Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • faradit

    újonc

    válasz qqzs #22 üzenetére

    Igen nyír szegélyt minden komplett új nyírási ciklus induláskor, ugyan sok értelme szerintem nincsen , mert közben is mindig túlfut a zsinóron, így menet közben is folyamatosan lenyírja, a nem random mód miatt.
    Én ezt ki is szoktam éppen ezért iktatni.
    A töltőállomásra valóban a zsinór vezeti rá, de kb. a töltő előtt 3-4 m-rel szokott ráállni a zsinórra, odáig maga megy a saját esze szerint, azaz addig nem a zsinór mellett, és mégis mindig megtalálja. A töltés után az abbahagyott részhez sem a zsinór mellett megy. Megfigyeltem és pontosan oda áll vissza, ahol abbahagyta a töltés előtt.
    Hogy foltonként nyír az igaz, egy adott kb. 30-40 m2-es területet, de ha végez mindig más terület egységre áll rá, így kb. 4-5 töltés után végez az egész udvarral. Kb. jó fél órát megy egy töltéssel, így azért kb. jó 3 óra nyírási időtartam kell hogy az egésszel kb. 260 m2 végezzen. Ez persze a töltési időt is bekalkulálva több mint 6 óra.
    Tapasztalat, hogy az elején sokszor simán megállt, és 10 másodpercig térképezést írt ki a kijelző, ilyenkor a kést is lekapcsolja. Ja és pl. ha megy vissza - indul el a töltőről, akkor má-mégr nem járó késsel, meg ha átáll más területegységre a kése akkor sem forog. Érdekes a kés forgását is a gép agya szabályozza, azaz, nem folyamatosan forog. Most már ritkán áll meg térképezés címszóval, előszsör sokkal többször tette.
    Nem hittem bent igazán, de valóban van valami rendszere, ami igen csak jól működik.
    Nyilván negatívum a 19 cm vágás szélesség, na meg a jó fél órás nyírási időtartam, de a gép is eleve 350 m2-re lett tervezve, nekem a 260-ra bőven elég. És írtam, hogy azt is mutatja a kijelző, hogy mennyi is a zsinór közti nyírandó felület, és majd hogy nem m2-re pontos a jelzése. Én CAD programmal mértem fel, ugyan ennyire mérte.
    Szóval lehet sőt biztos, hogy azért van hozzá ködösítés, de ezért is maradtam ennél a gépnél, és vaciláltam vagy jó egy hónapot a típusok között. A többinál semmi logikát nem találtam a nyírásban ez meg szisztematikus, ami megfogott.

Új hozzászólás Aktív témák