Hirdetés
- Telepakolják az iPhone 18-at memóriával
- Fotók, videók mobillal
- Motorola Edge 70 - többért kevesebbet
- Íme az új Android Auto!
- Árat emel a Huawei
- Samsung Galaxy Watch8 és Watch8 Classic – lelkes hiperaktivitás
- Bemutatkozott az Oppo kamerás csúcsmodellje
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Xiaomi 17T - T-modell
- Külföldi prepaid SIM-ek itthon
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
csubííí
őstag
Szia!
Tegnap letöltöttem a Leica DISTO plan nevü programot, amivel a lézeres távolságmérővel tudok adatokat bevinni.
A gond az, hogy a programmal készített fájlokat nem tudom megnyitni, eltűnnek a programból. A mappa rendszerben megtaláltam fájlokat .cmi kiterjesztéssrl, de nem lehet megnyitni semmivel és vissza sem tudom importálni a programba.
Állítható engedély kelle a programnak, hogy hozzáférjen a mappákhoz. Az ADB fejleszői beállításokban kellene megadni az engedély, de elvesztem, mert azt sem tudom, hogy az ADB-be hogy tudok melépni.
Valaki tudna segíteni? Vagy van ötlete?Csak óvatosan abban a menüben amit Promi javasolt.
-
Promi
aktív tag
Szia!
Tegnap letöltöttem a Leica DISTO plan nevü programot, amivel a lézeres távolságmérővel tudok adatokat bevinni.
A gond az, hogy a programmal készített fájlokat nem tudom megnyitni, eltűnnek a programból. A mappa rendszerben megtaláltam fájlokat .cmi kiterjesztéssrl, de nem lehet megnyitni semmivel és vissza sem tudom importálni a programba.
Állítható engedély kelle a programnak, hogy hozzáférjen a mappákhoz. Az ADB fejleszői beállításokban kellene megadni az engedély, de elvesztem, mert azt sem tudom, hogy az ADB-be hogy tudok melépni.
Valaki tudna segíteni? Vagy van ötlete?Fejleszői beállítások engedélyezése.
Beállítások-A telefon névjegye-Szoftver adatai-Build száma szövegre rá böksz kb. 5-6 szor. Ekkor felugrik egy menü, hogy engedélyezed e a beállítást, ok mostmár fejlesztő vagy.
Most újból Beállítások menü, és a leg alján felbukkan egy új menü, Fejlesztői beállítások néven ez alatt keresgélj. -
Beecy
tag
Szia!
Tegnap letöltöttem a Leica DISTO plan nevü programot, amivel a lézeres távolságmérővel tudok adatokat bevinni.
A gond az, hogy a programmal készített fájlokat nem tudom megnyitni, eltűnnek a programból. A mappa rendszerben megtaláltam fájlokat .cmi kiterjesztéssrl, de nem lehet megnyitni semmivel és vissza sem tudom importálni a programba.
Állítható engedély kelle a programnak, hogy hozzáférjen a mappákhoz. Az ADB fejleszői beállításokban kellene megadni az engedély, de elvesztem, mert azt sem tudom, hogy az ADB-be hogy tudok melépni.
Valaki tudna segíteni? Vagy van ötlete? -
brugo
aktív tag
-
brugo
aktív tag
Banki átutalásnál az iPed -emen azonnal a telomnál ( A55 ) csak 7 óra múlva jelenik meg az értesítés . Mi lehet az oka a nagy késésnek ?
-
CubeDogg
tag
Igen azt értem, csak a "Kapcsolatok" között nem volt ilyen menüpont
de köszönöm! 
Igen ebben igazad lehet

-
bossbob
tag
Sziasztok!
Párom telefonjában nem találtam meg a neten leírások alapján írt VoWifi bekapcsolását.
A leírásban ez szerepel: Beállítások - > Kapcsolatok - > Wi-Fi hívás Ki/Be
Na nála ilyen menüpont nincs, viszont amit találtam:
Beállítások - > Kapcsolatok - > Mobilhálózatok -> WiFi Hang Sim1 ki/Be
Illetve a hálózat módot tudom állítani, 4G és 5G közöttViszont a hívás minősége ott ahol lakunk (elég rossz lefedettéség (bár a telekom térkép mást mond) elég gyatra.
Ezért lenne szükség a VoWiFi-re, ami pl. az én Xiaomi 13-as telómon gond nélkül működik.
Eddig mindenki panaszkodott, hogy rosszul hall, szakadozik, stb, viszont mióta beállítottam, hogy:WiFi Hang Bekapcsolva és a hálózati preferenciák közül nem a "Mobilhálózatok előnyben részesítése" hanem a Wi-Fi előnyben részesítése
van bekapcsolva, azóta kiváló a minőség.Galaxy A55-ön szerintetek elég ha átállok 4G-re? az 5G lefedettség mint említettem elég gyatra.
Köszi!A VoWifi magyarul Wifi Hang néven fut a Samsungokban, de lehet más márkáknál is. Kapcsold be nyugodtan mert ezt kerested.
Telekom lefedettség
Azt a térképet kérem szépen úgy kell érteni hogy van térerő, hogy milyen az már más kérdés.... -
CubeDogg
tag
Sziasztok!
Párom telefonjában nem találtam meg a neten leírások alapján írt VoWifi bekapcsolását.
A leírásban ez szerepel: Beállítások - > Kapcsolatok - > Wi-Fi hívás Ki/Be
Na nála ilyen menüpont nincs, viszont amit találtam:
Beállítások - > Kapcsolatok - > Mobilhálózatok -> WiFi Hang Sim1 ki/Be
Illetve a hálózat módot tudom állítani, 4G és 5G közöttViszont a hívás minősége ott ahol lakunk (elég rossz lefedettéség (bár a telekom térkép mást mond) elég gyatra.
Ezért lenne szükség a VoWiFi-re, ami pl. az én Xiaomi 13-as telómon gond nélkül működik.
Eddig mindenki panaszkodott, hogy rosszul hall, szakadozik, stb, viszont mióta beállítottam, hogy:WiFi Hang Bekapcsolva és a hálózati preferenciák közül nem a "Mobilhálózatok előnyben részesítése" hanem a Wi-Fi előnyben részesítése
van bekapcsolva, azóta kiváló a minőség.Galaxy A55-ön szerintetek elég ha átállok 4G-re? az 5G lefedettség mint említettem elég gyatra.
Köszi!Sztornó!
Megtaláltam!
Valamiért a beállítások közé nincs kivezetve, de az értesítési függönyt lehúzva a gyorsbeállítások között hozzá lehetett adni a "WiFi Hang" kapcsolót, ezt hosszan nyomva bedob abba a menüpontba amit kerestem. Itt már át lehetett állítani a hívási preferenciát "WiFi, ha lehetséges"-re.
Ezt itt hagyom hátha valakinek hasznos lesz.
-
CubeDogg
tag
Sziasztok!
Párom telefonjában nem találtam meg a neten leírások alapján írt VoWifi bekapcsolását.
A leírásban ez szerepel: Beállítások - > Kapcsolatok - > Wi-Fi hívás Ki/Be
Na nála ilyen menüpont nincs, viszont amit találtam:
Beállítások - > Kapcsolatok - > Mobilhálózatok -> WiFi Hang Sim1 ki/Be
Illetve a hálózat módot tudom állítani, 4G és 5G közöttViszont a hívás minősége ott ahol lakunk (elég rossz lefedettéség (bár a telekom térkép mást mond) elég gyatra.
Ezért lenne szükség a VoWiFi-re, ami pl. az én Xiaomi 13-as telómon gond nélkül működik.
Eddig mindenki panaszkodott, hogy rosszul hall, szakadozik, stb, viszont mióta beállítottam, hogy:WiFi Hang Bekapcsolva és a hálózati preferenciák közül nem a "Mobilhálózatok előnyben részesítése" hanem a Wi-Fi előnyben részesítése
van bekapcsolva, azóta kiváló a minőség.Galaxy A55-ön szerintetek elég ha átállok 4G-re? az 5G lefedettség mint említettem elég gyatra.
Köszi! -
dzf007
senior tag
Október 1.- i frissítés megérkezett!
-
Promi
aktív tag
-
Sakira
tag
Persze, ha van elég szabad hely a telón.
Kijelölsz mindent a memóriakártyán, másolás, majd a belső tárhely egy tetszőleges átmeneti könyvtárába beilleszted, aztán az új kártyára visszamásolod ugyanígy.Köszönöm
-
csubííí
őstag
-
Viktor0610
MODERÁTOR
-
Sakira
tag
-
csubííí
őstag
-
Sakira
tag
Tervezem lecserélni a 8 gigás memóriakártyámat. Az lenne a kérdésem hogy ha meglesz az új hogyan tudom átvinni a régiről a cuccokat az újra?
-
Sanyi.mTs
addikt
Nálatok milyen gyakran nem indulnak el a rutinok?
Be van állítva, hogy minden este kikapcsolja a bt/wifi/gps/monilnetet, majd reggel (ébresztő előtt) visszakapcsolja ezeket. Az elmúlt 2 hétben 2-szer is előfordult, hogy a reggeli visszakapcsolásokat nem csinálta meg. Persze előtte is volt párszor, hogy nem indult el. -
Füge11
csendes tag
Első körben próbáld meg kitisztítani.
Használaton kívüli fogkefe tökéletes lehet erre.Király vagy!
Gondoltam rá, hogy megtisztítom, de a régi telefonomnál csak az izopropil-alkohol segített. Azzal meg nem mertem, a gari miatt.Ez a fogkefés "trükk" kiváló.
Isten vagy.
-
Viktor0610
MODERÁTOR
Sziasztok!
Volt valakinél olyan hiba, hogy a felső hangszóró hangereje drasztikusan lecsökkent? Teljes hangerőn is alig lehet hallani a hívót. Videó lejátszásnál is alig szól a felső. Az alsó az ok.
1 éves a telefon.
Csökkentett módban ugyanez a hiba. Már minden beállítást kipróbáltam. ...de, ha tud valaki megoldást szívesen fogadom.
Ill. a garanciális szerviz mennyire gördülékenyen működik?Köszi a választ!
Első körben próbáld meg kitisztítani.
Használaton kívüli fogkefe tökéletes lehet erre. -
Füge11
csendes tag
Sziasztok!
Volt valakinél olyan hiba, hogy a felső hangszóró hangereje drasztikusan lecsökkent? Teljes hangerőn is alig lehet hallani a hívót. Videó lejátszásnál is alig szól a felső. Az alsó az ok.
1 éves a telefon.
Csökkentett módban ugyanez a hiba. Már minden beállítást kipróbáltam. ...de, ha tud valaki megoldást szívesen fogadom.
Ill. a garanciális szerviz mennyire gördülékenyen működik?Köszi a választ!
-
Bandit21
veterán
Köszönöm. Nem tudom mi lehet a gond, de feladatuk. Hallani hallja, csak a sok apróság amit az app tud nem megy.
Lehet beküldom majd az Árkádba és a Samsung boltosok hátha megoldják.Azt hittem Samsung dolog de így hogy az én mi11 lite ommal se megy már kevésbé értem.
Emag rendelés a füles, kevés magyar felirattal, simán lehet hogy román régió kéne, vagy a fene tudja.
Mondjuk hogy a 20 digit egyéni párosítás miért nem megy azt nem értem.
Köszi mindenkinek.
-
Sanyi.mTs
addikt
Üdv az létezik hogy bár mint Bt eszközt sikerül csatlakoztatni egy Xiaomi earbuds 5 -ot de a Xiaomi earbuds alkalmazás képtelen látni az eszközt az a55-on?
YouTube és discord összes tippjet próbáltam (fules gyári visszaállítás, 20 jegyu kód, dev menübe mindenféle Bt beállítás, párosítás törlés alkalmazás fel le, régió China mainland stb).Miért nem megy ez?
Nem segítség számodra, de nálam látja a xiaomi earbuds app az earbuds 6 lite-ot. UI8 előtt és utána is.
-
Bandit21
veterán
Üdv az létezik hogy bár mint Bt eszközt sikerül csatlakoztatni egy Xiaomi earbuds 5 -ot de a Xiaomi earbuds alkalmazás képtelen látni az eszközt az a55-on?
YouTube és discord összes tippjet próbáltam (fules gyári visszaállítás, 20 jegyu kód, dev menübe mindenféle Bt beállítás, párosítás törlés alkalmazás fel le, régió China mainland stb).Miért nem megy ez?
-
Morph33
tag
Nem tudom nálunk korábban csak Samsung céges telók voltak, mert nagyon vigyáznak a biztonságra, ezért xiaomi és társai szóba sem jöhetnek.
1-2 kollégámnak van S2x Ultrája, megkérdezem majd, hogy náluk is van-e probléma.
-
tuto558
senior tag
Szia!
Nálam ugyanez van, azt se tudom megmondani mióta, annyira régen. Ehhez semmi köze a telefonnak, a microsoftnak kellene már összeszednie magát és rendberakni ezt az egész céges profilt. Nálam sokszor az értesítések is jóval később jönnek meg a telón, mint a céges laptopon, ez az összes MS appra igaz. Ha valakinek kutyafuttába meg akarok mutatni vmit egy excel fájlba a telefonról, ami a céges onedriveba van, egy évezredig tart, mire az megnyílik.
De legalább androidon ki lehet kapcsolni a munkahelyi profilt, iphoneon felejtsd el. Én hétvégre, de sokszor hétközben, meló után is kikapcsolom, mert idegesítőek az esti emailek.
Nálunk év elején átálltak iphoneokra, úh húzni fogom a telócserét, ameddig csak lehet.
Amiatt gondoltam, hogy köze lehet a telefonhoz, mert nálam korábban jó volt az A52s-el és ezzel az A55-tel is egy évig kb. Valamikor idén tavasszal kezdődhetett nálam ez a késés dolog...

Redditen keresgéltem és volt olyan bejegyzés ami szerint csak Samsung-ok érintettek. -
Morph33
tag
Sziasztok,
A 8.0-ra frissítés óta pörgősebb lett az én A55-öm érzésre, viszont nálam a messenger chat ablakokat a "visszalépés" gombbal nem lehet bezárni azóta.
Csak úgy működik ha középső gombot nyomok, amivel a főképernyőre térek vissza. Más is tapasztalta ezt? Van erre valami külön beállítás?Másik kérdésem/problémám nem OneUI 8.0val kapcsolatos, mivel már régebb óta (talán 7.0 óta, de lehet kicsit már előtte is) fennál az a helyzet hogy a munkahelyi profilomban használt Outlook app késve jeleníti meg az email-eket. Fura, mert az értesítés azonnal megjön amikor kapok új mailt és látom is a preview-t az értesítések között, de ha megnyitom az appot, még nem látszik a listában a mail és hosszú perceket kell várni mire betölti, de akár többet is ha nem próbálok kézzel ráfrissíteni az email-ekre. Esetleg ilyen gondja van másnak is az Outlookkal?
Szia!
Nálam ugyanez van, azt se tudom megmondani mióta, annyira régen. Ehhez semmi köze a telefonnak, a microsoftnak kellene már összeszednie magát és rendberakni ezt az egész céges profilt. Nálam sokszor az értesítések is jóval később jönnek meg a telón, mint a céges laptopon, ez az összes MS appra igaz. Ha valakinek kutyafuttába meg akarok mutatni vmit egy excel fájlba a telefonról, ami a céges onedriveba van, egy évezredig tart, mire az megnyílik.
De legalább androidon ki lehet kapcsolni a munkahelyi profilt, iphoneon felejtsd el. Én hétvégre, de sokszor hétközben, meló után is kikapcsolom, mert idegesítőek az esti emailek.
Nálunk év elején átálltak iphoneokra, úh húzni fogom a telócserét, ameddig csak lehet.
-
tuto558
senior tag
Sziasztok,
A 8.0-ra frissítés óta pörgősebb lett az én A55-öm érzésre, viszont nálam a messenger chat ablakokat a "visszalépés" gombbal nem lehet bezárni azóta.
Csak úgy működik ha középső gombot nyomok, amivel a főképernyőre térek vissza. Más is tapasztalta ezt? Van erre valami külön beállítás?Másik kérdésem/problémám nem OneUI 8.0val kapcsolatos, mivel már régebb óta (talán 7.0 óta, de lehet kicsit már előtte is) fennál az a helyzet hogy a munkahelyi profilomban használt Outlook app késve jeleníti meg az email-eket. Fura, mert az értesítés azonnal megjön amikor kapok új mailt és látom is a preview-t az értesítések között, de ha megnyitom az appot, még nem látszik a listában a mail és hosszú perceket kell várni mire betölti, de akár többet is ha nem próbálok kézzel ráfrissíteni az email-ekre. Esetleg ilyen gondja van másnak is az Outlookkal?
-
Pokesz007
senior tag
Köszi a visszajelzéseket!
Ma csak egyszer dobta le a hangfalat, a headset hibátlan volt egész nap. Ez már teljesen vállalható.
Èn is használok vele b,dolgokat,nincs vele gond.
-
Viktor0610
MODERÁTOR
Köszi a visszajelzéseket!
Ma csak egyszer dobta le a hangfalat, a headset hibátlan volt egész nap. Ez már teljesen vállalható.
-
vicces
addikt
Használ valaki Bluetooth headsetet vagy hangszórót a telefonnal?
Nekem droid 16 alatt a hangszórót folyamatosan ledobálta (ezt majd még tesztelem), a fülest egyszer dobta csak le, de az is kellemetlen volt (kolléga hallózott a telóba meg én is
).én elég sok hangkütyüt használok vele bluetoothon és annyi van, hogy a bleutooth ha nem akar menni, akkor csinálok egy ki-bekapcsolást a bleutooth funkción és utána jó. kikpacsolod, vársz egy kicsit, hogy tényleg lelője a bluetooth-t, majd vissza és ilyenkor már egyből szokott is kapcsolódni. de ez csak nagyon ritkán jön elő.
ilyen ledobálásokra nem nagyon emlékszem. néha telefonásá közben zavarodik meg és nem tudja, hogy hova küldje a hangot, ha hangszóró is és füles is csatlakoztatva van. -
solfilo
veterán
Használ valaki Bluetooth headsetet vagy hangszórót a telefonnal?
Nekem droid 16 alatt a hangszórót folyamatosan ledobálta (ezt majd még tesztelem), a fülest egyszer dobta csak le, de az is kellemetlen volt (kolléga hallózott a telóba meg én is
).csatlakozom a többiekhez, Earfun bt fülest használok vele napi szinten, nem volt még ilyen, amit írtál.
-
Sanyi.mTs
addikt
én is használok egy külső hangszórót és egy tws fülest, eddig nincs gondom vele.
-
bossbob
tag
Használ valaki Bluetooth headsetet vagy hangszórót a telefonnal?
Nekem droid 16 alatt a hangszórót folyamatosan ledobálta (ezt majd még tesztelem), a fülest egyszer dobta csak le, de az is kellemetlen volt (kolléga hallózott a telóba meg én is
).Igen, én használok egy QCY HT05-ös fülest meg egy hangszóróhoz kötött no name bluetooth audio átjátszót.
Nekem ezekkel nem akadt semmilyen problémám a frissítés után.
-
Viktor0610
MODERÁTOR
Használ valaki Bluetooth headsetet vagy hangszórót a telefonnal?
Nekem droid 16 alatt a hangszórót folyamatosan ledobálta (ezt majd még tesztelem), a fülest egyszer dobta csak le, de az is kellemetlen volt (kolléga hallózott a telóba meg én is
). -
csubííí
őstag
-
Sakira
tag
-
csubííí
őstag
-
csubííí
őstag
Zárképernyőt hosszan érint (üres részen), ezt követően fogja kérni a feloldást, utána megérint az óra és ott lesznek a lehetőségek.
Widget rész megérintve azok módosíthatóak, alul (bal/jobb) pedig a két műveleti kapcsoló.
Remélem tudtam segíteni. -
Sakira
tag
-
csubííí
őstag
-
Sakira
tag
Változott a beállításokban az értesítési rész, a zárolt képernyőn az óra beállítható, hogy igazodjon a háttérképhez (ember, alatt), a ne zavarjanak mód is megjelenik zárképernyőn a now bar részén, stb... Több helyen vannak apróbb változások, az One Ui 8.5, több változást fog majd hozni.
Az időjárás rész nekem jobban tetszik mint az előző.
Az eddig is volt hogy a zárképernyőn az óra igazodik a háttérképhez, mármint a színe.
Az időjárás widgetnél "visszatért" az átlátszóság módosítása?
-
csubííí
őstag
Változott a beállításokban az értesítési rész, a zárolt képernyőn az óra beállítható, hogy igazodjon a háttérképhez (ember, alatt), a ne zavarjanak mód is megjelenik zárképernyőn a now bar részén, stb... Több helyen vannak apróbb változások, az One Ui 8.5, több változást fog majd hozni.
Az időjárás rész nekem jobban tetszik mint az előző.
-
vicces
addikt
szerintem szép nagyon, csak nem pontos. the weather channel van feltüntetve nálam.
a google időjárás-app-jét is felfedeztem kb 1 hete. és a leírás szerint több forrást is használ. viszont nem annyira szép. -
Csáky7
tag
-
Sonja
nagyúr
Hali . nos a 16/(ui8) igazán látványos változást külsőre nem hoz. én legalábbis nem láttam egyetlen változtatást sem. minden ugyanúgy működik mint reggel a 15-el. ám ami valóban extra az a sebesség. nos az nagyon ott van. asszem a memória kezeléssel csinálhattak valamit mert nem kell a jobb alsó ikonnal törölni bezárni mindet hogy gyorsabb legyen. pár óra nyomogatás után sem döccent meg. Adguard legutolsó működik változatlanul ,Revanced szintén. Tomtom volt az egyetlen amitől féltem hogy nem fog menni mivel elég régi, viszont az is hibátlanul teszi a dolgát ( persze hogy tört ). aki esetleg fél feltenni nos ezzel eddig ( kopp-kopp) nincs semmi probléma . wifi ,bluetooth . telefon hálózatok is gond nélkül működnek. nem fagyott, nem indult újra egyszer sem.az inditás is nekem gyorsabbnak tűnik. akku idő nekem igazán nem változott de ez pár nap után lesz igazán már látható.
Egy valami változott, és az az időjárás app. Elég gagyi lett számomra. Az előző szebb animációs volt, mint az új.

-
Csáky7
tag
Hali . nos a 16/(ui8) igazán látványos változást külsőre nem hoz. én legalábbis nem láttam egyetlen változtatást sem. minden ugyanúgy működik mint reggel a 15-el. ám ami valóban extra az a sebesség. nos az nagyon ott van. asszem a memória kezeléssel csinálhattak valamit mert nem kell a jobb alsó ikonnal törölni bezárni mindet hogy gyorsabb legyen. pár óra nyomogatás után sem döccent meg. Adguard legutolsó működik változatlanul ,Revanced szintén. Tomtom volt az egyetlen amitől féltem hogy nem fog menni mivel elég régi, viszont az is hibátlanul teszi a dolgát ( persze hogy tört ). aki esetleg fél feltenni nos ezzel eddig ( kopp-kopp) nincs semmi probléma . wifi ,bluetooth . telefon hálózatok is gond nélkül működnek. nem fagyott, nem indult újra egyszer sem.az inditás is nekem gyorsabbnak tűnik. akku idő nekem igazán nem változott de ez pár nap után lesz igazán már látható.
-
vicces
addikt
-
csubííí
őstag
-
bossbob
tag
Nekem eddig nincs panaszom.
-
vicces
addikt
-
dzf007
senior tag
Nekem a frissítés az APN-t állította One Apn-re, pedig Netfone Apn volt megadva...Csodálkoztam is az app nem méri az adatforgalmat..
-
csubííí
őstag
-
szollo12
tag
Nekem az ujjlenyomat olvasó szerencsétlenkedik a frissítés óta, már állítottam be új ujjlenyomatot, de ez sem segített...
-
Morph33
tag
Én már azonnal megcsináltam a frissítést.
Egyelőre ugyanaz van, hogy a háttérben futó appok miatt beszaggat.
Tudom kellene csinálni egy visszaállítást, de akkor a képeket stb le kellene előtte menteni, majd vissza, plusz a céges profilt újra belőni, ezekre nekem se időm se akaratom nincs jelenleg, úh marad a minden bezárása.
-
Pokesz007
senior tag
-
Morph33
tag
Nekem már régóta szaggat, ezért pár hete minden alkalmazást bezárok, így pörög. Majd kipróbálom ezzel mit mutat. 128gb, nuku microsd kártya, céges, de a munka profilt meló után ki szoktam kapcsolni, nem azért, mert attól szaggat, csak hogy ne zavarjanak este az emailek.
Sajnos a cég év eleje óta átállt iphonera, úh ez a teló marad, amíg be nem krepál, mert utálom az applet. Hátha addigra újra visszaszoknak androidra.😀
-
eshe
tag
Ha még mindig elégedetlen vagy a képekkel akkor megpróbálhatod a goodlockból felrakni a camera assistantot. Abban van egy olyan opció hogy fókusz priorizálása a sebesség rovására. Próbáld meg azzal.
Értelmes külső kamera szoftvert szerintem nem igazán lehet felrakni. A camera2 API (ez kell a GCam-hez is) és ezzel együtt a RAW/nyers képrögzítés ki van kapcsolva az A55-ön. Ha be lenne kapcsolva akkor még kissebb lenne a különbség az S széria FE modelljei és az A5x széria között.
Köszi a választ,én is kerestem a gcam-et sikertelenül.
Helyette felraktam valami másik Gcamera nevű programot,ami nem lenne rossz,de tele van reklámmal. -
sajby
senior tag
Azt figyeltem én is anyum telóján,most frissítettem és pörgősebbnek tűnik.
-
Pokesz007
senior tag
-
Morph33
tag
Utána nézzetek be a Samsung Storeba is, ott is van egy rakás frissítés.
-
Diák66
őstag
-
Viktor0610
MODERÁTOR
-
csubííí
őstag
-
Sonja
nagyúr
-
tuto558
senior tag
-
Viktor0610
MODERÁTOR
-
Morph33
tag
Meggyütt a OneUI8

"kölcsönöZön", azt hittem, hogy ez egy frissítés nem pedig egy kölcsönözön
-
bossbob
tag
Ha még mindig elégedetlen vagy a képekkel akkor megpróbálhatod a goodlockból felrakni a camera assistantot. Abban van egy olyan opció hogy fókusz priorizálása a sebesség rovására. Próbáld meg azzal.
Értelmes külső kamera szoftvert szerintem nem igazán lehet felrakni. A camera2 API (ez kell a GCam-hez is) és ezzel együtt a RAW/nyers képrögzítés ki van kapcsolva az A55-ön. Ha be lenne kapcsolva akkor még kissebb lenne a különbség az S széria FE modelljei és az A5x széria között.
-
dzf007
senior tag
Az új play- rendszerfrissítés letölthető!
-
csubííí
őstag
-
zolnagy
őstag
-
Sonja
nagyúr
-
zolnagy
őstag
-
Morph33
tag
-
csubííí
őstag
Nem fog látszani, A56-on sem változott.
Az ébresztő Widget a kezdő és zárólt képernyőre is kirakható, így oldható meg, hogy látható legyen. -
dzf007
senior tag
Remélem a felső piktogrammok látszani fognak, nem csak a menü lehúzásakor. Pl. : ébresztőóra, VoLte nem látható csak a menü lehúzásakor.
-
Sonja
nagyúr
-
GEIL
addikt
-
Sakira
tag
Erre mikor jön a One ui 8? Az 56 most kapta meg.
-
GEIL
addikt
-
csubííí
őstag
-
dzf007
senior tag
A szeptember 1.- i frissítés letölthető!
-
csubííí
őstag
Én az állapot biztos nem venném. Nem tudom mekkorát szeretnél, de 10-15 ezerért már jókat kapni.
-
zolnagy
őstag
Lányom A55 128 GB háttértára megtelt képekkel és videokkal. Mondtam neki, hogy mentsen és töröljön, de gondoltam erre a célra veszek neki egy 256 GB micro sdt. Jó ide az alap sebességű is erre a célra? Vett már ilyet itt valaki, aki megosztaná a tapasztalatát? Köszi!
-
zsolesz967
aktív tag
Sziasztok!
Off topic.
Google Fotókban volt színkiemelés.Akárhogy kerestem,nem találtam,lehet kivették belőle.
Valaki nem tud olyan appot,amiben ez benne van? -
vaakuum
addikt
Help pls!
1) Most fedeztem fel, hogy valami miatt eltűntek az ékezetes betűk lehetőségei.
A magánhangzóra nyomok, akkor feladja a popup ablakot, amiben a mindenféle ékezetes verziók látszanak, de hiába nyomok rá bármelyikre, nem érzékeli lenyomásnak. Csak tapogatom a képernyőt, és nem regisztrálja be az ékezetes változatokat. Ezzel mit lehet kezdeni? Már végigtúrtam a beállításokat vagy 5-ször, és nem találok rá megoldást.2) Egy ideje az érintés után bármely alkalmazásban egy kék körrel jelöli, hogy hol érintettem meg a képernyőt. Konkrétan ha hozzáérek, kirak egy kék kört az érintés köré. Ezt ki lehet kapcsolni?
-
csubííí
őstag
Megoldódott, gyorsabb jött rá frissítés (Good Lock)
Ha esetleg valaki még nem tudta...
Gyorskapcsolók vagy az értesítési sáv van lenyítva, oldalra lapozva is lehet váltani a kettő között. Szerkesztéskor bal felül, panel beállításai a két területet fel lehet cserélni. Good Lock-QuickStar moduljával pedig beállítható, a két terület mértéke.
Az adott kapcsolót ha érintve tart, akkor annak a beállítás részét hozza elő.
Gyorskapcsolók szerkesztésekor lehet állítani, hogy első lenyitáskor a kör alakú kapcsolókból hány sor legyen látható. Ebben az esetben is szöveg nélküli lesz mind. Szerkesztéskor a szürke kis vonal mozgatásával állítható.
Az összes kapcsoló sora változtatható, itt nem a kör alakú kapcsolókra gondolok, hanem a többire (wifi, közeli eszközök, módok, fény és hangerő). Érintve tartva lehet őket áthelyezni/mozgatni, mondjuk ezt legfelül írja is.
Good Lock-QuickStar moduljával lehet állítani, hogy a kör alakú kapcsolókból egy sorba mennyi legyen (gyárilag csak négy van).
Példa az írtakra.
-
csubííí
őstag
Sziasztok!
Nem tudom hogy a legutóbbi frissítés okozhatja ezt az anomáliát vagy a telómba lett hibás mondjuk a DAC vagy fogalmam sincs. Android 15-ön vagyok, augusztus 1-jei frissítés. Leginkább filmnézés közben jelentkezik a következő. A beszédhangon kívül ha valami erőteljesebb hang szólal meg, kicsit torz lesz a hang. A közép és a mély. Nem torzít, hanem inkább azt mondanám recseg/csörög/zörög. Pont akkoriban amikor frissítettem, onnantól van ez a jelenség. Először az átmentileg használatba vett olcsó Lenovo bluetooth-os fülesre gyanakodtam, de próbáltam drága bluetooth-os Sennheiserrel, vezetékes komolyabb Skullcandy-vel, amikkel alig észrevehető (hallható) a torzulás, majd a teló saját hangszóróin és egy erősebb 2.1-es hangszórót is rádugtam. Próbáltam a filmeket lejátszani VLC-vel, Google Fotókkal és a gyári lejátszóval is, szóval megbizonyosodtam hogy nem a csatlakoztatott eszközökkel és a lejátszókkal van a probléma. Ez a hangtorzulás alacsonyabb és magasabb hangerőnél se változik, mindig ugyanolyan mértékű és nem is torzulásnak nevezném, mert nem torzít mindjuk egy nagy robbanás alatti basszus, hanem hangerőtől függetlenü szépen, finoman, puhán leadja a mélyet, csak van mellette egy recsegés szerű hang, ami hasonló ahhoz mintha torzítana, mert túl nagy lenne a hangerő, de nem így van. Indítottam újra a telót többször, ürítettem cache-t, gyorsítótárat, de nem segített. Tapasztalt valaki ilyet vagy ez csak nálam fordul elő?Nálunk ilyen gond nincs, viszont az automata fényerővel lett valami. Van, hogy nem reagál sem a nagyobb fényerőre sem a kisebbre. Legtöbbször a nagyobb fényerőre nem reagál, hiába van jó világos vagy akár erős napsütés. Ha megérintem a csuszkát egy rövid ideig újra jól működik.
-
Kofka04
tag
Sziasztok!
Nem tudom hogy a legutóbbi frissítés okozhatja ezt az anomáliát vagy a telómba lett hibás mondjuk a DAC vagy fogalmam sincs. Android 15-ön vagyok, augusztus 1-jei frissítés. Leginkább filmnézés közben jelentkezik a következő. A beszédhangon kívül ha valami erőteljesebb hang szólal meg, kicsit torz lesz a hang. A közép és a mély. Nem torzít, hanem inkább azt mondanám recseg/csörög/zörög. Pont akkoriban amikor frissítettem, onnantól van ez a jelenség. Először az átmentileg használatba vett olcsó Lenovo bluetooth-os fülesre gyanakodtam, de próbáltam drága bluetooth-os Sennheiserrel, vezetékes komolyabb Skullcandy-vel, amikkel alig észrevehető (hallható) a torzulás, majd a teló saját hangszóróin és egy erősebb 2.1-es hangszórót is rádugtam. Próbáltam a filmeket lejátszani VLC-vel, Google Fotókkal és a gyári lejátszóval is, szóval megbizonyosodtam hogy nem a csatlakoztatott eszközökkel és a lejátszókkal van a probléma. Ez a hangtorzulás alacsonyabb és magasabb hangerőnél se változik, mindig ugyanolyan mértékű és nem is torzulásnak nevezném, mert nem torzít mindjuk egy nagy robbanás alatti basszus, hanem hangerőtől függetlenü szépen, finoman, puhán leadja a mélyet, csak van mellette egy recsegés szerű hang, ami hasonló ahhoz mintha torzítana, mert túl nagy lenne a hangerő, de nem így van. Indítottam újra a telót többször, ürítettem cache-t, gyorsítótárat, de nem segített. Tapasztalt valaki ilyet vagy ez csak nálam fordul elő? -
csubííí
őstag
-
dzf007
senior tag
Augusztus 1.
-
csubííí
őstag
-
zsolesz967
aktív tag
Én pár napja direkt megnéztem hogyan merül 80-ról 20-százalékra.
6 óra 44 perc képernyőidő,ebből Internet 3 óra 39 perc,Youtube 1 óra 59 perc,Instagram 32 perc.Ez mind wifin.
Képet nem tudom hogyan kell beilleszteni,sorry
-
csubííí
őstag
Ahogy váltott az A55 android 15 onnantól hirtelen kb 20szazelekkal esett a kijelző idő.. nőtt a készenléti fogyasztás elején 0,2korul volt most már simán 0,7 /óra
másik példa youtube elején óránként kb 4szazalekot merítette a telefont Android 15 10szazalek körülUgyanúgy használom a telefonom, mint 14 en..
Ebből kiindulva igencsak tartok a 16tol ha jól tudom még jobban felporgetik az MI amit amúgy se használok.Jó lenne ha lenne választási lehetőség hogy valaki csak a secure patchet kéri az ne kapja meg az újabb Android verziókat
Nagyon adnám.
Ez a teló eddig 14 el volt a legjobb,de ugyanez volt az A52s nél is szóval...Van a családban, de semmi változás akkuidőben. Amint elérhetővé vált, azóta fent van a 15-ös verzió.
-
sajby
senior tag
-
Dave1984
őstag
Ahogy váltott az A55 android 15 onnantól hirtelen kb 20szazelekkal esett a kijelző idő.. nőtt a készenléti fogyasztás elején 0,2korul volt most már simán 0,7 /óra
másik példa youtube elején óránként kb 4szazalekot merítette a telefont Android 15 10szazalek körülUgyanúgy használom a telefonom, mint 14 en..
Ebből kiindulva igencsak tartok a 16tol ha jól tudom még jobban felporgetik az MI amit amúgy se használok.Jó lenne ha lenne választási lehetőség hogy valaki csak a secure patchet kéri az ne kapja meg az újabb Android verziókat
Nagyon adnám.
Ez a teló eddig 14 el volt a legjobb,de ugyanez volt az A52s nél is szóval... -
dzf007
senior tag
Új Play-rendszerfrissítés jelent meg! A55, A54 -re is!
-
sbalu1
senior tag
Neked is köszönöm a válaszodat.
-
bossbob
tag
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- MacBook, Apple M1 / M2 kompatibilis dokkolók, DisplayLink 4K, USB-C, Type-C
- HP EliteBook 755 G5 15,6" Ryzen 3 pro 2300U, 16GB RAM, SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- Apple iPhone 15 Pro 128 GB Natural Titanium 1 év Garancia Beszámítás Házhozszállítás
- BESZÁMÍTÁS! Lenovo Legion Go 512GB SSD játékkonzol garanciával hibátlan működéssel
- Lenovo X390 i5 8265U, 8GB RAM, 256-512GB SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
de köszönöm! 
1 éves a telefon.



Semmi problémám vele (kopp-kopp).

