Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    válasz zeg #38 üzenetére

    Halihó!

    Ez teljesen igaz -- elvben.

    Az útvonaltervezés minőségét ugye két tényező határozza meg: a térképadatok és a program algoritmusa.
    Őszintén szólva nem tudom, hogy a Sygic és az iGo milyen térképet használ Eruróára, márpedig itt most éppen ezt a kettőt hasonlítjuk össze.

    Én, amint írtam, garminos vagyok (immáron 9 éve), jelenleg négy készüléket használok, legális térképekkel -- és a Garmin rendszerét jobbnak látom, mint a konkurenciáét, bár sajnos úgy tűnik, hogy komolyan folyik az elslamposodás.

    Több kifejezetten garminos fórum, saját magam és sokat utazó barátaim tapasztalatai alapján a Garmin is csinál hülyeségeket útvonaltervezés terén. Hiába mondja az a kütyü, hogy ő most éppen üzemanyag-fogyasztásra gyúr, ha Pécsről Budapesten keresztül vinne Balatonfüredre (konkrét példa).
    Ha Budapestről megyek arra, a leggyorsabb utat választva mindig, a mindenkori legfrissebb TopMap térképpel is levisz Almádiban a főútról és egy kis városnézés után vinne vissza rá. Amikor ezt nem csinálom meg, újratervez és az új tervezés alapján már egy perccel korábbi érkezést jósol --- tehát a térkép jó, az algoritmus bénázik.

    Van barátom, aki nagyon sokat autózik/motorozik Európában, van Garminja és iGoja is --- és hol az egyik, hol a másik adja a jobb útvonaltervet, és van, hogy komoly különbségekkel.
    Ez számomra egyértelműen azt jelenti, hogy egyik sem tökéletes. Ehhez képest pedig elég bátor kijelentés, hogy a Sygic nem elég jó. Biztosan nem tökéletes, de a nagynevű versenytársak sem azok. (A TomTomról nincsenek információim, de meglepne, ha hibátlan lenne.)

    Üdv: MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák