Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tobias40

    veterán

    Holnap jön meg a 212j NAS-om! :R

    A router az egy TP-Link TL-WR1043N/ND v1,és egy popi A-210 van még bekötve vezetékkel a routerbe!

    Azt szeretném hogy média háttér legyen a mozifilmeknek és a családi videóknak,fényképeknek.(sztem nekem nem kell egyenlőre raid,de írjátok meg ha mégis...)
    2 db vinyót teszek majd bele ,egy üreset elsőre és azt megformázom a NAS-al.
    Rámásolom 2. vinyó tartalmát(hálózatról ha lehet)és azután megformázom szintén a NAS-al.
    Természetesen belerakom a vinyókat ebben a sorrendben a NAS-ba.
    Szerintem úgy kellene megformáznom hogy külön meghajtó legyen a 2 vinyó mert ha egybe teszem akkor mindent veszítek ha az egyik vinyó meghal,ha jól gondolom...(vagy menjen egybe?)

    Ebben kellene segítség hogy hogyan és miként csináljam majd az elmondottak függvényében??

    A családi képeket és videókat külön könyvtárakba tenném az egyik vinyóra,és ezeket a könyvtárakat szeretném időzített módon naponta menteni egy külső vinyóra.
    A külső vinyót is meg kell formáztatnom a NAS-al vagy az maradhat ntfs ?

    A lényeg hogy a NAS-ban és a külső vinyón tároltakat mindenhonnan el tudjam érni a hálózatomban,és ha lehet akkor a hálózaton kívülről is vmi dyndnns féleséggel,vagy amivel majd ajánljátok.
    Pc-k média pléjer,tabok,telefonok vannak a belső közös megosztott hálózatomban,win7 és Androidos cuccok.

    Lehetőleg szájbarágósan lépésről lépésre kellene a segítség mert még sosem volt NAS-om! :C

    Konfigolni egy asztali pc-ről és egy wifin levő laptopról is szeretném!

    Torrentet is akarok majd futtatni a NAS-ról hogy ne menjen a laptop éjjel-nappal,de ez majd akkor ha már minden szépen megy amiket az előbb leírtam.
    Persze ehhez is kellenek majd a jó ötletek! :Y

    Egyenlőre ennyi kérdésem lenne de még tuti fogok jönni és lámáskodok majd itt nektek! :F

    Előre is köszi a segítséget!!

    Üdv!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák