Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tibz03

    őstag

    válasz Chaser #2549 üzenetére

    Akkor levezetem: ahogy mondtam, az elmúlt 15 évben kb. 10 telefonomból 0-t kellett gariztatni. Ha mindegyiket 30%-kal olcsóbban megvehettem volna gari nélkül, akkor 3 telónyi pénzem lenne pluszban, amivel még akkor is pluszos vagyok, ha a 10-ből 2 telefonom totálkárra megy, és teljesen újat kell vennem helyettük. Ami ugye nem reális, mert 1: ha hibás lesz egy teló, többnyire elég egy adott komponenst cseréltetni (kijelző, hangszóró stb.), ami ugyebár nem éri el a teló teljes értékét, 2: még mindig nem beszéltünk arról, hogy a kínai shop-ból vissza tudsz igényelni általában annyi pénzt, ami többé-kevésbé fedezi az esetleges javítást. Ja, és bónusz 3 (ez persze nem mindenkire vonatkozik): sokan úgyis root-olnak, akkor meg nem mindegy? Azok bizonyos szempontból még jobban is járnak a kínai rendeléssel, mert hiba esetén itthon elutasíthatják a garit a root-ra hivatkozva, egy Gearbest vagy Banggood meg nem fog, nem tud ilyesmit nézni a fotókon, amit küldesz nekik a hibás készülékről.

    Szóval én megértem azt, ha valakit megnyugtat a gari, nincs ezzel semmi baj. Igazából engem is. De szigorúan reális szempontból nézve nem éri meg.

    (#2553) Obyboy: Igen. Egyedül a OnePlus-nál nem (tudtommal).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák