Hirdetés

2019. március 20., szerda

Gyorskeresés

(#1) Dobrika

Dobrika
(tag)

Ne már... Azt hittem valami értelmes dolog lett csinálva, erre egy AIO lett rátákolva arra a szerencsétlen kártyára. :O :( :F

(#2) cyberwarfare

cyberwarfare
(őstag)

Qva jó. Úgy irigylem az ilyeneket, hogy van rá affinitásuk, pénzük ilyenek barkácsolni. Nem semmi lett. :C

Origin: cyberwarfare90 Steam: 76561198018266059 i7 4.4 1070 0.875

(#3) lemusz válasza cyberwarfare (#2) üzenetére

lemusz
(PH! addikt)

Jah. Irigylem őket én is, mindig úgy képzelem egyszer én is ennyire merész teljesítményorientált modder leszek, aztán rájövök hogy bilibe lóg a kezem, mert skill, pénz és bátorság sincs hozzá. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4) awexco

awexco
(senior tag)

Elég rendesen megcibálták . az már majdnem 2080ti sebesség kb .
Gyári vízhűtővel lehet lett volna kereslet ilyen teljesítmény mellett kedvező árral .

I5-6600K@4700Mhz + Rx470 + LG 24GM77

(#5) Trailblazer válasza lemusz (#3) üzenetére

Trailblazer
(PH! addikt)

Az egyik faktorral, a pénzzel megjönne a többi is, hidd el. :K

Ellentétben a manapság ragályként terjedő pongyola igénytelenséggel, a magyar nyelv szabályai szerint az ige előtt álló igekötőket egybe KELL vele írni!

(#6) Teaway válasza cyberwarfare (#2) üzenetére

Teaway
(PH! kedvence)

... és idejük.

Nem babázunk! Ez a gyerek nem agyagból van!

(#7) lemusz válasza Trailblazer (#5) üzenetére

lemusz
(PH! addikt)

A bátorság biztos, de a skill nem feltétlen. :D

(#8) Dobrika válasza Trailblazer (#5) üzenetére

Dobrika
(tag)

Ez nem így működik, nálam például éppen fordítva van. Most, hogy van pénz, inkább gyári ccuccokat veszek és nem mindent magam építek. :)

Mellesleg a tehetség manapság ritkán jár együtt a pénzzel. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9) Meteorhead

Meteorhead
(fanatikus tag)

A referencia értékek még hasznosak volnának a cikkben, hogy ne mobil neten kelljen 3dmark pontokat bogarászni.

A mod egyébként nagyon patent.

(#10) b. válasza awexco (#4) üzenetére

b.
(PH! nagyúr)

2080TI-t 2,4 Ghz fölé akasztották ilyen hűtéssel :)

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) PSN: Wijberto: Xbox Live : Tiboa

(#11) arnoldito

arnoldito
(fanatikus tag)

Megnézném mennyit kajál így, de jól kitalálta a gyerek. :)

(#12) Graphics

Graphics
(Jómunkásember)

Higany szála? :C Tud valamit a srác.

Jó látni az ilyen megoldásokat, habár lehetne ezt sokkal jobban is.

Az Asetek még mindig kitart a lefogató mellett, ami nem baj, mert jó és jól szerelhető.

[ Szerkesztve ]

(#13) ForRedGlory válasza awexco (#4) üzenetére

ForRedGlory
(PH! nagyúr)

Ja, majdnem. :D

Amúgy ettől függetlenül, ha vízhűtéssel jött volna ki ennyiért, amennyiért vesztegetik azzal a bazári léghűtéssel, szerintem kb mindenki elégedett lett volna.

[ Szerkesztve ]

*** powered by Samsung Galaxy S10+

(#14) awexco válasza ForRedGlory (#13) üzenetére

awexco
(senior tag)

Kb 300 watt lehet a lélektani határ VGA-ban ez meg többet ehet így .

Ha azt tartották volna ez mellett a teljesítménnyel az oké lett volna .

[ Szerkesztve ]

(#15) geotigris9 válasza awexco (#14) üzenetére

geotigris9
(tag)

Az a baj ezekkel a vízhűtésekkel, bár a hőfokok kicsik, mert vízhűtés és jobban is lehet húzni, de ez zajra ott van mint, ha csak léghűtéssel menne.

(((>(; Hallgass Tilos Rádiót ;)<)))

(#16) hapakj

hapakj
(kvázi-tag)

Így már majdnem versenyképes a közel 2 éves 1080 Ti-mel. Igaz 3x-os fogyasztás mellett ;]

(#17) Plasticbomb válasza awexco (#14) üzenetére

Plasticbomb
(PH! addikt)

Nem olyan biztos az. Lehet csak így éri el azt a fogyasztást. Most tettem fullcover blokkot a vega 64emre, eddig 220w plafon beállításon ment, most csavartam rajta, 295 a max. Kiugróan nagy fogyi tüske csak akkor látszik, ha a monitorozó progiban a mintavételezést 1-10 ms tartományba allitod, viszont az meg nem tipikus, csak esetenként előfordulhat.

Star Citizen, Subnautica

(#18) awexco válasza Plasticbomb (#17) üzenetére

awexco
(senior tag)

Fene se érti ezt a monitorozást (maga a vga a pcie+ tápcsatikból is kapja a delejt ). Meg kérdés az menyire a teljes fogyasztást méri ?

(#19) awexco válasza ForRedGlory (#13) üzenetére

awexco
(senior tag)

Hát lehet van valaki aki jobban rálát a dolgokra , de ami pénz volt ez a léghűtés abból egy vízhűtésre is futotta volna .

Kétlem hogy ez a párakamrás megoldás olcsó lenne.

(#20) wooqt válasza b. (#10) üzenetére

wooqt
(újonc)

Minden topicba be kell írni,hogy az nvidia jobb hátha ugrik rá valaki és mehet a flame. 😉

[ Szerkesztve ]

(#21) Dobrika válasza wooqt (#20) üzenetére

Dobrika
(tag)

Ő a hűtésre fókuszált igazából, hátha valaki jön és beleköt mert megemlítette az NV-t is... :( Most a saját skatujádba estél ezzel.. :C

(#22) Cefet válasza awexco (#19) üzenetére

Cefet
(fanatikus tag)

Egyetértünk. Árban egy ilyen kompakt víz sem lett volna drágább, mint amit a srác ráhekkelt. Én is ilyen buherátor vagyok, én egy régi 7870-re raktam vizet és a tapasztalataim is hasonlóak. GPU hőmérséklet terhelés alatt nem éri el az 50 fokot, 50%-os ventilátor fordulatszám mellett, ami még nagyon csendes. Igazából nem lehet hallani a load és idle állapot közötti különbséget. A fogyasztással kapcsolatban azt vettem észre, hogy nagyon számít a GPU hőmérséklete. Teljesen azonos feszültség és órajel mellett a Tahiti GPU 50°C-nál átlag 50A-t, míg 80°C-nál már átlag 100A-t "kér". Szóval érdemes hűvösen tartani.
A cikkben szereplő úrnak csak annyi mondanék: Szép munka! :C

(#23) t72killer válasza awexco (#4) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog (1)

"majdnem": a 2080Ti alapon, gyári hűtővel 38ezres pontszám körül szokott hozni;)

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#24) Duracellm...

Duracellm...
(PH! kedvence)

Az, hogy a módszere mennyire tűnik nyersnek, az mindegy, a kitűzött célt elérte.
Ha vadászik másik bontott stock hűtést, akár a garanciát is tudja érvényesíteni, uh. nincs dráma. :)

Sün

(#25) fuvi válasza t72killer (#23) üzenetére

fuvi
(senior tag)

azért túlozni sem kell...

Steam/Origin/Uplay: L4zul, Battletag: lazul#2765, RSC: lazuljunk

(#26) t72killer válasza fuvi (#25) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog (1)

Ha újra winfosch lesz a gépen, lefuttatom én is - win alatt csak timespy-t mértem 2300-as graphics score-ral.

(#27) MeszesKPT

MeszesKPT
(fanatikus tag)

Itt megemelem a kalapom, igazi iparos munka.

(#28) nkmedve válasza fuvi (#25) üzenetére

nkmedve
(senior tag)

Hol volt a túlzás? Itt a linkelt listában legtöbb 2080 Ti 40ezer fölötti Graphics Score-t hoz ( van ami közel 50ezret, bár gondolom az valami exotikus hűtéssel ment). 37-38 egyáltalán nem kirívó eredmény.
Mondjuk én személy szerint nem értem a FireStrike eröltetését az ilyen tesztekben. Egy régi DX11-es tesztről beszélünk, sokkal reprezentatívabb lenne a Time Spy, ami DX12 (tudom, ott az R VII nem teljesít túl jól).

A kártyával kapcsolatban... Nem igazán tetszik az ilyen házilag összemókolt hűtés általában, mivel az ilyen egy átlag halandó user-nek teljesen elérhetetlen (úszik a garancia, reszelni/vágni kell, stb.). Ami viszont érdekes lett volna, ha az AMD már alapból valamilyen vízhűtéssel adja ki a kártyát, kicsit tuningolva. Úgy szerintem jóval pozitívabb lett volna az összkép a 2080-al szemben, még ha a fogyasztás az egekben is lett volna (ami szerintem sokkal kevésbé lényeges, mint a hőmérsékletek és hangerő). Így kaptunk egy kártyát ami gyári állapotában jóformán használhatatlan azoknak akiknel fontos a megfelelő hűtés, és ráadásul még teljesítményben sem hozott semmi extrát.

(#29) b. válasza wooqt (#20) üzenetére

b.
(PH! nagyúr)

Igen, ez volt a cél abszolút természetesen.,atlattal a szitán. De vállald fel nyugodtan a saját regedet,ha már így...

Alapból vizhutessel kellet volna kuadni ezt a kártyát.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) PSN: Wijberto: Xbox Live : Tiboa

(#30) GodGamer5

GodGamer5
(őstag)

Ezen a kártyán ennyi pénzért már a víz sem segít. ;]
Szerintem egy léghűtéses 2080 szintekkel tovább bírja, mint egy ilyen kifacsart kazán radeon7.

"Az emberek azt hiszik, hogy az optimalizacio egy olyan dolog, hogy a kocka felkel, haromszor raver a monitorra fallosszal, es bumm, egy mosogepen is 120fps-el fut realtime a reszecskeszimulacio szepen animalva, ezek a barmok meg inkabb szuperszámitogepekkel szopnak..."

(#31) Duracellm... válasza GodGamer5 (#30) üzenetére

Duracellm...
(PH! kedvence)

Szokásos "sz@r az AMD" építő jellegű kritika.

Szerintem az órajel ingadozást megszünteti az alacsony GPU hőmérséklet, HBM-el meg jobb frame-time konzisztenciát fog elérni mint a konkurencia, így lesz@rom hogy "sz@r". ;)

[ Szerkesztve ]

Sün

(#32) Danex válasza geotigris9 (#15) üzenetére

Danex
(PH! addikt)

Igen, viszont nem mindegy ,hogy a 300W-nyi hőt mondjuk az felülre berakott radiátorral kivezeted egyből a házból, vagy bent keringeted azt.

Xiaomi Mi 8 || Suzuki SX4 S-Cross GL+ 1L 6AT

(#33) Dobrika válasza Danex (#32) üzenetére

Dobrika
(tag)

Sosem értettem ezt a keringtetős mániát, mindíg van legalább egy ventilátor egy házban, ami kifelé fúj, legalább a tápban. Ha valóban benn keringene a levegő fél óra alatt túlmelegedne minden PC.

(#34) t72killer válasza nkmedve (#28) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog (1)

Tuning nélkülire írtam a 38k-t, ami lehet hogy sok - nem tudom, mert linuxon nem tudok 3DMarkot futtatni, az adatbázisban meg nagyon mélyre kell ásni, hogy az ember tényleg alapon futó karit találjon. Az biztos, hogy 38k egyáltalán nem a teteje, tényleg húzott karikkal 40k felett van az eredmény.

Apropó, time spy-t csinálhattak volna inkább, az DX12, és a csapból is az jön mindig, hogy az AMD mennyire fjúcsörprúf, meg hogy mennyire szereti a modern API-kat...

Mindenesetre az látszik a tesztből, hogy egy FC-blokkal valószínűleg komolyan énekre lehet bírni a kicsikét, bár akkor meg drágább lesz a projekt, mint egy még mindíg jobban teljesítő 2080Ti...

[ Szerkesztve ]

(#35) ForRedGlory válasza t72killer (#34) üzenetére

ForRedGlory
(PH! nagyúr)

Kizárt, hogy 38k az alap graphic score egy 2080TI-nél, az bőven több, mint az átlag. Elég belenézni a 2080ti topicba és rákeresni az eredményekre. Pl: 35k, de nálam is "csak" 37k húzva.

A kolléga által linkelt listán csak a legjobb 5db 2080ti ér el legalább 38k pontot. Nyilván van 1-1 kártya, ami átlag feletti, de nem az a jellemző, hanem az, hogy ezt a szérát kb ugyanannyira lehet húzni, sok eltérés nincs köztük.

[ Szerkesztve ]