Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SaGa59

    őstag

    válasz MaCS_70 #13 üzenetére

    Ezért építettem magamnak kifejezetten méretre szabott és magyar nyelvű szövegek létrehozására tervezett kiosztású mechanikus billentyűzetet pár éve. Az elrendezés a kezemhez méretezett és a magyar szövegekben használatos karaktergyakorisághoz lett tervezve. Elemeztem jópár regény szöveget, megszámoltam, melyik betűből, írásjelből mennyi van és aszerint alakítottam ki a karakterek helyét. Plusz arra is figyeltem, a kettős betűk (cs, ty, zs és társaik) elemei a másik oldalra kerüljenek. Aztán néhány heti használat után még módosítottam rajtuk és ez a jelenlegi kiosztás. Nem is kell felirat a billentyűkre, annyira sikerült megtanulnom tíz ujjal vakon gépelni rajta néhány hét alatt. A „klasszikus” billentyűzeteken ez a mai napig nem megy, pedig vagy harmincöt éve használom őket.
    A karakterek színe és helye a rajzon a „rétegeket” jelöli, melyik írásjel melyik réteg, vagy melyik billentyű kombináció. Pl AltGr+az adott gomb.

    [ Szerkesztve ]

    STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

  • SaGa59

    őstag

    válasz Rowon #50 üzenetére

    Nem. A billentyűzetépítős topicban találsz még jónéhány saját építésűt másoktól. Ők se szabadalmaztatták. A programja is nyílt forráskódú (tmk_keyboard_master), úgy töltöttem le a netről. Ha valakinek kell, szívesem átadom a „terveket”, én biztos nem állok neki újra lombfűrésszel kivágni hetvenkét switch helyét egy vastag alulemezből. Mondjuk ha újra kéne építenem, a switcheket 2-2 mm-rel közelebb tenném egymáshoz és a „dőlésszöget” kisebbre venném 5 fokkal. Így egy kicsit túlságosan „széttart” a két fele. Nem kényelmetlen, de „szűkebben” kényelmesebb lenne.
    Ha valaki kéri elküldöm a „tervrajzokat” is. Fapadosak, de aki eltalál egy „huzalon”, meg tudja csinálni. Teensyduino mikrovezérlő az alapja. Mondjuk azt a rajzot épp nem találom, melyik huzal melyik forrszemre csatlakozik a vezérlőn, meg hogy a diódákat melyik irányba kell beforrasztani (az oszlop vagy a sor felé legyen a katódja?), de ha lekapom a hátulját, meg tudom nézni.

    STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

  • SaGa59

    őstag

    válasz zetor2000 #55 üzenetére

    Nem a konyhaasztalon, van egy kis „hobbiasztalos” műhelyem, de igen, ha nem kísérleti darab lett volna, ami aztán maradt végleges, hanem valami „üzleti” tervem lett volna vele, én is keresek egy lézerrel vagy vízzel vágó valakit.

    STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

  • SaGa59

    őstag

    válasz MaCS_70 #57 üzenetére

    Ennél az volt az elsődleges cél, hogy végig tudjak gépelni akár egy regényt is (javításokkal együtt) úgy, hogy a csuklómat arra a két párnára letámasztva fel se kelljen emelni, abból a pozícióból elérhető legyen valamennyi gomb. A középső „oszlop” a funkció billentyűkkel nem, de minden más, ami szövegek beírásához kell, igen. „Másodállásban” fordítok, ezért sok magyar szöveget gépelek és javítok. A normális billentyűzeteknél a bal kezem kisujja rendszeresen begörcsölt a sok Ctrl+c Ctrl+v és társai miatt. Ezt a szokásos ergonomikusok se tudták megoldani, maradt a saját terv. Plusz amit sosem értettem (értettem, hisz az eredeti billentyűzet az írógépek klaviatúráján alapul, csak azt nem értem, miért nem lehetett ezt már rég elengedni), hogy a hüvelykujjunk a legmozgékonyabb és az kapja a legkevesebb gombot kezelésre. Nálam ebből van öt-öt mindkét oldalon. Az alsó „ívek”. Meg egy csomó olyan karakter elérhető az alap layeren, ami a normál billentyűzeteken vagy nem, vagy csak nagyon bonyolultan. Pl a „normális” idézőjelek, a nem törhető space, a „tripla pont” és hasonlók. Irodalmi szövegben ezek fontosak.

    STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

Új hozzászólás Aktív témák