Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fall-N

    veterán

    válasz hallador #241070 üzenetére

    A frászt nincs szükség rá. Nekem is kellett venni forgatót mellé, mert nem 0-24-ben van rajtam. Munkába nem hordom ezért kevés lenne neki a mozgás és mindig megállt az elején a szerkezet. Ezért is jó a kézzel húzás. A hacking meg manapság már alap(nak kellene lennie), de lassan tényleg csak elvétve kapni olyan órát, ami ezeket nem tudja. (Igaz már egy ideje nem hordom, mert lett közben több kvarc Casio órám.) Ha meg netalán több óra is van, akkor tényleg lehet a beállításokkal vacakolni, ha nincs forgató.

    Egyébként is a 4r a 7s utódja, így tényleg ideje volt már nyugdíjba küldeni. Az árak az külön kérdés. A vége felé már a 7s Monstereknek is elszállt az ára, függetlenül attól, hogy még nem az "új" 4r volt bennük. Általánosan felment a Seiko órák ára. Mivel így is jól fogynak, így csak nyertek a feljebb pozícionálással. Az hogy nekünk, mint szegényebb régió rosszabbul jött ki az más kérdés. Egy nyugati fizetésből, még mindig "budget" kategória a Seiko, bár vannak drága modelljeik is. De egy "átlag" és népszerű teki vagy samurai nem nagy érvágás nekik.

    Álomóra: Nincsenek most magy igényeim. Egy Orient Bambino és egy Seiko Monster (narancs vagy Ice) megtenné. Meg egy két Casio Edifice, ami bejön.

    [ Szerkesztve ]

  • fagyalllo

    őstag

    válasz hallador #241070 üzenetére

    Honnan vetted a 2,5-es szorzót?
    Jelenleg a tutu boltjában (aki ugye magyar garis órákat árul listaáron) a 7S szerkezettel szerelt, még kapható Seiko 5 órák ára 49 és 85.000 forint között van. Egy nem limitál, nem speciális, 4R szerkezettel szerelt 5 Sports 95 és 140.000 között kapható. Nagyon nincs meg az említett különbség még a legolcsóbb és legdrágább órát véve se.
    Ráadásul a 5 Sports modellek tokozása komolyabb, masszívabb, 30-50 helyett 100 méter vízállóságú, a szíjuk tömör szemes, nem hajtogatott lemez. Valamint nagyobb, modern méretű és stílusú órák.
    Másik példa, visszakerestem, 2018-ban 140$-ért vettem SNZH55K1-et, ami egy 7S36-tal szerelt 5 Sports. Ugyanettől az eladótól ugyanebben az évben 135$-ért SRP605K1-et, ami egy 4R szerkezetes 5 Sports. Szintén tőle egy 4R szerkezetes SRP315K1 Monstert, ami egy ISO búváróra 190$-ért. Hol van itt a 2,5-ös szorzó?

    #241139hallador: Tehát ezzel saját magadnak mondtál ellent.

    [ Szerkesztve ]

    rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

Új hozzászólás Aktív témák