Hirdetés

2017. augusztus 18., péntek

Gyorskeresés

(#1) Hieronymus

Hieronymus
(fanatikus tag)

Amúgy, shisha a neve.
A szomszédban beindult egy shisha - pizza bár.
Elég mellbeütő üzleti kombináció volt. A környék átlagéletkora hatvan fölött lehet. Egy nyugdíjas otthon és több nyugdíjasokkal teli ház van a környéken.
Rövid idő után maradt a pizza. Bár enni nem mernék ott, mert még bűzlik a shisha szagától.

___ bambano: "...vagy legyél konzekvensen nyúl, vagy legyél konzekvensen agresszív. az agresszív nyulat megverik... ___

(#2) voyager4.4 válasza Hieronymus (#1) üzenetére

voyager4.4
(senior tag)

Hagyományosan nargile. Egyébként hookah, shisha, vízipipa, mind egyet jelöl, de hadd ne keresgessem az internet bugyraiban, hogy mely néptől melyik nevet kapta, bár az utolsó nyilván a magyar :DDD .
Az a vállalkozás tényleg merész lehetett. Az, hogy még bűzlik nehezen tudom elképzelni, egyrészt a modern (tehát több száz éves :DDD ) vízipipa dohányok nem büdösek, másrészt nem marad meg a helységben ahol szívod.

no fate but what we make

(#3) TheLázs

TheLázs
(újonc)
LOGOUT blog

We get it u vape.

(#4) voyager4.4 válasza TheLázs (#3) üzenetére

voyager4.4
(senior tag)

Angol mondatalkotás kiváló, a szarkazmus kiváló.
Sajnos az utolsó zárójeles megjegyzést nem sikerült elolvasni. :(

no fate but what we make

(#5) lezso6 válasza voyager4.4 (#2) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

A vízipipa tényleg nem büdös. Anno mi koliba nyomtuk ezerrel, még engedték is, szóval tényleg nem hozza be a szagot. Meg egy tömésben kb annyi nikotin lehet, mint egy fehér cigiben, kátrány egyéb szintén szűrve van a vízben, szóval nem sok köze van a cigihez.

Sok éve viszont valahogy abbamaradtam a vizipipázások. Lehet azért, mert az ecigi eléggé hasonló, de még annyi szemét sincs benne, mint a pipában. És occcó. :)

Primitív kérdésre nincs helyes válasz. – A hsz nyomokban iróniát tartalmazhat! – Boldogok a lelki szegények, mert övék a facebook üzenőfala.

(#6) waccamár

waccamár
(fanatikus tag)

Én kb. 8 éve "fedeztem fel" a vízipipát, és ez kb. 4 évig majdhogynem napi szinten pipáztam. Aztán a dohányárak emelkedése, és életkörülmények megváltozása miatt az utóbbi időben nagyon ritkán használom. De pont mára terveztem egyet tömni :)

Rengeteg mindent kipróbáltam, bújtam a magyar és külföldi fórumokat, és minden ismerősöm teljesen odavan, amikor vízipipázunk, főleg azok, akik már valahol vízipipáztak, mert olyan finom és sok füstöt nem láttak sehol még :)

Egy Khalil Mamoon pipára rászántam a pénzt, van egy jó csövem is, aminek most nem tudom megmondani a márkáját, mert kijöttem már a gyakorlatból :) Ezen kívül Phunnel kerámia, de az eredeti nem jött be, egy olcsó hamisítványt használok. És persze "páncél"-fólia, és CocoBrico.

Az utóbbi időben pedig már nem is dohányt veszek, hanem gélt, vagy pasztát, előtte pedig kavicsot nyomattam.

Utóbbi megoldások még annyira sem károsak, mintha dohányt szívna az ember.
Az idetévedők kedvéért azért jegyezzük meg, hogy ha egy kerámia jól van megtömve, és jól van rajta a fólia, akkor a benne lévő dohány nem ég meg, mivel közvetlen hővel nem érintkezik. A dohány amúgy is csak egy hordozóanyag itt, a vízipipa füstjét (ami inkább gőz, nem füst) a glicerines lötty adja, amibe a dohány van áztatva.

Egy vízipipázás után, ha dohánnyal pipázott az ember, érdemes megnézni mi maradt a kerámiában: minden! A dohány összeszikkadt ugyan, de nem égett el...

A pasztánál is hasonló a helyzet, csupán csak kiszárad a paszta a session végére.

De mostanában gélt használok, és nagyon bejön, érdemes kipróbálni.

(#7) lezso6 válasza waccamár (#6) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

Huh régen mi is szívtunk kavicsot, nagyon nem jött be, rettenet volt.

Primitív kérdésre nincs helyes válasz. – A hsz nyomokban iróniát tartalmazhat! – Boldogok a lelki szegények, mert övék a facebook üzenőfala.

(#8) zolikaDB válasza waccamár (#6) üzenetére

zolikaDB
(PH! kedvence)

Mi is par eve abbahagytuk, a szekrenyben ott all egy szep nagy pipa, en sem emlekezem, milyen, de anno rendelesre hoztak, tehat nem gagyi :)
A kedvencem a dohanyos korszakbol a csokis-mentas al-fakher, nakhla...? volt. Nem emlekszem. Amikor a felesegemmel (akkor baratnom) elkeztunk pipazni, akkor mar nem is kaptam ilyet sehol Debrecenben.
Mi leginkabb kavicsoztunk, na az nagyon kiraly volt, hatalmas, sokaig tarto fust, elrontani nem lehet, intenziv iz :)
Azt sem vagom, mostanaban mi a "trend". Jol tudom, h a klasszik dohanyt mar nem lehet kapni a trafik mizeria miatt?

[ Szerkesztve ]

MINDHALÁLIG DEBRECEN!!!

(#9) waccamár válasza zolikaDB (#8) üzenetére

waccamár
(fanatikus tag)

hú, nekem a csokis-menta íz nem jött be, túl tömény volt, de hát ízlések és pofonok :) bár amit én próbáltam az nem al fakher volt...

hát a trendeket én sem vágom, biztos van már sok új technika meg márka, íz, stb...

klasszik dohányt ugyan úgy lehet kapni, de csak trafikban, mivel zárjegyes.
amikor én elkezdtem pipázni egy doboz nakhla volt 4-500 ft.. most olyan 1500 :(

(#10) zolikaDB válasza waccamár (#9) üzenetére

zolikaDB
(PH! kedvence)

Csokis menta alatt az After Eight-et ertem, na maga az edesseg ami inspiralt :)
A rozsa erdekes volt, de nem lett kedvenc.
Lehet meg kellene probalni megint egy jo pipat tomni!

MINDHALÁLIG DEBRECEN!!!

(#11) voyager4.4

voyager4.4
(senior tag)

Igen a dohánynak horror ára van, bár jó magyar szokás szerint be lehet azt szerezni olcsóbban is. :)
A trend most ahogy én látom a paszta, illetve a paszta kerverése dohánnyal.
Egyrészt költséghatékonyabb mint a nemzetiből a dohány, 50g paszta kb annyiba fáj mint 50g dohány, de kb 2x annyit lehet belőle tömni. Keverve meg tényleg nagyon jó gőzt és ízeket lehet elérni, szintén takarékoskodva az alapanyagokkal. Ezek mellet meg persze ott van a dohány mint örök klasszikus.

no fate but what we make

(#12) Samus válasza voyager4.4 (#11) üzenetére

Samus
(PH! addikt)

Középsuliban szívtunk hetente egyszer, kétszer. Összeültünk öten, hatan, két, de volt, hogy három tömés is elment, közben jóféle rock/metál szólt, azok voltak a szép idők...Én személy szerint az almás dohányokat szerettem. Almás-fahéjas, zöldalmás, kétalmás.

Rólam tudni kell, hogy nem dohányzok, összesen három szál cigit szívtam el, nem is bírom a füstjét, de a vízipipa nagyon bejött. Nem büdös, sőt, kellemes illat volt a lakásban, ami mindig az aktuális tömést idézte (az almások és a csoki jobb volt, mint akármelyik légfrissítő).

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.''

(#13) lezso6 válasza voyager4.4 (#11) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

Elektromos vizipipa kéne, az ecigi mintájára. :DDD Persze valószínűleg soha nem lesz, mert a vízipipának nincs olyan durva egészségkárosító hatása. A sima tüdőzős (vízipipa jellegű brutál füstöt generáló) ecigi meg önmagában nem sokat ér, mert nincs ilyen közösségi jellegű hangulaa.

(#14) grengor válasza lezso6 (#13) üzenetére

grengor
(újonc)

Ez a téma engem nagyon is érint, relatíve korán kezdtem el pipázni, talán nyáron volt 9 éve, mikor szélesebb körben elkezdett divattá válni a vízipipázás. Mivel vidéken laktam, nagyon vidéken, ezért nem nagyon volt lehetőségem kipróbálni sehol, úgyhogy összevakartam a megspórolt zsebpénzemet, és berendeltem egy 55 centis csodálatos kék jószágot, meg vagy 3 kiló dohányt összesen :DDD
Imádtam, rengeteget elfüstöltem, egyedül, társasággal, satöbbi. Aztán valahogy leülepedett a dolog, abba is maradt. Már két pipám van, kaptam egy nagyobbat is, de szinte sosem használom. Egyébként kővel toltam legutóbb, meg persze kókuszbrikettel, de nem tudom miért nem csinálom, talán a sok macera miatt ami vele jár.
És hogy legyen értelme annak, hogy ezt válasznak írtam: létezik, amiről beszélsz. Nemrég tettem le az analóg cigarettát az elektromos kedvéért, és nézd meg, mi mindent lehet találni a téma kicsit mélyebb bugyraiban:
Elektromos vízipipa videó
Ez egy két éves videó, az e-cigi téma meg elég gyorsan fejlődik, szóval már elég sokféle ilyesmit lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

(#15) TheLázs válasza voyager4.4 (#4) üzenetére

TheLázs
(újonc)
LOGOUT blog

Igazad van, OFF-ba kellett volna tennem :)

(#16) Corvin0716

Corvin0716
(lelkes újonc)

Én 2010-ben vettem a pipámat, kb. akkor volt ilyen pangás, mint ami most van. Utána hirtelen mindenki pipát vett és nagy divat lett pár évig, de a jogi szabályozásokkal hazavágták az egészet, mielőtt kiforrhatta volna magát a dolog. Egy kalap alá veszik a cigivel, ami persze olyan nyomiktól, akik szerint a balneológia bálnatant jelent, nem is meglepő. A lényeg, hogy nyilvánosan már nem lehet pipázni, tehát nem ülhetsz ki a parkba a haverokkal egy kellemes tavaszi napon, nameg a zárjegyezéssel ellehetetlenítették a dohánykereskedelmet is. Alapból a gagyi minőségű dohányokat árulják itthon és olyan áron, hogy a pofám leszakad. Az AF Golden, ami az Al Fakher prémium változata, Dubaiban 2300 Ft / 250 g. Itthon a legutóbbi rákeresésemkor is már 1700 Ft volt 50 g sima AF, pedig az évekkel ezelőtt volt. USA-ban jelenleg 4800 Ft 250 g Starbuzz. EU-n belülről rendelve 12000 Ft lenne plusz szállítási költség. Vicc. Ja és persze ott van tényezőnek a szellemi sötétség is, amikor totálisan tudatlan ember 0 ismerettel ontják magukból a kitalált baromságaikat a vízipipázásról, mint pl. hogy a vízipipázás a füvezéssel van összefüggésben, meg hogy olyan káros, mint a cigi, stb. Szóval jah, nem rózsás az itthoni pipás közösség helyzete, de végülis nem is az számít, hogy sokan legyünk, hanem hogy akik vagyunk, azok vízipipa hagyományait megbecsülő, kulturált közösséget alkossunk.

(A Shiazot én is kipróbáltam, de olyan, mintha guminővel akarná helyettesíteni az igazit az ember. Pasztával, géllel, zselével pedig nem is vagyok hajlandó meggyalázni a pipámat.)

(#17) voyager4.4 válasza Corvin0716 (#16) üzenetére

voyager4.4
(senior tag)

Ezt, hogy közterületen nem lehet, ezt hol találtad? Ugyan az vonatkozik rá, mint a cigarettára, tehát vendéglátó helyek, buszmegálló stb. tiltott. A zárjegyhez annyit fűznék hozzá, hogy a dohányhelyettesítők cserébe nagyon megszaporodtak és egyre jobb minőségűek és a dohányhoz képest olcsók is (a követ én sem szeretem, a paszta viszont nagyon jó, gyakorlatilag mind ízben mind gőzben hozza a dohányok minőségét, viszont a nikotin és a dohány jellegzetes íze hiányzik így mégis teljesen más, én pl. keverni szoktam dohánnyal).

no fate but what we make

(#18) grengor válasza voyager4.4 (#17) üzenetére

grengor
(újonc)

Nekem ez a paszta dolog teljesen új. Látszik, hogy nem vagyok benne már egy ideje. Végzek egy kis keresést, ez most érdekel.
Egyébként meg simán látni parkban pipázgató társaságokat néhanapján. De buszmegállóban cigiző embert is. Csak ez utóbbi a tilos tudtommal. A vízipipa sem számít dohányzásnak, ha nem dohány van benne, de persze javítsatok ki ha tévednék.

(#19) Corvin0716

Corvin0716
(lelkes újonc)

Lehet igazatok van, nem jogszabály alapján írtam, hogy nem lehet. Aki szeretne, nézzen utána alaposan, én csak abból indultam ki, hogy volt egy haverom, aki folyton szabadban pipázott, s őket rendszeresen elzavarta a rendőr mindenhonnan. A helyettesítővel való pipázás szabadban pedig eszembe sem jutott, annyira nem számolok velük. :) Lehet mára kitaláltak olyan helyettesítőket, amik egyre jobban utánozzák a dohányt, de visszatérve a guminős hasonlathoz: csinálhatják őket egyre élethűbb sunával, én akkor is maradok az igazinál. A pipa esetében már a hagyomány miatt is.

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.