Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Razermazer

    őstag

    válasz prono #536 üzenetére

    Gyakorlatilag mindent leírtak a fórumtársak és helyesen érveltek.
    Én a nason biztos nem tárolnék családi és fontos dolgot, hanem külső vinyóra menteném backup célzattal rendszerezve. Jön az áramszünet, nincs szünetmentes hello az adatoknak.
    Jó játék tényleg a nas, de én szinte csak filecserére használom tehermentesítve a routert a rengeteg adatforgalomtól.
    Lehet a routerre rákötött usb-s hdd-ról is filecserélni, de arról ne is álmodj, hogy több 100 torrentet futtatsz rajta, mert a router nem arra van tervezve, csak szolid filecserére(speciális fw kell rá, a gyári erre alkalmatlan, tehát mókolni kell helyből).
    Az usb hdd meg szintén szűk keresztmetszet adatátvitel terén, nem nagy sebességű hálózathoz még ajánlott, de van egy szint ami felett ki se tudja használni már a netsebességet.
    A routered meg tényleg gyenge, vagy az ajánlottat veszed, vagy egy asus n56u-t az már mindenre elég.
    Lényeg a routereknél az erős processzor és a sok ram 64mb már nem igazán való filecserére.

    DR Fantastik: Én tuti nem használnék főleg fontos családi adatokra, munkahelyi adatokra ilyen felhőszolgáltatást, engem már a chrome cloud is idegesít, miután mindent megtudnak rólad merre jársz, milyen jelszavakat használsz stb. Backup vinyóra rá és akkor veszem elő amikor nekem kell, rápattintom a nasra átmásolom és kész. De hát akinek tetszik csak használja nagy megelégedéssel.
    Ha elmegy a net akkor úgyse tudod elérni(otthonról, lehet menni netkávézóba és akkor már ugrotta komfort, ha a szerverük lerohad, akkor meg pláne nem tudod elérni ki vagy szolgáltatva, szóval csak okosan), míg ha áram van akkor az otthoni mentéseidből visszatudod szedni az adatokat.

    [ Szerkesztve ]

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

Új hozzászólás Aktív témák