mérve.
    ''- A géped csak 2 tápról tud elindulni (550W+300w)''
    ezt sem így mondtam,hanem a gépem stabil működéséhez nem elegendő a kisebb táp. És ha még plusz extrákat is akarok benne működtetni,akkor már azt máshonnan kell táplálnom.

    ''- Az alaplapod a gombelemét 40 perc alatt lemeríti
    ''
    Ne haragudj,de tojok rá,hogy mit hisztek ezzel kapcsolatban. Én lemértem és leírtam az adatokat és a tapasztalat is ezt mutatta ki. És nem is mondtan,hogy ez normális eset. Ha ennyit eszik,akkor még nem mondhatom,hogy ''ne egyél barétom,mert nincs'' ...hanem akkor megadom neki és kész.

    ''- Az alaplapod típusa Asus P4t533c, de nem is hasonlít az Asus honlapján az ilyen típusú alaplap képére''
    Erre nem tok mit mondani,mert már kb fél éve jót mutat.
    És a mistrálon volt akkoriban a hangsúly,hogy ők nemtudtak megfelelőt mutatni nekem,amikor én azt kértem. Elémraktak valami egészen más cuccot,de persze ugyanaz a típusszám volt rajta. Még a doboz is egyezett. De a tartalom sehogysem.

    A monitornál tévedtem és asszem a kimoderálásom előtt még be is írtam valahová a terminálon,de gyakorlatilag már nem tudtam hozzászólogatni,mert valaki letiltotta a nick-nevemet. Szal upp. Ja és végülis ekkor döntöttünk úgy,hogy nem is linkelgetek oda inkább semmit.

    A ventillátoroknál pedig azt nem írtam,hogy ők közvetlem vennének vel akkora áramot,hanem a nekik külön csinált tápegységem,de most már kompenzálva vannak egy at-tápra. Persze kivéve a hi-fi hűtése. Azok gyárilag 230 voltos ventik.

    És figyusz! Nagyon nem kívánok vitába nyúlni. Én felajánlottam ott azt is,hogy aki nem hiszi az jöjjön ki hozzám. Ez mos is fent ál,de azoknak,akit letiltották a nick-nevemet,hogy ne tudjak reagálni rátok.

    Én részemről befejeztem ennek a topiknak a rontását,remélem te is. A srácnak nicsen kedve ilyen hsz-ekkel teletömött topikot vezetni. Ha valami gondod van,akkor emalion jöhetsz. És szívesen beszélgetek veled.
    És ha a srác kitöröltet az üziket,akkor meg ne lepődj meg.
    :Y:Y:Y:Y:Y

Új hozzászólás Aktív témák