Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZsZso

    Közösségépítő

    válasz Oldman2 #16 üzenetére

    Sejtettem, hogy előjön a kérdés, teljesen jogosan és nagyon örülök is neki, hogy beszélhetünk róla.

    A fejlesztést egymagam végeztem és a felhasználó regisztrációt túlságosan rizikós és nagy feladatnak ítéltem meg. Több szempontból is:
    - jelszót tárolása mindig rengeteg kérdést vet fel
    - e-mail visszaigazolás, ellenőrzés (eldobható e-mailek, gmail végtelen fiók + és . jelekkel) hatalmas feladat

    Szerintem az utóbbi pont megvalósítása hónapokig tartott volna, így muszáj volt ezt a feladatot "másra hárítanom". Ezek a gigacégek sok erőforrást ölnek bele ezekbe a dolgokba, úgyhogy ezt kényszerültem kihasználni. Ugyanis ha az adatokat könnyen meg tudják hamisítani (botok egyszerűen tudják le és felszavazni az akciókat) akkor az egész oldal értelmetlenné válik, hiszen pont azon van a hangsúly, hogy minden a közösség kezében van.

    Hogy miért pont eme két céget "támogatja" az oldal? Mert ezekhez tudtam a lehető legegyszerűbben csatlakozni. Később szeretnék Twitter vagy más social oldalakat is opcióként felmutatni, de egyelőre ennyire futotta. :B Lehet persze, hogy idővel lesz elég energia a normál regisztrációra is, de az óriási meló ha alapos az ember.

    Nem tudom mennyire sikerült átadnom a nézőpontom illetve az érveim, örülnék bármilyen visszajelzésnek vagy további kérdéseknek. :R

    (#17) vince: Köszi, valóban van ott valami, de nem pont így. Én nagyon örültem Oldman2 kérdésének és annak is, hogy itt egy picit másképp válaszolhatok rá!

    [ Szerkesztve ]

    armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

Új hozzászólás Aktív témák