Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fossza

    tag

    válasz beteg #7 üzenetére

    Jogos, ezt rosszul fogalmaztam meg. Software Assurance-szel lefedett gépek esetében a VDI használati joga biztosított, SA-val nem lefedett gépek esetén pedig a VDA subscription biztosítja a jogokat. Inkább úgy értettem, hogy egy OEM vagy dobozos termék önmagában nem biztosítja a VDI használati jogát.
    Amúgy nekem maga az eredeti CRN cikk is zavaros… Az SA vagy VDA Subscription ugyebár roaming rights-szal járt, ami elvileg azt jelenti, hogy a licencelt gép „elsődleges felhasználója” más, nem a vállalat tulajdonában lévő (pl. otthoni) gépről is elérheti a virtuális desktopot. A cikkben a DeGroot nevű szakértő szerint viszont „Though seemingly designed for VDI use on home PCs, SA Roaming Rights do not cover devices that a customer owns or controls, such as home PCs, DeGroot said. According to a Microsoft customer FAQ, Roaming Rights can only be used on a "device that is not controlled, directly or indirectly, by you or your affiliates (e.g., a third party's public kiosk)”, ami szerintem egy félre értelmezés mert miért ne lehetne pl. a dolgozó otthoni gépe vagy tabletje ez az eszköz… A Microsoft egyik hivatalos tájékoztató anyaga szerint „Primary user of a VDA or SA device can access VDI desktop from any device outside the corporate firewall”.
    Eddig ugye nem volt szükség a fentieken kívül licencre ahhoz, hogy akár egy iOS akár egy Android eszközről elérhető legyen a virtuális desktop, mostantól azonban ezek esetében szükség lesz egy kiegészítő licencre ami 4 ilyen eszközről teszi lehetővé az elérést. Szerintem ez logikus lépés, ha valaki egy iPad vagy Galaxy Tab vásárlásával az Apple vagy a Google irányába fizet licenc díjat az eszköz árával az oprendszer használatára, akkor miért engedném meg, hogy az általam fejlesztett oprendszert használja vele távolról, ugyanakkor ha az ARM-os Windows 8 tabletjével nekem már fizetett licencdíjat a kliensre , plusz VDA-ért is fizet SA vagy subscription formájában akkor tőle nem kérek „felárat”.
    Ezek persze csak a saját értelmezéseim, ha valamiben tévedek, jelezzétek.

Új hozzászólás Aktív témák