Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kékes525

    félisten

    Gondoltam megpróbálom összegyűjteni azokat, akiknek valamilyen ritmuszavara van. Nekem sajnos van néhány. Pitvarfibrilláció (PF), Paroxizmális szupraventrikuláris tahikardia (PSVT) és extraszisztolé. Egyszer műtöttek katéteres rádiófrekvenciás ablációval, most várom ennek az ismétlését. Jó lenne, ha másnak is vannak ilyen problémái, tünetei, betegsége, megosztanánk egymással a gondokat, tüneteket, orvosságokat, kezeléseket.

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • MZperX75

    addikt

    válasz Kékes525 #1 üzenetére

    Szia ,én "egészséges vagyok " Természetgyógyászattal foglalkozom,szívesen segítek,mindenkinek aki kéri.
    Ha nem érzed tolakodásnak,és érdekel a dolog,kérdeznék néhányat.A ha úgy érzed tolakodóak a kérdések vedd semmisnek!
    Mesélnél erről a problémáról? Milyen tünetekkel jelentkezik? Mi az ami visszavet téged a napi tevékenységeidtől? Stb.

    :R

    Amúgy nyitottam egy fórumot Csontkovács,természetgyógyászat stb a tegnapi napon.(persze senki sem jelentkezett) :D

    [ Szerkesztve ]

  • Arpee78

    senior tag

    válasz Kékes525 #1 üzenetére

    Ugyanazon bajok mint nálad. Gyógyszerszedésen és a műtéten kívül sok mindent nem lehet tenni, de gondolom az orvosok mindent elmondtak.

    A rohamok nálam ritkábbak, ha mindig jól kialszom magam, nem is használok ébresztőórát. Szerintem az egészségesebb táplálkozás(zöld színű, magnézium tartalmú zöldségek) és az egyenletes tempójú kardioedzés is javít a helyzeten. A kávé, koffein mellőzése is jó lehet. A jelentősebb rohamok előtt néha érzek egy rendetlen dobbanást, ilyenkor beveszek egy plusz adag gyógyszert és mire jön a roham hat a gyógyszer, így talán valamivel rövidebb és enyhébb lesz a roham. Vannak néhány hetes időszakok amikor gyakoribbak a rohamok, ilyenkor is emelem a gyógyszeradagot. Nyugis időszakban a gyógyszerből kevesebbet szedek az előírtnál, orvosnak biztos nem tetszene, de ez van. A pulzuson kívül a vérnyomásomat is mélybe küldi az a szer, nekem meg kell a legalább 100/70-es vérnyomás a létezéshez.

    Szívnyavalyára természetgyógyász a galagonyateát írná fel elsőként. Finom, de a hatásossága kérdéses, mint minden természetgyógyászos témának.

    Bizonyos jógagyakorlatok szintén hasznosak állítólag. Gondolom a minden irányba hajtogatott felsőtest tornáztatja, masszírozza a szív környékét.

    Ha már "balhé" van célszerű lepihenni, elfeküdni, már ha megteheted. Nehéz fizikai munka ilyenkor nem az igazi. Ha épp autót vezetsz, jobb ha megállsz valahol. A szívritmus helyreállítására nekem a valsalva vált be legjobban, de ez is akkor hat, ha már magától is majdnem visszaállna a normál ritmus. Néha beválik is kicsit rövidít a roham időtartamán. Az orvos ajánlotta még az egyik nyaki űtőér elszorítását, illetve a szemek enyhe megnyomását, ezeket annyira nem preferáltam. Saját találmány, hogy nem veszek levegőt, de ez értelemszerűen nem sokáig tartható, ilyenkor picit lelassul a szívverés, de amint újra veszek levegőt(nagyot) újra gyorsabb.

    Nekem már volt két ablációs műtétem, egy Füreden és egy Zegen, hónapokon belül lesz egy harmadik. Ügyfélkapun meg tudod nézni mennyibe került a műtéted, ha kíváncsi vagy rá.

  • Kékes525

    félisten

    válasz Arpee78 #3 üzenetére

    Megvolt a második műtétem. Tavaly márciusban, most jól vagyok. Nem értem, hogy miért fizetsz a műtétre? A társadalombiztosítás fedezi. Szegeden legalábbis nem kell fizetni, a paraszolvenciát nem számítva (nem kérik, csak én adok, mert nagyon rendesek).

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • Arpee78

    senior tag

    válasz Kékes525 #4 üzenetére

    Nekem áprilisban volt a harmadik, Zegen végezték úgy néz ki teljes sikerrel. A műtét után volt néha 1-1 rossz dobbanás, de utána szinte semmi. 10-én kontroll, azután remélem gyógyszert se kell szednem.

    Nem fizettem a műtétre, nekem is TB-re ment. De attól, hogy neked-nekünk ingyenes még van költsége másnak.

    Hálapénzt elvből nem fizetek, gusztustalan dolog és szerintem nem is vezet jóra. Helyette a kórház oldalán kinéztem néhány alapítványt és azokra utaltam pénzt, jobb ötletem nem volt.

  • Doki-HUN1978

    senior tag

    válasz Arpee78 #5 üzenetére

    Sziasztok!

    Nekem 1992-ben - akkor 14 éves voltam- volt az első rohamom. Azóta gyógyszereket szedtem 34 éves koromig, amikor is javasolták az ablációt.

    2013-ban meg is csinálták.
    Azóta nem szedtem semmit, aktívan sportoltam, nem kíméltem magam, nem volt rosszullét... egészen eddig a hétig.

    Most újra jött.
    Elvileg 29-én megint ablálnak.

    Csalódottan olvasom, hogy többeknek másodjára ill. harmadjára végzik el a beavatkozást.

    A doki nekem azt mondta, hogy 95%, hogy nem lesz már rosszullét. Ehhez képest ezek a tények nem túl bíztatóak.

    [ Szerkesztve ]

    "A szórakozottság a zsenik erénye"

  • Doki-HUN1978

    senior tag

    Sziasztok!

    5 héttel ezelőtt elvégezték a 2. ablációt. Azt mondták, elvileg soha többé nem fog előjönni.

    Ehhez képest 2 nappal ezelőtt elkezdtem érezni egy érdekes érzést, amit korábban is éreztem, mikor "szar volt a rendszer". (Enyhe légszomj, mintha egy kevés súly lenne a mellkasomon, nem érzem magam fizikálisan erősnek, sőt inkább gyengének) Nem tudtam aludni, erősen vert a szívem, nincs az a "nyugodtság érzés"

    Tahychardiás roham nincs, csak néha egy-egy "félredobbanás".

    Igazából olyan, mintha a szív nem tudna elegendő oxigénnel teli vért az izmokhoz juttatni.

    Olyasmit is érzek,(naponta rengetegszer) mint mikor az ember megijed vagy fél valamitől, villám gyorsan elkezdenek termelődni az un. menekülési, vagy stresszhormonok.
    Mindig, mikor valami eszembe jut, ami stresszessé tesz (meló, valamit gyorsan elintézni stb), ezeknek a hormonoknak a hatását érzem a szívemnél. (furcsa vagy erősebb dobbanás, ilyesmik)

    Ma voltam dokinál, azt mondta gyógyszert kell szednem.

    Viszont azt gondolom, hogy ezen a kellemetlen érzésen a gyógyszer sem fog segíteni.
    Az a tapasztalatom, hogy a béta-blockoló segít megelőzni a rohamot, de ezt a hülye "stresszes" érzést nem szűnteti meg.

    Vannak valakinek hasonló tapasztalatai?

    "A szórakozottság a zsenik erénye"

Új hozzászólás Aktív témák