Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Razermazer

    őstag

    válasz prono #556 üzenetére

    "gondolom itt az éppen memóriában lévő és még lemezre nem írt adatokról beszélünk, amik elveszhetnek?!"
    Nemcsak az, sérülhet a lemez is, nem parkol le a fej rendesen és beleszánt a tányérba stb bad szektorok keletkeznek a lemezen.

    "ez most úgy érted, hogy nem RAID1-ben tartanád őket, hanem 2 külön kötet és te kézzel másolnád át a fontos adatok a másik vinyóra? Amennyiben jól gondolom, akkor annak mi az előnye a RAID1-el szemben? nem minden van tükrözve?"
    Igen két külön kötetként kezelném és nem kézzel másolnám hanem a nasnak adnék egy heti, havi bizonyos könyvtárakról mappákról való mentést, csak nem külső vinyóra hanem a második belsőre.
    Nem volt kétlemezes nasom, nem tudom, hogy ezt meglehet csinálni raid nélkül szerintem igen. De majd akinek van ilyenje megmondja.

    "Mit kell ez alatt érteni? Rosszul gondolom, hogy itt egy párhuzamos írás történik mind2 disk-re, ha közben elszáll a táp, akkor újraindításnál lehet szinkronizálni a lemezeket? Minden egyes vinyó tartalma önmagában olvasható, tehát ha egyik vinyó elszáll, a másik pl. akár PC-be helyezve Linux alá mount-olható?"

    Lényegében igen ez történik a raidben attól függ melyik raidet választja az ember, raid1-raid5-ig lehet választani(raid segítségével az adatok elosztása vagy replikálása több fizikailag független merevlemezen történik) de ha elszáll a rendszer lehet nem áll fel a kötet újból, az adatok egy része eltűnik, vagy nehezen kereshető elő, reméljük szinkronizálható marad.
    Hát ezt passzolom, hogy ez linux alá mountolható, de elég nagy az esélye, mert a linux jól kezeli a raidet kernel alól támogatja már a raid 5 és raid 6-ot is. Itt meg is nézheted, hogy melyik felelne meg a számodra[link]

    Ne légy lusta az fél egészség, a fényképek nem pótolhatóak, a hozzájuk fűződő emlékekkel egyetemben, így ennyi fáradságot megér a lementésük szerintem. Minden más fontos adatnál, szintén fennáll ez az állításom.

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

Új hozzászólás Aktív témák