Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Matada2.3 #13 üzenetére

    Szerintem hamarosan úgy is beindul itt is az elektromos autózás vs. realitások témakör.

    Én azért pár apróságot bedobnék a közös tudatba:

    1.: A kúton a benzin és a gázolaj nagy mértékben az adók miatt kerül annyiba, amennyibe. Az ár több, mint fele a jövedéki adó, a KKKSz ("készletezési díj") és az Áfa. Amíg kevés az elektromos autó, polkorrektségből elnézi az állam, hogy ezt nem fizeti meg az elektromos autó tulajdonosa. De ahogy anno az LPG / CNG üzemanyagnál is történt, itt is előbb-utóbb bizony be kell jönni valami adófélének, különben nagyon sok adóbevételről kell(ene) az államnak lemondania. Amiről nem fog lemondani...

    2.: Az elektromos autó annyira környezetbarát, amennyire az elektromos hálózatba pumpált elektromos energia. Itthon ez főleg atomenergiát és fosszilis erőműveket (szén, földgáz) jelent, a megújuló energia szerény szelete csak a tortának. Csakhogy már így is alsó hangon importra szorul az ország, és bár optimisták az előrejelzések, de ha jelentősen nőni fog az elektromos autózás, akkor bizony kis hazánk tartós energia-importra rendezkedhet be. Plusz lehet építeni Paks3-at is egyből...

    3.: Ami nagyon kellemetlen lehet még a hazai elektromos hálózatra, csak gondoljunk bele, hogy a "sima" 230V-os hálózaton mondjuk 10kW-ot vesz fel a kocsi töltése a gyorstöltővel. Este meg mindenki az utcában rádugja a sajátjára a kocsiját....

    Félreértés ne essék, nem vagyok az elektromos autózás ellen. Csak a megfelelő háttérre (úgy jogi, adózási, mint elektromos) lenne szükség hozzá.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák