Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Baliga Tamás

    senior tag

    válasz olymind1 #15347 üzenetére

    A ZxR egy nagyon jól eltalált kis cucc.., nincs ott egy picurka felesleg sem..! :D
    Ha játszanál - tudnád értékelni az 5.1-et,mert bazi jó hangja van; HyperX Cloud Revolverrel meg a főkártya szó szerint félelmetes - és akkor még nem nyúltam ennek az Opamp-jaihoz..!:F
    No de ami késik - úgy is eljön..! :K

    A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

  • HSM

    félisten

    válasz olymind1 #15347 üzenetére

    Pedig annyival nem komolyabb... Kb. csak a tápkörön fejlesztettek kicsit meg kapott precíziós órajelforrást, minden más nagyjából maradt... Mindenesetre meglepett, hogy ennyit számít. Persze, az STX is állat jól szól, de ott még pont nem volt meg a tökéletes elégedettség faktor.

    ZxR-ről elég vegyes dolgokat olvastam, amúgy nekem is rajta volt a radaromon. :K

    LM4562/LME49720 (ugyanaz az OPAMP) van egy sajátosságuk, elég sok idő, mire bejáratódnak, legalább 10-20 órára tippelném, és az egyik dolog, ami sokat finomodik rajtuk, az a magas hangok, elsőre nekem is kicsit kaparták a fülem. :K Ami érdekes, a sima STX-ben minimálisan karcos maradt a magas, ez az STX2-ben viszont teljesen elmúlt, "kisimult". :Y Ugyan ebbe a gyárilag hozzá kapott két LME49720-ast tettem I/V-be, illetve vettem két új LME49710-et buffernek (ugyanaz, mint a 4562/49720, csak egy csatornával kettő helyett) de korábban kiteszteltem a Titanium-HD bufferjében, hogy a régebben egyenesen a Ti-től vett LM4562-im csont ugyanúgy szólnak, mint annak az LME49710 csipjei (vigyázat, bele ne dugd közvetlen, más a lábkiosztásuk, kell hozzá speciális adapter, amit én csináltam magamnak), szóval nekem meggyőződésem, hogy ezek csak feliratukban és csatornaszámukban különböznek. :)
    Arra sajnos nem emlékszem, a Titanium-HD-n rendben voltak-e a magasak vagy karcosak voltak-e számomra az I/V 4562-kkel, ott nekem kicsit a nagyon mély tartományból hiányzott pici erő valamiért.

    Igen, az ízlések különbözőek, én szeretem, ha nagyon transzparens, természetes hangzású a kártya, mintha ott lennék a zenekar előtt, nem csak a gépen hallgatnám. Ezt az élményt ez az STX2-es szett az LME49720/LME49710-ekkel hozza tökéletesen most. Nekem pl. az STX2 igen drága gyári Muses 8820 Buffer és 8920 I/V OPAMP-jával olyan "melegen" és tompán szólt, hogy számomra élvezhetetlen volt, miközben sokan meg odavoltak, hogy milyen jók ezek az OPAMP-ok, hogy olyan "zenei" a hangzásuk.... :DDD Pedig papíron ez elvileg egy kitűnő választás, de ezzel én a hangkártyát hallottam, nem a zenét. :B
    Pedig ha magammal kritikus vagyok, a középtartományban valóban ezek az OPAMP-ok voltak talán a legjobbak, de se az alsó, se a felső tartományt nem tudták szerintem úgy hozni, ahogy nekem tetszett volna.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák