Hirdetés

2019. március 22., péntek

Gyorskeresés

(#1) Snowy_owl

Snowy_owl
(senior tag)
LOGOUT blog

Lazán kapcsolódik:

Anno megvettem a Metro2033-at tudja fene miért, tetszett. Aztán játék közben az átvezetőkben a karakter története rajzolódott ki, majd ennek kapcsán megtudtam hohy ez egy regényből készült. Mivel a történet érdekes volt, és érdekelt egyre jobban elolvastam a könyvet. Ahogy a te esetedben, meg úgy általában lenni szokott, átemeltek elemeket, de nem olyan mint a könyv, a könyv sokkal többet adott, mint a játék.

Xiaomi Qin S1 eladó: https://bit.ly/2Fh16Sz

(#2) Xaels válasza Snowy_owl (#1) üzenetére

Xaels
(PH! félisten)
LOGOUT blog (1)

A Metro2033 esetében nekem anno a játék nem jött be, emlékszem amikor megjelent kifejezetten rossz híre volt technikailag is PC-n. Lehet majd teszek vele próbát konzolon a felújított verzióval, de a könyvek mindig napirenden vannak. Ugyanez igaz a Vajákra nálam, csak egyszerűen időm meg energiám nincs elolvasni mostanában egy könyvet. Rengeteg olvasnivalóm van amin szeretném átrágni magam.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#3) icemad

icemad
(PH! addikt)

Azért feladtad a leckét rendesen... Egy battle royale játékról mit lehet írni? Legyél bent az utolsó 3 túlélőben. Kb. ennyi. Ehhez nem kell se regény, se könyv, se film, se semmi.

Az élet egy nagyon szar videojáték, de baromi jó a grafikája...

(#4) Xaels válasza icemad (#3) üzenetére

Xaels
(PH! félisten)
LOGOUT blog (1)

Nem így gondolom. Az a lényeg, hogy jutsz be az utolsó 3-ba. Az, hogy a kör elején keresel egy a többiektől félreeső helyet majd úgy kúszol be a végére mindig a határon nem kihívás. Közben összeszedsz bárhol egy használható felszerelést.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#5) icemad válasza Xaels (#4) üzenetére

icemad
(PH! addikt)

Nana! Ez is egy taktika. Sehol nincs kőbe vésve, hogy ezt nem lehet! ;) Nekem pont az tetszik a BR játékokban, hogy mindenki tud benne érvényesülni. A sunyi snipertől kezdve a bulldozeren át, a gerillákig. Ettől érdekes.

(#6) Xaels válasza icemad (#5) üzenetére

Xaels
(PH! félisten)
LOGOUT blog (1)

Azzal nincs gond, hogy taktika, de túlságosan is könnyű. Az eredeti műben bumm, lerobban a fejük ha lezárt zónában vannak és zónákra osztott a térkép, amiket véletlenszerűen zárnak le. Fegyvert sem találni minden bokorban.

(#7) AllTheBest

AllTheBest
(őstag)
LOGOUT blog

Egész eddig én is messzire elkerültem a battle royale játékokat.A PUBG az tetszett volna, ha nem lenne brutálisan bugos, optimalizálatlan és gagyi. A fortnite-nakadtam egy esélyt, de az első kör után töröltem is, nagyon nem jött be. CSGO-ban amikor megjelent az új játékmód, akkor ott toltam pár kört, mert ott legalább az alapjátékban elég sok órám volt. Az meg egész egyszerűen egy tökéletlen sz@r, az elképzelés jó, a megvalósítás borzalmas.

A napokban megjelent apex legends-et leszedtem, mert jókat hallottam róla és azt kell mondjam, hogyez egy olyan battle royale, ami szerintem egész élvezhető, jók a hangok, jó a map, egész jók a karakterek és azok képességeik is, jók a fegyverek, szép a grafika is és a játékmenet is elég jóra sikerült.

Erre az egyre tudom eddig azt mondani, hogy érdemes kipróbálni még azoknak is, akik hozzám hasonlóan kerülték eddig ezt a játékmódot.

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi Mix 2 64GB

(#8) icemad válasza AllTheBest (#7) üzenetére

icemad
(PH! addikt)

Annyit tennék hozzá, hogy ennél a játéknál különösen fontos, hogy barátokkal/ismerősökkel játssz. Néha olyan embereket rak be mellém, hogy csak a fejemet fogom... Egy jó csapattal tényleg jó játék.

(#9) nemlehet válasza Xaels (#6) üzenetére

nemlehet
(őstag)

Azért némi józan ésszel meg lehet érteni, hogy miért van máshogy a játékokban. A könyvben fontos a dráma, hogy átérezzük a nehézségeket.

Játszani elvileg a szórakozás végett játszunk, ha a játékmechanika szorosan követné a Battle Royale könyvet akkor kb senki nem játszana vele, mert a menetek többségében rohangálnál egy csomót, nem találsz semmit majd az első ember akinek fegyvere van lepuffant úgy, hogy esélyed sem volt megvédeni magad. Ez szerintem senkinek sem lenne jó. Persze lehet mondani, hogy akkor legyenek fix helyen a dolgok és tanuld meg, de nagyon leszűkítené a taktikai lehetőségeket és egy versenyfutás lenne az első pár perc, majd a játékosok többsége kilépne a fenébe amikor nem ér oda időben.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#10) D1Rect válasza AllTheBest (#7) üzenetére

D1Rect
(PH! félisten)

Én ugyanígy jártam, csak az Apex Legendset is letöröltem a tutorial közben. :D

"Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük. " - 2011

(#11) Xaels válasza nemlehet (#9) üzenetére

Xaels
(PH! félisten)
LOGOUT blog (1)

Játék esetén a szórakozás elég szubjektív dolog. Van akinek a Dark Souls a szórakozás, van akinek a Super Mario. Ugyanígy lehetne szórakoztató egy sokkal komolyabb, kevésbé rohangálós darálós BR is. Lőfegyverek helyett lehetne csapdákat állítani, a többi játékost lehetne nyomok alapján követni és lehetne sorolni a lehetőségeket az M16-oson kívül is. A jelenlegi BR-ekben is simán kijöhet úgy a lépés, hogy esélyed se legyen. A környezet túl statikus.

(#12) nemlehet válasza Xaels (#11) üzenetére

nemlehet
(őstag)

Az a vicc, hogy amúgy a Mario nehezebb mint a Dark Souls. Iszonyat túl van hypolva a nehézség a DS játékokban és ezt nem azért mondom, mert én akarok lenni az aktuális megmondóember. Csak az első 1-2 órában nehéz a játék, akkor is inkább azért mert 1: nem ismered 2: Jellemzően a szokásos h&s hozzállással állnak neki az emberek azzal pedig nem jutsz messze.

De hogy ne csak off legyek:
Amit te mondasz az sokkal inkább az asszimetrikus pvp játékokban működhetne. Pl Dead By Daylight, Evolve (inkább ugye az csak volt), Last Year, Friday the 13th stb... Mondjuk ezek inkább horror játékok, de nem véletlen. Egy hagyományos BR mapon ahol van 60-100 játékos nem működik ez, mert egyszerűen túl sok alternatív útvonal van (ergo nem tudsz becsapdázni egy helyet, mert kutya nem fog arra menni), plusz ha mindenki egyformán erős és egyforma (vagy legalábbis hasonló) képességekkel bír akkor nem lesz senki aki erőltesse az összetűzéseket, végeláthatatlan bújócskába fullad az egész. Egyszerűen túl kockázatos agresszívan játszani ha ezt nem jutalmazza a játék.

Persze a jelenlegi címeknél is kijöhet úgy, hogy ne legyen esélyed, de elég ritka az, hogy azért halsz meg mert 20 perc után se találtál fegyvert. Sokkal inkább mert nem lősz elég jól vagy mert rossz időbpontban helyen és módon bocsájtkoztál harcba valakivel/valakikkel.
Az eredeti battle royale szellemiségében pedig eleve kevesebb fegyver lenne mint játékos, szóval azért nagyon nem ugyan arról beszélünk.

Én értem, hogy te miért szereted az okosabb, taktikusabb játékokat, de egyszerűen nem működik a játékosok többségének amit te szeretnél. Valószínűleg amúgy neked sem, csak nem mélyedtél bele eléggé a BR stílusba, hogy érzékeld miért.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#13) AllTheBest válasza nemlehet (#12) üzenetére

AllTheBest
(őstag)
LOGOUT blog

Tipikus bullshit, hogy a dark souls nem nehéz. Igenis nehéz, az más, hogy meg lehet tanulni a bossok mozgását stb, stb, de ez ugyan úgy igaz a mario-ra is. Én imádom a dark souls szériát, pont a nehézsége miatt, 2-t összes dlc-vel együtt végigvittem, 3 fő storyt végigvittem és most csinálom a többi dlc-t.

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi Mix 2 64GB

(#14) Xaels válasza nemlehet (#12) üzenetére

Xaels
(PH! félisten)
LOGOUT blog (1)

Igaz nem mélyedtem bele. PS+ mellé volt PUBG, de két kör után azt mondtam, hogy ezzel a szarral egyedül nem vagyok hajlandó játszani, haver miatt vettem meg de még azt a 3k-t sem érte meg. Nem azért mert béna vagyok, első körben 8. voltam de az, hogy PS4 Pro-n szar a framerate, a grafika hányás, az irányítás körülményes és túl van bonyolítva.

Apexhez kellene fix csapat, meg sokkal inkább darálós ugra-bugra amihez nincs kedvem. Ott van COD meg Titanfall2 is ha erre volna kedvem. A DS-Mario csak példa volt a lényeget azért értetted.

(#15) _drk

_drk
(senior tag)

Pont a PUBG adja meg a legjobban a BR feelinget a lassúságával és taktikusságával.
A többi inkább gyorsabb darálósabbak, pont ezért sikeresebbek is. Az a baj, hogy játszol egy fél órát, taktikázol, kúszol-mászol ahol kell, szaladsz ha muszáj de vége felé egy jól campelő sniper simán leszed, és kezdheted elölről.
Szerintem a PUBG jó lenne, csak sniper-kedés nélkül. Távcsöveket kivenni. Plusz a campereket is valahogy leszoktatni. Ez CS-ben nagyon jól működött annak idején, ott egy szint fölött rájött az ember hogy nem jár jól vele, de itt akkora map, hogy bárki bárhol megbújhat így mindenhova felesleges benézni.

Egyébként még 1-2 nagyobb játék kijön, érdekes újításokkal majd ahogy az MMO és MOBA is beállt a tényleg minőségibb 1-2 játékra ez is befog.

(#16) Xaels válasza _drk (#15) üzenetére

Xaels
(PH! félisten)
LOGOUT blog (1)

A többiek azért sikeresebbek szerintem mert a PUBG nagyon későn lett elérhető PS4-re illetve személy szerint egy foshalom. Bugos, optimalizálatlan, ronda, hangok szarok, járműfizika egy vicc és a gunplay sem jó. Egyáltalán nem értem mire fel a népszerűsége, mire PS4-re megjelent addigra egy kikupált játéknak kellett volna lennie, de máshol ezt Béta-nak sem mernék nevezni.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.