Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • flash-

    veterán

    válasz DraXoN #22580 üzenetére

    egy ismerősöm kért meg hogy valami irodai gépet álltsak össze neki,keret is adott elvileg..
    azért lenne erre szükség mert vett egy új fényképezőt ami huszon vagy harminc akárhány megapixeles képeket készít, ezeket darktable-ben szerkeszti és a jelenlegi régebbi 2 magos gépe nem elég rá..
    nekem i5 3570k, a 16 megapixeles raw képek ligthroom alatt alapból semmi akadás.. illetve érdekes, elkezd egy idő után, ha már túl vagyok kb 50-100 kép szerkesztésén utána lassul egyszercsak..(érdekes amugy vmi szfotveres bug lehet)

    tehát leegyszerűsitve vajon egy ilyen cpu-nál kell le sok másodpercet várni minden egyes kép betöltésénél, mentésénél stb..vagy hamar megvan? nézek szintetikus teszteket de még az se egyértelmű hogy az én 3570 cpu-m vagy pedig ez a ryzen az erősebb processzort illetően ahány google találat az összehasonlítást illetően annyi eredmény(userbenchmark szerint ez az i5 a jobb, passmark szerint a ryzen, notebookcheck szerint is a ryzen.. meg érdekes még két passmark teszt sem egyforma ...
    jó lenne ha lenne valami releváns oldal amire lehetne ilyen szempontból hagyatkozni
    biztos van de én nem találtam meg

Új hozzászólás Aktív témák