Hirdetés

Aktív témák

  • Na'Conxipan

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nagyjából fél éve küzdök azzal a problémával, hogy miután kikapcsolom a gépet rendes leállítással, utána kb. 2 másodperc után újra visszakapcsol. Eljut a bejelentkezésig, majd ha ott nyomom meg a leállítást, megkérdezi a windows, hogy amennyiben megnyomom a kikapcsolást, akkor biztosan le fog állni a gép. És le is áll. Fél éve minden áldott este kétszer kapcsolom ki a gépet.

    Először egyáltalán nem zavart, inkább vicces volt, hogy önálló életet él és mivel semmilyen egyéb probléma nincsen, minden hibátlanul fut, ezért nem érdekelt. Mostmár azonban kezdett tele lenni a hócipőm és gondoltam pár perc alatt utánanézek és megoldom. Egy hónapja szenvedek vele és még mindig duplázik a masina esténként.

    Elkezdtem utána nézni az interneten és MINDENT kipróbáltam, természetesen továbbra is fennáll a probléma. Tegnap végül úgy döntöttem, hogy újratelepítem a windowst hátha az segít - alapvetően hiszem, hogy minden problémát meg lehet oldani reinstall nélkül, így az tényleg az utolsó lenne. Mindent kipróbáltam és természetesen nem segített. Különböző fórumok általában 2-3 évesek mind azt írták elsősorban, hogy a fastbootot kapcsoljam ki a biosban. Kikapcsoltam, majd az energiagazdálkodásnál a gyorsindítás engedélyezését kapcsoltam ki. Végül a parancssorból is a fastbootot letiltottam. Ezeket egyszerre, felváltva, cserélgetve, minden módon megcsináltam.

    Nem történt hardwercsere, nem raktam fel windows updatet, semmit nem változtattam, nem is tudom, hogy mi okozhatta, idézhette elő. De mindegy is az ok, hiszen újratelepítettem és megint fennállt a probléma. Most chipset elemet is cseréltem.

    A Microsoft oldalán egyetlen bejegyzés utalt erre, azt 10000 ember olvasta el, tehát másnál is jelentkezik a probléma. A fórumozónak a fastboot kikapcsolása megoldotta a problémát, nekem nem - érdekes, hogy neki is GIGABYTE alaplapja volt. Egy barátomnak is pont ugyan olyan gigabyte alaplapja van mint nekem, neki is szokott jelentkezni a probléma, de kb havonta egyetlen alkalommal. Most írtam a gigabytenak is egy levelet, elmondtam mi van. Egy ismerősöm csak annyit mondott, hogy rossz a gigabyte, nem gyárt jó termékeket. Akár ahogy elhasználódik, a kondenzátorok felpúposodnak, előjöhet ilyen gond. Nem akarom elhinni! Semmi baja fizikailag megnéztem, a táp sem lehet kevés, ilyen nincs! Fél éve semmi baja nem volt. Feltettem a legújabb BIOS verziót is.
    GIGABYTE GA-B85-HD3 REV 2.0 az alaplap
    Elment az eszem, megőrülök, valaki mondjon legyen kedves valamit amit még nem próbáltam!!! Aki megoldja, informatikai Nóbel díjat kap tőlem!

    Nagyon köszönöm! :R :R :R

    Tudja, hol szeret a cápa.

  • bolondember

    MODERÁTOR

    válasz Na'Conxipan #1 üzenetére

    Próbáld meg itt vagy itt feltenni akérdésed.

    Zártam.

    Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

Aktív témák