Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kinder

    senior tag

    válasz 8th #39 üzenetére

    Nem a 200+ kmh-s vadállatokra gondoltam. Azokat én is elítélem, pedig 470 lóerős autóm van. ( Model3p )
    A traffi határ alatti, de viszonylag tempós 140-150 kmh-ra gondolok.
    Legalábbis, akiket ismerek, és jómagam is így megyek/megyünk. Mivel Supercharger van 150-200 km-en belül, így ez gond nélkül tartható.
    Az én autóm 150 kmh-nál 25-26 kwh-t eszik, azaz 100%-ról egy 300 km kihozható ( lenne ) ilyen tempóval. Azért csak lenne, mert nem 100%-ról indulunk, és nem 0%-ra merítjük, hanem a Teslának ideálisnak mondható 90%-10% között tartjuk, így kb 250 km megtehető 150 kmh-val.
    Nyilván ez vicces táv egy dízelből nézve, de az ( a már valóban kapható, és még emberi áron megvehető ) elektromosok között egyedülálló.
    130kmh-val 350 km ( szabályos autópálya tempó )
    110kmh-val 420 km ( autóút )
    90kmh-val 500+ km ( másod-harmadrendű utak )
    az enyémnek a hatótávja, ami nem rossz, szóval nem kell minden töltőnél megállni.
    Szóval, nem igazán értem, miért megy egyszer 2 kilóval, egyszer 90-el, ami totál felesleges és idegesító is a többieknek. De ilyet rengeteget láttam, márkafüggetlenül, viszont egyszer sem gondoltam volna, hogy üzemanyag spórolásból teszi ( mármint az "utána 90-et " ), szerintem csak telefonál, térképet néz, mert 200-al túlment a lehajtón, ilyenek.

Új hozzászólás Aktív témák