Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz djyuri #106 üzenetére

    ''Azért írtam,hogy ''asszem'',mert nem emlékszem,hogy a triak jó-e egyenáram kapcsolgatására,vagy pedig a tirisztor.''

    Konkrétan egyik sem...

    ''Amúgy én négyszer átolvastam szóról szóra azt amit írtam és bennem nem merült fel ilyen kétely,hogy egyenfeszt állítanék-e elő ezzel.''

    Egyenirányítás után rendszerint egyenfesz szokott keletkezni...

    ''És ezt kapcsolgatnám egy erősítőhöz hasonló végfokozattal''

    Ott rendszerint tranzisztorokat használnak...

    ''és persze ott eleve váltóáramot kapcsol a cucc,amíg it egy + - 260V egyenből csinálna 220-230V-os szinuszjelet ''
    Váltóáramot lehet kapcsolgatni tirisztorral és a triakkal, egyent viszont nem. Színuszt meg végképp nem lehetne vele előállítani...

    ''őszerintük pl E=mc2 -nél nem jön ki az amit én oda leírtam''
    Nem csak az Ensteini, de még a Newtoni törvények szerint sem jön ki semmi értelmes abból, amit írkálsz.

    ''Szal én akkor ott számomra leíródott az a társaság egy jelentős része,amivel ott összefutottam.''
    Kár, pedig már ''best of Hári Yuri''-gyűjtemény is van a hozzászólásaidból! :C

    ''be fogom látni,hogy marhaságot mondtam,de ehhez segítened kell''
    Lapozz fel egy elektro könyvet, és olvasd el a tirisztor és a triak működési elvét.
    Ezek ha egyszer bekapcsoltak, nem kapcsolnak ki mindaddig, amíg a főelektródáikon a feszültség nem csökken 0V környékére. Márpedig ez a Te egyenirányított 260V-odnál sohasem következik be.

    Aztán ha már ott van a könyv, olvasd végig, hogy valami képed is legyen az elektrotechnika világáról...

    ''neki miért is működik a cucc? ''
    Miért, működik bármi is?
    - A faterod autója nem állhat 2 napnál tovább, mert az ECU leszívja az akkuját
    - A ventillátoraid 2A-t veszenk fel a 230V-ból
    - A 17''-os Samsung monitorod 400W-ot fogyaszt
    - Izzik a 16A-re méretezett hosszabbító, ha a géped megy róla
    - A géped csak 2 tápról tud elindulni (550W+300w)
    - Az alaplapod a gombelemét 40 perc alatt lemeríti
    - Az alaplapod típusa Asus P4t533c, de nem is hasonlít az Asus honlapján az ilyen típusú alaplap képére
    - A vizes procihűtőd radiátorát a házatok külső oldalára vezetted ki, így az csak télen működik, nyáron- amikor igazán szükség lenne rá- nem.
    (Tudom, addigra lesz folyékony nitrogénes vagy szárazjeges hűtésed, ha sikerül nyomásálló 200literes tartályt szerezned...)

    :Y:Y:Y

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Új hozzászólás Aktív témák