Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HaaS

    addikt

    válasz Egon #10 üzenetére

    Hali!

    Jahh, a régi MoM-ban ütöttek-vertek a mágusok keményen, akkor még én is High Elfekkel nyomtam. Kellett néhány tank és 5-6 mágus szétszedett mindent, pillanatokon belül.
    Akkor még működött egy nagyon jó kis bug, azt szerettem. Van ugye, hogy be lehet fejezni úgy építkezéseket, hogy arannyal megveszed (kipótolod) a hiányzó részt. Namost az első verzióban ez úgy nézett ki, hogyha kipótoltál egy épitkezést dupla maniért, akkor megkaptad az érte járó építkezési pontokat. Azaz: kellett mondjuk egy templom (100 pont), elkezdtél építeni mondjuk Settlerst (60 pont). 30 pontnál, amikor a Settlers épp felén volt, megvetted a pótlást (extra 30 pont de kétszer!!!), visszaváltottál templomra, és lááám... 90 megvan a 100-ból:))! Sajnos legnehezebbb fokozaton e kis csalás nélkül esélytelen volt játszani. És rengeteg lóvét spórolt.
    Sajna már nem műxik.

    A Sorceryből én csak az első két könyvet választom mindig, hogy kezdhessek a Phantom Warriors-szal. Ez a kezdeti terjeszkedésnél elengedhetetlen, ugyanis átütik a normál páncélokat. Ergó Phantommal kezdesz, azonnal mindent mágiára, addig, amíg egyet legalább el tudsz varázsolni, aztán indulhat a banzáj, mert a városokat csak gyalogosok védik. Jó esetben.
    Mindig bekapcsolom a Warlord címet is az elején, így minden unit eggyel magasabb tapasztalati szinten kezd, és elérhetik az Ultra Elite státuszt, ami igen finom kis dolog.

    Nagyon-nagyon jó kezdeni a kis halflingokkal! Meglepően erős kis nép, a luck és az olcsó kis egységek piszkos jók, jól szaporodnak, terjeszkedni király, és nem utolsó sorban csökkentik az unrestet. Ezzel elárultam egy választ de sebaj... nézzétek meg ezt itt:
    Bővebben: link :))
    Ha valaki a memóriáját szeretné próbára tenni, csak rajta! Jó kérdések, én vesztettem néhány pontot:/

    Szóval inkább a kezdeti terjeszkedésnek, diplomáciának vagyok a híve, aztán leigázni egy high elf várost... sajnos túl lassan szaporodnak, hogy érdemes lenne velük kezdeni. Magasabb fokozaton túl sok időt veszt az ember.
    Az 50 körös limitet nem ismertem:) addig sohasem tartott a dolog...

    Üdv, HaaS

    "a sárkány is csak ember" - oxox

Új hozzászólás Aktív témák