Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nightmare

    senior tag

    Egy kis elrettentés... :(

    400 cigi műve

    -Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

  • Nightmare

    senior tag

    válasz Nightmare #589 üzenetére

    Ezt meg akartam kérdezni már régen: miért bagóztok? Mi öröm van egy büdös, drága, és egézségtelen vacakban? Sztem ez a gyengeség jele, de ez szigorúan SZVSZ :)

    Csak írok még vmit. Egyik kollégám kb 40 éve dohányzik. Kérdésemre, hogy miért nem szokik le, nem fél, hogy bele fog halni?-ra a válasz az volt, hogy "valamiben meg kell"

    De könyörgöm, nektek mindegy, hogy tüdőrákban, netán bypass műtét után, évekig szenvedve haltok meg? Egyik kollégámnak volt ilyen műtétje, hát nem egy leányálom, ráadásul vizesedik a tüdeje. Alig kap levegőt. Megéri ez nektek? Igazán nem értem ezt. Ráadásul igen drága, és nem véletlen mondják, hogy egy ház árát könnyedén el lehet füstölni...

    [ Szerkesztve ]

    -Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

  • Nightmare

    senior tag

    válasz frame>24 #591 üzenetére

    Ez mind igaz, dehát ezt kár szépíteni ;]

    Ettől szééép fekete a Te tüdőd is, ha meg még nem az, akkor az lesz, ha bagózol :D

    Sok sikert a leszokáshoz. :K

    Ha mán ilyen ügyesen számoltál, akkor végy a kezedbe egy cigisdobozt, és add össze a rajta lévő adatokat, és megtudod, hogy napi 1 doboz cigivel mennyi káros anyag jut a tödődbe...

    [ Szerkesztve ]

    -Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

  • Nightmare

    senior tag

    válasz net84 #593 üzenetére

    Azért tartom gyengeségnek, mert tudjuk, hogy káros, hogy büdös, hogy, hogy, hogy...mégis gyengék ahhoz, hogy lerakják, mert fáj a fejem...ideges leszek...izzad a nyelvem...nyavajgás felsőfokon, minden kifogás, csakhogy szívni lehessen. Ha igazán akarod, és van miért, akkor le tudod tenni. De van akiknek kényelmes füstölni, mint egy kicsit erősnek lenni, és utána megjutalmazni magát valamivel, ahogyan sokan írták is.

    -Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

  • Nightmare

    senior tag

    válasz Thyb #595 üzenetére

    Más intenzitással sziv egy gép és más intenzitással egy személy, ugyanakkor a káros anyagok jórésze a légzőcső oldalára és a szájban rakodik le ami válladékokkal együtt távozik.---ezzel sztem senkit sem idegesítesz, és nem is gyugtatsz meg. Pl egyik ismerősöm azzal nyugatja magát, hogy a dohány füstje nem káros, csak a papíré... :U

    Najó, végülis az ö dolga. De sztem teljesen felesleges, hogy hová rakódik le, sztem a kémiai anyagok jelentős része a tödőben landol, és minél jobban leszívod, annál rosszab. Amit írsz, az persze igaz, de ehngem baromira nem nyugtatna meg, hogy nem tüdőrákot, hanem "csak" gége, vagy nyelvrákot kapok...

    -Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

  • Nightmare

    senior tag

    válasz Thyb #599 üzenetére

    No, akkor nem használtam mást csak a google-t, hogy ne halljak meg hülyén, és Te sem :DDD

    A nikotin emeli a vérnyomást és a pulzusszámot, növeli a szív munkáját. A dohányzás közben belélegzett szénmonoxid és kátrány közvetlenül károsítja az erek falát és a tüdőt Ezt innen másoltam ki

    No, ez volt egy oldal, szemezgessünk csak tovább...
    Mivel elégtelen a tüdő öntisztulása, a cigarettafüstben lévő kátrány felhalmozódik a hörgőrendszerben. A kátrány hatására a dohányfüsttől már károsodott (csillószőrüktől fosztott) hámsejtekben olyan átalakulás kezdődik, amelyből hosszabb-rövidebb idő elteltével tüdőrák keletkezhet. Ez pedig innen van

    Akkor szörcsöljünk tovább...

    Két liter füst keletkezik egyetlen cigaretta elszívásakor. A füst 4000nél is több kémiai vegyületet tartalmaz, melyek közül több mint 40 rákkeltő.
    A nikotin belélegzés után néhány másodperccel az agyba jut. Dózistól függően serkentő vagy nyugtató hatása van. A függőség kialakulásában a nikotint tartják felelősnek. Szűkíti az ereket, rontja a keringést.
    A szénmonoxid a vörösvértestekhez kötődik, és kiszorítja az oxigént. Szapora légzés és vérellátási zavar a következménye.
    A kátrányt a füst kis részecskék formájában tartalmazza. Ez a légutakban leülepszik és tönkreteszi a csillószőröket, melyek a tüdő természetes tisztulásában fontos szerepet játszanak. Jellegzetes dohányos köhögést és krónikus hörghurutot okozhat.
    Éééés ezt pedig innen

    De linkelhetnék még 100 másik oldalt, a lényeg ugyanaz lenne, és az nem, amit leírtál.
    Végezetül egy képpel zárom le eme értelmetlen vitát arról, hogy bizony a dohányzás nem káros, sőt kifejezetten egézséges.

    Hát ez vajon mitől ilyen szééép fekete? Netán azért, hogy tüdőnk el tudjon bújni a sötétben? Vagy azért, mert négerből vették ki? Vagy mert szimplán csak emo? Vagy...vagy...vagy? Nem...azért, mert ezt teszi a dohányfüst a tüdővel...és nem csak azzal.

    Ne érts félre, nem az a bajom, hogy szívod, ráérsz, egézségedre, a Te dolgod. Csak ne beszélj baromságot, ha egy mód van rá. Vagy az internet oldalai írnak baromságot, vagy az ezzel foglalkozó könyvek, cikkek, orvosi tanulmányok, vagy igazad van, és tényleg sajtból van a hold...

    [ Módosította: Pompi ]

    -Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

  • Nightmare

    senior tag

    válasz fero02 #645 üzenetére

    Akkor csak itt Neked :DDD

    Akkor ez az első

    ez ugyan reklám is, de van valóságalapja. :K
    A második

    Egészségügyi előnyök: keringési betegségek, szélütés, daganatos megbetegedések, előfordulási kockázatának csökkentése, a köhögés, a rekedtség eltűnése, a légzés megkönnyítése és teljes javulása, az ízlelés és a szaglás érzékenységének a helyreállása, a kellemetlen szájszag, a fogazat és az ujjak elszíneződésének a megszűnése, a bőrszín élénkülése.

    Erkölcsi haszon: megszabadul a cigarettázás és a vele együtt járó pótcselekvések kényszerétől, visszanyeri szabadságérzetét, önrendelkezését, nem mutat rossz példát környezetének.

    Gazdasági haszon: a dohánytermékek meg nem vásárlása ezrekben mérhető (1 doboz cigaretta 300-500 Ft, az havi 9 000-15 000 Ft.) megtakarítást eredményez havonta. Csak emlékeztetőül a dohányzás káros hatásai mire, hogyan is fejtik ki hatásukat:

    - szürke hályog, nikotintól sárga arc, gyomorsav túltengés, köhögés, rekedtség, hasnyálmirigy, szexuális affinitás csökkenése, nemzőképesség csökkenése,

    - szélütés, elsárgult fogazat, gégedaganatok, tüdőrák, tüdőembólia, szívinfarktus, gyomorfekély, nyombélfekély, vesedaganatok, stb.

    Itt is van róla szó: pötty

    Nem is linkelek többet, aki akar, az úgyis talál a google-n forrásokat.
    De ezek semmit sem érnek, ha nincs AKARAT!

    Lehet biorezonancia, mágnes, tű, kés, olló, rágó, tapasz...

    [ Szerkesztve ]

    -Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

  • Nightmare

    senior tag

    válasz Nightmare #674 üzenetére

    Az a baj a dohányosokkal, hogy azért nem szoknak le, mert ez így nekik jó. Legalábbis azt hiszik. Jó, mert ha idegesek, nyugtalanok(amit persze a nikotin hiány idéz elő :) ), akkor eljátsszák süsüt, és utána minden rendben. Sok dohányos azt mondja, hogy neki ez így jó. Persze, mert gyengék ahhoz, hogy letegyék, inkább a rabja lesz a szernek. Soktól hallottam, hogy nem szokik le, mert nincs miért, kiért. Saját magunk nem számítunk? Dehogynem. Nem akarom elhinni, hogy ennyire nem érdekli az embereket az, hogy méreggel(mert ugyebár a nikotin az, node a többiről már ne is beszéljünk)) tömik magukat. Nem hinném, hogy a mai társadalomban nem számít a havi 15000 ezer forint. Én felemelném 1000/dobozra. Aki így is megveszi, hát akkor sajnálatomat fejezem ki.

    Márpedig meg fogják venni. És akárki akármit mondd azért bagóznak ( atöbbit ne említsem, pia, drog, gyógyszerfüggőség), mert gyengék! Félnek szembenézni a kis szenvedéssel, amit kéne tenni egy jobb, egézségesebb élet reményében. Gyenge ahhoz, hogy letegye a cigit...de nem gyenge CSAK a cigiért majdnem 4 napot dolgozni egy hónapban. Akinek van gyereke, az tegye le, és vegyen a srácnak egy biciklit...vagy magának. Vagy egy új tv-t, szekrényt...akár autót is, részletre. :K

    Bármit, csak ezt a szemét, bűzölgő, tetvedék cigarettát! Kollégám bypass műtétje után(vizesedik a tüdeje, sok műtét és szenvedés után sem kap levegőt, napi 2 doboz cigi, már nem cigizik), ezt mondta, ha ezt tudja, akkor el sem kezdi. Nolám...biztos csak vele történik meg. Meg Veled is megfog!!!

    [ Szerkesztve ]

    -Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

  • Nightmare

    senior tag

    válasz rien #677 üzenetére

    Nem vagyok sem orvos, sem lélekbúvár. :B

    No, és mi a sejtésed, hova tartozom? :F

    -Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

  • Nightmare

    senior tag

    válasz rien #679 üzenetére

    Majdnem...1 szálat elszívtam 13 évvel ezelőtt. Megutáltam. A környezetemben eléggé sokan bagóznak, és nyugodtan kimondhatom, hogy a bagósok 80%-a tahó. Eszek, rágyujtanak, dehát ez természetes. A pofámba fújják a füstöt, ha szóvá teszem, még én vagyok lebaszva, hogy menjek arrébb. Épp eléggé van arra okom, hogy ne szeressem eme remeket :DDD

    -Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

  • Nightmare

    senior tag

    válasz rien #677 üzenetére

    Elmesélek Neked vmit. Egy illetőről szól, és az apósáról. Az após leszokott vagy 20 évvel ezelőtt, de szívta rendesen, ígyhát nem maradt el az utóhatás sem, rettenetesen köhög, még most is. Tavaly az após légmellett kapott, amit a cigivel hoztak összefüggésbe(hiába volt rég). Kórházba került, így sokat szenvedett, felvágták a hátát...stb. Az illető ezek hatására letette egyik napról a másikra a cigit, 40 évi dohányzás után, de hiába, sajnos infarktust kapott, amit szintén a cigivel hoztak összefüggésbe. Hmmm...megijedt, hogy vele is lesz egyszer, ezért hagyta abba, de késő volt, de legalább nem szenvedett... :(

    A legtöbb ember akkor kap a fejéhez, amikor baj van. Példa a kollégám, akinek bypass-t csináltak. Ha tudta volna...nem bagózik. Nem tudta, de sejthette. Inkább elintézik egy egyszerű vállrántással, valamiben meg kell halni. De nem mindegy mikor, és hogyan...

    -Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

  • Nightmare

    senior tag

    Kérdezek vmit a bagósoktól!!! Jó nektek az, hogy 500 HUF egy doboz cigi? Jó nektek az, hogy köhögtök, és llihegtek 3 méter futás után? Jó nektek az, hogy felkelés után az a cigi az első? Jó nektek az, hogy tiszta idegek vagytok, ha nincsen dohány? Jó nektek egy vékony szál cigaretta rabságában élni életetek végéig? Jó az nektek, hogy sárga a kezetek, hajatok? Jó az nektek, hogy büdösek vagytok, és messziről érezni a cigiszagot akkor is, ha már 10 perce rá sem gyújtottatok?

    Nem, nem jó! Mert lusták, és gyengék vagytok ahhoz, hogy hátradobjátok a cigit, és soha többet rágyújtani! Miért? Nehéz? Idegesek vagytok?! A legtöbben meg sem próbálják, mert tudják, nem fog sikerülni...így hát a kérdés meg is válaszolta önmagát. Jó ez nektek? Igen, jó, mert nem tudtok leszokni.

    Akinek sikerül, tudja milyen érzés nem függni, és pénzt elrakni, ízeket érezni, szagokat. Mondhatjátok, hogy könnyen beszélek, mert nem bagózok...de Ti sem cigivel a szátokban jöttetek a világra. Én is megtehetném, hogy bagózok. Így hát nem véletlenül jár a szám, mert TE! sem bagóztál!!!

    [ Szerkesztve ]

    -Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

  • Nightmare

    senior tag

    válasz rien #683 üzenetére

    Nem a dohányos embereket nem csipázom, hanem magát a cigit. A vele járó viselkedésforma egy dolog.

    Amit írsz az érdekes, és elgondolkodtató, mindenképpen. De valahol mégis fura, hogy nem lusta dolgozni éjjel nappal a gyerekeiért, ugyanakkor ha belehal a cigibe, akkor mi lesz a kölkökkel? Példa az előző illető. 53 éves volt, felesége 45, lánya 20. Érdemes volt neki dolgoznia? A feleség özvegy, a lánynak pedig meghalt az apja fiatalon. Akkor miért dolgozott? Megérte a nyugdijjat? Nemigen. Várta? Igen! Megérte cigizni? NEM! Látta az unokákat, esküvőt? Élt? Nem nagyon, csak dolgozott. Élvezhette volna a szép nyzgdijjas éveket.A család apa, és férj nélkül maradt és, kiesett egy kereset. Sajnos az emberek nem gondolnak bele, hogy mi lesz később. Valahogy majd lesz...

    Amit írtam, az nem baszogatás, csak néha a kedves szavak kevesek...hogy szokjál le, jobb lesz. Ott van a példa, hogy miért érdemes leszokni. :U

    Amiket leírtam, azok csak száraz tények, egy kicsit erősebb megfogalmazásban, de attól még igaz. Erre szokták azt mondani, hogy szólj igazat, betörik a fejed. :K

    [ Szerkesztve ]

    -Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

  • Nightmare

    senior tag

    válasz rien #688 üzenetére

    Már vártam azt is...jönnek az ellenpéldák. Azért, mert valakinek erős a szervezete, nem jelenti azt, hogy bagózhat szakadásig. Bizony, sok olyan van, aki rákosként hal meg, akár kisgyerekek is. :( Van akinek vastüdeje van, de olyan is akad(saját családomban is), akik bizony hajlamosabbak a betegségre. Ezt Te honnan tudod eldönteni? Honnan tudhatnád azt, hogy melyik csoportba tartozol? És azért, mert az xy-nak a valakije 100 évesen még bagózott, az nem jelenti azt, hogy Te is addig fogsz élni cigivel a szádban. Ennyi erővel mondhatnám, hogy van aki kútba ugrik, mégsem hal meg. Akkor go, és ugorj egy tarajost. Meri, vagy nem meri? Megmagyarázni mindent meglehet, mellébeszélni, de a biológiai törvényeken senki sem fog változtatni.

    Én nem győzködök senkit sem, csupán arra próbálok rávilágítani, hogy sok ember a dohányzást "mint nem káros szenvedélyt" állítja be, és ez bizony nem így van. Az, hogy ki eszi a cigarettát, és ki nem, az nem tartozik rám. Csupán az dühít, hogy egyesek még megmagyarázni akarják a dolgokat. Ezen nincs mit!

    Emosz: cigiztem egyszer! :) Elég volt. És mint írtam, járhat minden bagós szája, hogy Te nem szívsz. De Ő sem szívott, tehát ugyanott volt, mint most én. Nem kell rászokni, aztán annyi. Igazából nem is értem hogyan lehet... :F

    [ Szerkesztve ]

    -Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés