Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomboy84

    tag

    Elméletileg van lehetőség a törölt Wifi MAC címeket helyreállítani. Részletek az XDA eme topikjában: LINK
    Lényege, hogy a /persist/bluetooth/.bt_nv.bin tartalmát egy hex editorral ki kell olvasni (root kell hozzá, én ezt használtam: LINK, illetve a fájl megnyitáshoz Root Explorert használtam: LINK)
    Így kiolvasható a BT eredeti MAC címe(Root explorerben megkeresed, majd open és ott a Hex Editort választod), mivel ezt nem írták felül a custom romok.
    Pl hasonlót kell látnod a fájlban: 01 00 06 33 22 11 CC BB AA
    Ebből a 01 00 06 egy fix prefix és a MAC címet visszafelé kell kiolvasni, tehát a példában szereplő MAC cím: AA BB CC 11 22 33
    Ha ez megvan akkor szintén hex editorral a /persist/wlan_mac.bin a a BT MAC címhez képest mindig eggyel növelve a következő 4 címet kell megadni.
    Tehát:
    AA BB CC 11 22 33 AA BB CC 11 22 34 AA BB CC 11 22 35 AA BB CC 11 22 36
    Majd mented és restart.

    Én eddig jutottam el, a 20180425 utáni RR már nem írja felül ezeket az adatokat. Mivel egyenlőre gyári rendszerre nem szándékozok visszatérni, így a gyári visszatérést még NEM próbáltam, de elméletileg így nem lesz gond a wifivel.

    FONTOS! ezek a fájlok nem szöveges állományok, hanem hexadecimális fájlok, sima szövegszerkesztővel olvashatatlanok(ez volt a baj, hogy szöveges állományként írták felül). A hexa (tizenhatos) számrendszerben 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 A B C D E F értékek lehetnek, ami azt jelenti, hogy ha ezt látod a MAC cím végén, hogy 5F, akkor a következő érték növelés után 60 lesz. Mindenképpen akkor állj neki, ha biztos vagy a dolgodban.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák