Hirdetés
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Yettel topik
- Google Pixel topik
- Vége a dalnak: leállt az iPhone Air gyártása
- Miért fárad gyorsabban az iPhone akku, mint az androidos?
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- iPhone topik
- Samsung Galaxy A52s 5G - jó S-tehetség
- Poco F3 - a mindenes, de nem mindenkinek
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
-
Mobilarena
Xiaomi MI9 Lite (pyxis)
Új hozzászólás Aktív témák
-
msaca01
tag
válasz
szunyi777
#497
üzenetére
Én a TWRP-ben szoktam mentést csinálni és mindig működött a heti ROM-nál, ha valami gebasz van ment vissza abból a mentésből nem volt gond vele eddig még. Most ha felmegy a TWRP és a ROM itt is kipróbálom. Igaz teljes mentést csinálok nem csak az adatokat mentem, így az a verzió kerül vissza amiből a mentést csináltam.
-
szunyi777
őstag
-
msaca01
tag
válasz
szunyi777
#495
üzenetére
Lehetséges hogy vannak az EU ROM-ban hibák de mivel minden telefonomon azt használtam és megszoktam mindenképpen megy fel egy próbára. Nem tudom azt megemészteni hogy az AOD még az sms-t sem jelzi, nemhogy mást, így pont arra nem jó amire ki lett találva, és hogy a tárcsázó ennyire gagyi, és nem is cserélhető ki, mert ha a gyárit letiltom és teszek fel másikat akkor nem tudok sem hívni sem felvenni a beérkező hívást.
-
msaca01
tag
Igazából a tapasztalatom az jó mert a 9se-n az van most is frankóm müxik és az volt a mix 2-n is. Szeretem mert ha gond is van egy hét alatt javítják. A telepítés meg itt : [link] remélem tudtam segíteni. Ha a TWRP-fent van akkor én már otg kábel és pendrive-ra a rom és onnan teszem fel.
-
Atomgeszi
nagyúr
válasz
dave_gahan
#485
üzenetére
Hát azért Mix3 is ott volt, Mi9T, T Pro.
Note8Pron nem tudom, hogy hogy mennek avagy nem mennek az értesítések, de haver nem panaszkodott rá, hogy eltűnnének.
Persze nyugodtan kérdezz, amit tudunk segítünk.
Valószínűleg a Chrome-al lesz valami, amit nekik kéne javítani.
Én gépen már megszabadultam a Chrome-tól is, vissza Firefoxra. Egyelőre jobban tetszik
-
dave_gahan
aktív tag
válasz
Atomgeszi
#478
üzenetére
"Csak az maradt ki, hogy ez csak notchos készülékeknél volt hiba. Tehát megint nem minden készüléket érint."
Így van, ez a notch óta gond, amióta szűkült az ikonok helye a status bar-on. Nem írtam, h minden Xiaomi és Redmi készüléket érint, de a Redmi Note 5 után melyik készülék nem volt notch-os?
Nem sok ilyen van...
"Ha jól tudom MIUI11 alatt global vonalon is frissítésre került az eltűnő értesítési sávos üzenet, tehát már az sem major bug, ha így vesszük."
Így van, ettől én már nem is tartok, csupán arra utaltam, h baromi sokáig tartott ennek a major bugnak a javítása is és ez alapján nem reménykedem gyors megoldásban a többi felmerülő gond esetében sem (akkor sem, ha vmelyik china romban az érintett probléma már nem is probléma)."AOD szintén javítva lesz biztos vagyok benne. Csak global vonalon lassan történik a javítás."
Így van, persze, h javítani fogják, csak mikor lesz hibátlan a global stable romban?
"Ezt mint írtam csak a DC dimming miatt volt és csak Chromeban jelentkezik. Sehol máshol nincs laggolás."
Igen, utaltam is a válaszodra.
"Chrome amúgy sem egy jól optimalizált valami. Vannak nála azért jobb beépített adfree böngészők kevesebb erőforrást igényelve emellett."
Nálam simán összegyűlik több 10 böngésző lap (egy index.hu végigpöprgetéskor jónéhányat megnyitok a háttérben, de nem biztos, h mindet el is olvasom azonnal), évekkel korábban teszteltem egyéb böngészőket, akkor a Chrome-nak nem volt alternatívája, majd az új telóval letesztelem az aktuális kínálatot.
"Ha valaki lecseréli a chrome-ot laggolást sem kell tapasztalnia, vagy szimplán kapcsolja ki a dc dimminget, ha nem érzékeny a szeme a PWM-re. Problem solved."
Így van, viszont még nem tudom, h érzékeny-e rá a szemem - ha igen, akkor a dc dimminget be kell kapcsolnom és szop@ágon vagyok, v. tényleg kénytelen leszek lecserélni a Chrome-ot.Egy szó mint száz, még véletlenül sem a Xiaomi "rossz hírét" akarom kelteni - ellenkezőleg, az 1-2 év alatt olvasottak után nálam nagy szó, hogy ismét ennyire a képbe került a márka.
Egyszerűen csak igyekszem minél több információt begyűjteni a vásárlás előtt, h ne érjen kellemetlen meglepetés bekapcsolás után.
Köszi neked is a hasznos infókat. -
szunyi777
őstag
-
szunyi777
őstag
De a backup még mindig nem működik normálisan!
Hiába az fstab flash, utána wipe data "yes" és első indításkor megadva az ujjlenyomat, utána akkor lehet backupot készíteni a belső tarhelyre sem! 5 re csinálok már tiszta telepítés és úgy ahogy az OP írja, valamiért descriptelve marad a data partíció első indítás után! -
Atomgeszi
nagyúr
válasz
dave_gahan
#475
üzenetére
"Lehet, de volt már olyan "hiba", amelyek javításának global-ra kerülése sok-sok hónapot vett igénybe, sőt, az értesítési ikonok állapotsori eltűnése több, mint 1 évig is gond volt... Természetesen ezek major bug-ok, ezek azért elég általános MIUI hibák (+ közelségérzékelős gondok - több típusnál is jelentkeztek), ilyen szempontból igenis egy kalap alá lehet venni a Xiaomi és Redmi vonalat is - nyilván a készülékspecifikus hibákra nem lehet felkészülni..."
Csak az maradt ki, hogy ez csak notchos készülékeknél volt hiba. Tehát megint nem minden készüléket érint.
Ha jól tudom MIUI11 alatt global vonalon is frissítésre került az eltűnő értesítési sávos üzenet, tehát már az sem major bug, ha így vesszük.
A közelségérzékelős gondok is inkább Redmi note 5 és a híres Mix2S-nél jelentkezett.Mi9, lite iyleneknél sehol nem olvastam ilyen hibát.
AOD szintén javítva lesz biztos vagyok benne. Csak global vonalon lassan történik a javítás.
"de furcsamód az amoled "laggolása", amiről a 290.-ben írtam: [link]"
Ezt mint írtam csak a DC dimming miatt volt és csak Chromeban jelentkezik. Sehol máshol nincs laggolás.
Chrome amúgy sem egy jól optimalizált valami. Vannak nála azért jobb beépített adfree böngészők kevesebb erőforrást igényelve emellett.Jó a Note8 pro kijelzője, de a fogyasztása és a sötétben pl. fényképezőt bevilágítást én személy szerint nem szeretném viszontlátni.
Ha valaki lecseréli a chrome-ot laggolást sem kell tapasztalnia, vagy szimplán kapcsolja ki a dc dimminget, ha nem érzékeny a szeme a PWM-re. Problem solved.Én az elől ujjlenyomatost preferálom, sokkal jobb kézre esik, még a vizes vagy száraz ujjas néhai hülyeségei mellett is inkább e mellett teszem le a voksom. Persze a Mi5 fizikai gombját is szerettem elől, de hátul nekem idegen. Persze ez egyéni preferencia.
-
Orgi
addikt
válasz
dave_gahan
#475
üzenetére
Helló, én tegnap beugrottam a hozzám közeli Arénában lévő MI Store-ba, de ott se Note 8 (Pro), se MI 9 Lite nem volt kirakva, talán jövő héten... viszont ezek szerint a Lurdyban mindkettő élőben megnézhető? Köszi!
-
dave_gahan
aktív tag
válasz
Atomgeszi
#464
üzenetére
Az EEA és Xiaomi.eu romokkkal kapcsolatban uezeket valószínűsítettem.

"AOD csak azért kurtább, mert cseszik időben lefejleszteni globalra azt, ami china már adott és első kézből kapott..
...Az meg,hogy globalon kicsit kurta az AOD, az nem hiba, hanem hiányosság.. amit hellyel közzel majd javítanak."
Lehet, de volt már olyan "hiba", amelyek javításának global-ra kerülése sok-sok hónapot vett igénybe, sőt, az értesítési ikonok állapotsori eltűnése több, mint 1 évig is gond volt... Természetesen ezek major bug-ok, ezek azért elég általános MIUI hibák (+ közelségérzékelős gondok - több típusnál is jelentkeztek), ilyen szempontból igenis egy kalap alá lehet venni a Xiaomi és Redmi vonalat is - nyilván a készülékspecifikus hibákra nem lehet felkészülni...@nfsu17:
Direkt elmentem a Lurdyba, h mindkettőt megnézzem - fogásra nincs nagy különbség közöttük. Nekem méretben mindenképp nagy ugrás lesz bármelyik, szoknom kell majd a Mi 9 Lite-ot is, ha azt választanám (de a Note 8 Pro csak 2 mm-rel szélesebb és asszem 4-gyel nagyobb, nem vészes).
Sokan félnek a Note 8 Pro G90T procijától, pedig kb. 30%-kal erősebb, melegedni nálam nem fog jobban, mivel én nem játszom, viszont a nyers erőre máshol is szükség lehet. Az akksija is nagyobb, bár sztem ezt a pluszt kb. elviszi a nagyobb és többet fogyasztó kijelző.
Az AOD az ismert fogyatékosságaival nekem így nem előny, desingban persze pöpec, de funkcionálisan perpill többet ér az értesítési led (ami nem hátul van
).
Ami nekem még a Note 8 Pro felé billentette a dolgot, az éppen a kijelzők közötti különbség, de furcsamód az amoled "laggolása", amiről a 290.-ben írtam: [link] (ami állítólag a bekapcsolt csíkozódáscsökkentő mód miatt van) Még megnézek majd egyéb amoled paneles telókat is ebből a szempontból, egyébként nyilvánvalóan sokkal kontrasztosabb az amoled, de mellette a Note 8 Pro kijelzőjének sem volt szégyelnivalója.
Nem volt még ujjlenyomatolvasós mobilom, így nem tudom, hogy elől, v. hátul szerencsésebb elhelyezni, sztem meg tudok barátkozni mindkettővel. Kétségkívül "eye candy"-bb kijelzőbe integráltan, cserébe lassabb egy hangyaf@xnyival...
-
rellif
senior tag
TWRP (pyxis) - Official 3.3.1-2 (final)
Update : 2019-11-05 XDA
-version : 3.3.1-2
-busybox update
-terminal fixed
-stable and optimized : setting lockscreen pattern and fingerprint on the first boot is no longer needed ! -
RoBos
senior tag
válasz
Atomgeszi
#466
üzenetére
"MTK procit kifelejtetted, mint hátráltató tényezőt."
Mi a hátráltatás tárgya, ha a Xiaomi kiadta a kernelt rá?!
Redmi Note 8 kernel source code and Redmi Note 8 Pro kernel source code released by Xiaomi
-
rellif
senior tag
Ha nem szeretnél hosszú heteket várni rá akkor ez ajánlott üvegfólia.
Nyilván vannak ettől jobb üvegek 2-3x ennyiért,de a célnak ez is teljesen megfelel.
msaca01 A bt nálam is tökéletes (Ford) zene,assistance,OBD minden működik. -
kirisz
tag
Üvegfóliát honnan rendeltetek? Érdemes külön kamerára is venni? Tokot tegnap megrendeltem találtam jó minőségűt a banggoodon, de üvegfóliát nem tudom milyet lenne érdemes ami tényleg strapabíró.
-
msaca01
tag
Nekem 2 problémám van igazán fw-sen a tefonnal 1, a tárcsázó egy nagy nulla beállítási lehetősége semmi nem tudom még nézetét sem növelni hogy ne ennyire kis légypiszok méretben mutassa a névjegyeket 2, az AOD értesítés kezelése, de ezek csütörtökön megoldódnak
. Nekem a bt simán gond nélkül csatlakozik minden esetben a kocsi rendszeréhez ( ford ). Mást én nem vettem észre. Sokan az autómata fényerő állításra panaszkodnak de lehet én nem vagyok annyira igényes ez ügyben mert nekem megfelel a működése. Nagyjából ennyi. -
Atomgeszi
nagyúr
Mivel mindegyik telefonra eltérő ütemben és más más verziószámmal kerülnek a ROM-ok, így nem, nem szabad egy kalap alá venni őket. Ez nem iOs, hogy egyszerre kapja meg mind ugyanazt a frissítést.
Vannak major bugok, amik minden készüléket érintenek, de általában csak készülék specifikus hibák vannak. Már, ha vannak.
(Jó példa erre a Mi8, ami xiaomi.eu dev folyton gondokkal küzd, valamit 1 hónapja kb nagyon elnéztek a fejlesztők és sorra halmozzák a hibákat, de pl. global vonalon meg nincs baj, sem pedig stabilon- ha jól tudom. Ettől függetlenül Mi9 -re pl. a 10.31-es ROM nagyon fasza. De itt is van egy fél major bug, fele MIUI11 xiaomi.eu készüléken megy a gyorsfényképezés mód, felén nem.. de legalább minden héten esélyünk van a javítására, nem pedig hónapokat kell várni
Vagy pl. PIP mód nem ment_vagyis csak trükkösen az app váltóban kellett hagyni 1 mp-t, gyors swipe-ra nem ment_ Mi9-en, többi készülék nagy részén ment, 1-2 hét múlva meg itt is javították)Az, hogy a Mi9T alá pozicionálták be, erre nem vennék mérget..
A Mi9T egy Redmi, ez pedig egy echte Xiaomi.Apróságokban különbözik.
Én is Lite-t vennék T helyett.
-
nfsu17
veterán
válasz
Atomgeszi
#466
üzenetére
"Max a kocsisat olvashattad itt, egyébként minden flottul megy.
"
Ez így van, a többit a 9T topikból szedtem.
Ebben a topikban még nincs 500 hsz sem, a birtoklók száma (itt) sem haladhatja meg a 20 főt talán. Nagyon új készülék, kevés ember használja, ergo kevés a hibalehetőség is.
Abban igazad van, hogy mindig akkor jön az ember fórumra, ha gond van és megoldást szeretne. Én sem megyek az S5 topikba hetente leírni, hogy köszönjük szépen, továbbra is minden flottul működik.
Ennek ellenére valóban egy kalap alá vettem a xiaomit, mert az számomra nehezen elképzelhető (bár így lenne), hogy egyik termékük sw-esen sok gonddal küzd, a másik, amit még alá is pozicionáltak be, meg hibátlan.
Én örülnék neki, ha így lenne, mert megvan akkor a köv. készülék.
-
Atomgeszi
nagyúr
MTK procit kifelejtetted, mint hátráltató tényezőt.
"Ez meg az az app ragad be, ez meg az nem működik, készülék visszaáll reggelre gyári állapotra, kamera kifagy, bluetooth nem kapcsolódik újra a kocsihoz...stb."
Max a kocsisat olvashattad itt, egyébként minden flottul megy.
Évek óta MIUIt használok, családban is rengeteg MIUI van, de ilyenekkel még sosem találkoztam.És azt se felejtsd el, hogy azok a leghangosabbak, akiknek bajuk van a készülékkel, ezek nagy része sokszor user error.
Plusz egy időben olvastam mindegyik csúcs készülék fórumát, mindenhol vannak ilyen dolgok. Ezek alapján semmit ne vegyünk.
Manapság, ennyi gyártóval ennyi készülékkel nincs olyan, hogy egyik vagy másik oldalon naposabb az idő.. mindenhol vannak borúsabb dolgok és hibák.
Az meg,hogy globalon kicsit kurta az AOD, az nem hiba, hanem hiányosság.. amit hellyel közzel majd javítanak.
Aki meg érez egy kicsi affinitást magában, hogy elindítson gépen 2 programot, meg 1x újra "belakja" (ez se igaz, mert nagyrészt mindent visszatölt Mi Cloudból - persze sokan ezt se használják, mert ördögtől való
) és felrakja a xiaomi.eu rom-ot, és élvezi a china alap minden új feature-ét. -
nfsu17
veterán
válasz
dave_gahan
#463
üzenetére
Én nem vennék note 8 pro-t, a mi 9 lite helyett (ha egy áron vannak), bár kezemben egyik sem volt.
A Mi 9 lite előnye (szerintem):
-amoled kijelző
-valóságban jobb kamera (papíron ugye a note a jobb) >> azért hatalmas különbség nincs
-kijelzőbe integrált ujjlenyomatolvasó
-kompaktabb méret (nekem a note 8 már nagy lenne)
-kevésbé melegszik terhelés alattA Note 8 pro előnye lehet:
-nagyobb akku (aztán ezt úgyis a sw dönti el, hogy épp melyik app ragad be és mi fogja leszívni az akkut > lásd mi 9T topik >> DE papíron tényleg nagyobb)
-papíron erősebb gépÉn már nagyon nyomnám a vásárlás gombot a mi 9 lite-ra, de minden xiaomi topikban (főleg a 9T-be olvasok bele, de itt is már lehetett hibákról olvasni) csak a sw-es hibákat látom.
Ez meg az az app ragad be, ez meg az nem működik, készülék visszaáll reggelre gyári állapotra, kamera kifagy, bluetooth nem kapcsolódik újra a kocsihoz...stb.
Most csak párat előszedtem a memóriámból.Sok év hibamentes Samsung használat után (pedig azt is dívik szidni) nem lennék kisegítve azzal, hogy ennyi sw-es problémát el kelljen viselni.
Azért sem akarnék drágább xiaomit (9T, Mi9, 9T pro), mert akkor még jobban dühítene, hogy ennyi pénzért még nem is jó.Plusz jó lenne egy gcam is erre a készülékre, mintha még eddig nem láttam volna ilyet...bár lehet már kijött.Valami már van rá, látom. -
Atomgeszi
nagyúr
válasz
dave_gahan
#463
üzenetére
EEA: European Economic Area
Ebben vannak a GDPR dolgok.De azt valaki majd megerősíti, hogy a valóban Global és nem EEA(ez csak a verziószámból derül ki) -ben is google tárcsázó van-e?!
Tuti nem xiaomi.eu ROM-mal küldik! Az nem hivatalos ROM.
AOD csak azért kurtább, mert cseszik időben lefejleszteni globalra azt, ami china már adott és első kézből kapott..
-
dave_gahan
aktív tag
Köszi, a Turbado-nál csak annyi szerepel, hogy "EU", honnan tudni, hogy ez pontosan melyik ROM? Biztosan különbözik a Global Stable rom-tól?
Ha igen, akkor melyik EU-s Rom van rajta:
- EEA Stable rom: ez uaz, mint a Global Stable, csak nem szenved a GDPR-es korlátozásokkal kapcsolatos funkció hiányosságoktól (pl. ha jól tudom ebben van MIUI tárcsázó/hangrögzítő miatt fontos/, míg a Global Stable-ből ezt a GDPR miatt kivették, csak sima androidos tárcsázója van)
- Xiaomi.eu rom: china stabil és dev rom-okon alapul Global userekre optimalizálva. De sztem ez nem lehet, mert csak bootloader nyitással telepíthetőVan lista arról, hogy a MIUI tárcsázón kívül milyen különbségek vannak még a Global Stable és az EU rom között? Ha jól tudom, az AOD pl. csak a Xiaomi.eu-son működik jól (minden értesítést megjelenít, míg a Global csak néhányat), mondjuk ha a Note 8 Pro-t választanám, akkor ez nem érdekes.
-
ribarszki
őstag
válasz
Cyberslider
#459
üzenetére
Nem, méret nem lényeg. Sőt nem baj ha kisebb, de mindkettő elég nagy
Tényleg csak a kamera a fontos. Mondjuk a Mi9 Lite amoled kijelzője vonzó. Bár ha a Note 8 ips képernyője is ok, akkor mindegy. -
leftyke
aktív tag
Vibernek hogy tudom vissza állitani vagyis inkább beállitani a gyári hangját? Aztán a környezeti kijelzőn.hogyan lehet beállítani,hogy értesitsen hivás, viber,sms,face stb...
-
ribarszki
őstag
Sziasztok! Feleségemnek szeretnék telefont venni. A gyerekeket sokat fényképezi, most Redmi 4x telefonja van, de nagyon gyenge ezen a téren. Különösen az optika fényereje.
Tehát a kérdés. Teljesen átlag felhasználási móddal melyik telefonnak jobb a kamerája?
Mi 9 Lite vagy Redmi Note 8 Pro?
Köszönöm!
-
eisento
addikt
Hali. Az sms hangjat hol tudom allitani? Koszi. Multkor atallitottam de mostfingom nincs hogy csinaltam xD
-
kirisz
tag
válasz
dave_gahan
#452
üzenetére
Turbado, megbízható legalábbis jó véleménnyel vannak róla.
-
kirisz
tag
Eddig kinek milyen tapasztalatai vannak a készülékkel, mennyire vagytok vele megelégedve? Ma berendeltem én is, EU-s változatot fogok kapni, mivel lesz rá garancia ezért nem akarok rajta mókolni, az EU-s verzión az alkalmazások rendben működnek?
-
Pew
tag
Sziasztok!
Google camera elérhető már a telefonra, használja valaki? Honnan érdemes letölteni? -
Atomgeszi
nagyúr
Mindig a legújabb, ha nincsenek a visszajelzések szerint hibák. A nagy hibákat tartalmazó ROM-ot általában hamar le is veszik ,ezért célszerű pár nap elteltével frissíteni, nem egyből, ahogy aznap van.
Bár aki szereti az izgalmakat az nyugodtan.
Én inkább kivárok mindig pár napot.
10.31 nyugodtan rakhatod, jól működik. -
qge
aktív tag
Sziasztok,lassan rászánom magam az EU rom-ra viszont a honlap osszezavar kicsit, melyik verziót érdemes feltenni, ami nem is idejétmúlt és működik is benne minden ami a globalban nem? Köszi.
-
msaca01
tag
Na szóval nincs sima átjárás a 2 verzió között az angol MiFlas-el sajnos. A kínai MiFlash verzióval meglehetne csinálni, találtam is hozzá leírást, de mivel teljesen vakon vagy ( hacsak nem tudsz Kínaiul ) így nem merem bevállalni a dolgot. Marad a nyitás és a Xiaomi.eu rom, ami amúgy is folyamatban van. Még 3 napot kell kibekkelnem és eljön a kánaán.
-
fzoli86
tag
válasz
viktorhu
#428
üzenetére
onnét rendeltem, eu jön...a herélt miui...
persze, náluk rákérdeztem, hogy lesz-e benne hívásrögzítő. Írták, h igen...
Szóval most reklamálás alatt van az ügy...
Ha a boldog tulajok képernyőképeit nézed, mind google tárcsázós...vagyis eu verzió...
Maguk sem tudjak, h mit árulnak... -
msaca01
tag
Én meg azért írtam hogy van 2 féle Global hogy még nagyobb legyen a kavar, az egyik EU-s Global a másik meg az igazi Global. Az úgynevezett igazi Global-ban MIUI tárcsázó van és megy a hangrögzítés amit nekünk tesznek europában a telefonra már az sincs sajnos. Viszont megnézem hogy a két Global között szabad e az átjárás nyitás nélkül is és jelzem hogy mire jutottam ha valakit érdekel esetleg.
-
rellif
senior tag
Erre válaszoltam "Eu romban a GDPR miatt pár dolog nem müködik pl hivásrögzités."
EU ROM nekem a Xiaomi.eu
Jól írtad a másik global az a V11.3.2.0.PFCMIXM jelzésű.
Innen tölthetőek a ROM-ok,ha esetleg szükség lenne rá. -
msaca01
tag
Két fajta Global Rom létezik az egyiket európának csinálják a GDPR miatt a másik az igazi Global amiben még MIUI tárcsázó van és még egy kevés eltérés, te a Xiaomi.eu romot írtad ami valóban China fejlesztői ből van csinálva de az stock rom és szerintem nagyon jó kis rom egyébként. A verzi betüjeleiben van a különbség. Az egyikben benne van hogy EU a másikban pedig ha jól tudom MIX. Pl : V10.2.30.0.PFAEUXM vagy PFAMIXM.
-
rellif
senior tag
válasz
aprokaroka87
#420
üzenetére
Az EU China ROM alapú így hangrögzítés itt még nincs tiltva ill. az új fejlesztések hamarabb kerülnek be.Cserébe hétről-hétre lehetnek meglepetések (dev vonalon)
-
Atomgeszi
nagyúr
válasz
SamiCsillag
#419
üzenetére
Mi9 összefoglalót olvasd el. Annyi csak a különbség ,hogy ott ugyanúgy MIUI tárcsázó van még global alatt, itt pedig google tárcsázó ami puritánabb.
-
aprokaroka87
nagyúr
válasz
SamiCsillag
#419
üzenetére
Eu romban a GDPR miatt pár dolog nem müködik pl hivásrögzités.
De ez is változó -
SamiCsillag
senior tag
Mi a különbség a global, eu, nemzetközi verziók között?
-
szunyi777
őstag
Miui kamera rejtett funkció bekapcsolása!
Nem tudom volt e már szó róla, de leírom akit érdekel.Nyisd meg filekezelőben a DCIM/Camera mappát és hozd létre a következő mappát : Lab_options_visible
Lődd ki a kamerát majd indítsd el újra és a beállítások menüben élvezd az új beállításokat!
[link] -
Atomgeszi
nagyúr
Folyamatosan zajlik a fordítások beleágyazása az újabb ROM-okba.. Persze ez idő, mivel előbb kapjuk meg az új featureket, minthogy azokhoz a fordítás elkészüljön.
Most így a 9.10.31-el már alig maradt fordítandó, egy két menün belül. A Beállítások rész most már teljesen magyar, egyes beállításokban fordul elő egy két helyen az új feature-nél az angol szöveg.
-
leftyke
aktív tag
Elősször is üdv mindenkinek, redmi 5 plusról váltottam mi9lite-ra.
Viszont egy kis help. Látom van hiba nem kevés,ami engem zavar és ennyit nincs időm visszaolvasni,hogy a messenger és viber jelzőhangot nem tudom a saját gyári jelzésére állítani. Viszont azt nem tudom eldönteni,hogy amúgy is süket vagyok vagy tényleg nem is jelez sehogy. Valaki tudna nekem erre megfelelő választ adni?
Előre is köszönöm. -
msaca01
tag
Én nem azt mondtam hogy másnál nincs hiba. Hosszú évek óta csak Xiaomi telefonjaim vannak imádom a gyártót, de itt nem is olyan vészes az pl az AOD mert van led igaz hátúl, de az se-nél igen mert nincs semmi más ami jelezné hogy van valami amiről lemaradtál. És szerintem ez 1 nagy hiba. Javítani kellene rögtön, de nem tudni hogy egyáltalán javítva lesz e. Amúgy én azt az infót kaptam hogy a MIUI11 ben már jó lesz, de mégsem lett.
-
Winnie The P
őstag
Tudom, sajna. Global-on vagyok, és kurvára bosszantó, hogy veszek egy telefont 90k-ért, majd rájövök egy idő után, hogy a szoftver ami rajta van nincs kész teljesen. Aztán nemsokára kapsz egy frissítést, bízol abban, hogy egy jobban működő telefonod lesz. Ami ezek után ismét csak álom marad.
-
bobdetroit81
csendes tag
Azt amúgy most vettem észre, hogy a naptár ikonon a Vasárnap szóban másmilyen az á betű mint az a. Ez vajon szándékos?
-
msaca01
tag
válasz
Winnie The P
#407
üzenetére
Működik az normálisan most is csak nem a Global ROM-ban sajnos.
-
msaca01
tag
ÉS azt még nem is írtam hogy ezek a dolgok a kínai romban rendesen működnek és azt sem hogy a global romban az AOD a MI 9-en és MI 9-SE-n sem működik normálisan a mai napig sem pedig nem 2 hónapos telefonok már.
-
msaca01
tag
válasz
aprokaroka87
#404
üzenetére
Lehet igazad is éppen de vannak olyan hibák amik évek alatt nincsenek kijavítva a rengeteg hibajelentés után sem. Azért azt nem gondolnám hogy egy cég ami európában is nyomulni akar teljes mellbedobással ezt megengedhetné magának. Ha igen rengeteg potenciális vársárlót tol el a konkurenciához. Azért azt nem gondolnám hogy ez lenne a cél. Én megoldom de nem mindenki akar romolni vagy éppen nem ért hozzá. Sok felhasználó azt szeretné hogy a kezébe veszi a telefont és normálisan tudja használni rögtön.
-
aprokaroka87
nagyúr
" Nem is értem hogy a Xiaomi miért nem teszi lapátra azt a fejlesztő csapatot és szed össze egy normális brigádot. "
Esetleg abba belegondoltál már hogy pont a "főnők" miatt lehetnek benne hibák?
Nem tudjuk hogy mi a munkarend, lehet pl a fejlesztők tudnak a hibáról, ám a főnőkség meg "megtiltja" a javitást.
Vagy azt az utasitást kapják hogy egy kővetkező update-ben javithatják csak ki. -
msaca01
tag
De amúgy szerintem elég durva hogy a Global ROM fejlesztői képtelenek az AOD-t normálisan megcsinálni, és egy kis magán csapat simán megcsinálja normálisan, és sok egyéb más dolgot a rendszerben. Nem is értem hogy a Xiaomi miért nem teszi lapátra azt a fejlesztő csapatot és szed össze egy normális brigádot.
Ezért van nekem mindig eu-s ROM az összes telefonomon.
-
Atomgeszi
nagyúr
válasz
szunyi777
#399
üzenetére
Na, a B még nekem is új
Nekem AOD óra, aztán jön értesítés, kék effekt, de nem villan fel a kijelző ,hogy lássam a tényleges tartalmat. Nekem vagy ez vagy az a beállítás játszik, mint fentebb is linkeltem a képet a beállításokról.
Egy idő után kikapcsol.
Nyáron vékony nadrágban néztem és idővel kikapcsolt.
Új hozzászólás Aktív témák
- Samsung Galaxy S24 8/128 GB Onyx Black 6 hónap Garancia Beszámítás Házhozszállítás
- iPhone 15 PRO MAX 256GB natúr titán gyonyörű! KÁRTYAFÜGGETLEN! Akkumlátor 89%! Fulldoboz!
- Digitális detoxhoz ! Vagy amihez szeretnéd. Minimal Phone eladó !
- Samsung Galaxy Z Fold6 -12/256 GB Használt Media Markt garancia 2028. 07. 03-ig + 1 év Gold
- Apple iPhone 14 Pro Max 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450 R7 5800X 32GB DDR4 1TB SSD RTX 4070Ti 12GB Zalman S2 TG Enermax 750W
- HIBÁTLAN iPhone 15 Pro 128GB Blue Tianium -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3909, 100% Akkumulátor
- HIBÁTLAN iPhone 13 mini 128GB Pink -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3286, 100% Akksi
- Dell Latitude 7410 karbon i7 10610U, 16GB RAM, SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 Pro 256GB Graphite -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3074, 100% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Meg gondolom a Xiaomi se engedte volna ki, ha gyenge lenne benne a GPS.
Nem sok ilyen van...






