Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz joey04 #32 üzenetére

    Lehet. Azt nem tudhatjuk, hogy mi volt ennek a hátterében. :U

    Én úgy gondolom, hogy azért ragaszkodtak eddig a home gomb-hoz, és a vele járó hátrányokhoz/megkötésekhez, hogy a design megmaradjon. Azért hogy előlről nézve teljesen tökéletesen ugyanúgy nézzen ki minden egyes iphone. Erre a brand felépítése miatt volt szükség. Ránézel egy iphone-ra és kétséget kizáróan tudod, hogy az bizony egy iphone. Ez egy nagyon okos és logikus dontés volt az apple részéről. Ez egészen biztos, hogy az egyik oka ez volt a home gombos storynak.

    Azt is be kell látni, hogy az eredeti iphone-ban az egy home gomb az bizony arra lett kitalálva, hogy bármikor bárhonnan a home screen-re ugorj. És pont. Semmi másra nem volt jó. És ezután bővült az ios új funkciókkal. Aztán nem győzték a design megtartása miatt belegyomoszölni a funkciókat abba az egy szerencsétlen gombba: home, multitask, siri, ujjlenyomat, képernyő lehúzás stb... Szegény totál meg lett erőszakolva. Így nem hiszem, hogy az eredetileg egy funkcióra kitalált vezérlő komponens ugyanúgy a legideálisabb megoldás lenne ennyi feladat ellátására. Még ha egy egész tűrhető is. (mert azért én sem tartom annyira szörnyűnek..)

    Az, hogy ennek a kukázása egybeesik-e azzal hogy azért ők is úgy gondolták hogy ideje lenne egy kompetensebb vezérlést kialakítani, vagy csak szimplán egy szükséges lépés volt a full screeen trend miatt, ahogy te mondod, azt nem tudhatjuk. Én nyilván az elsőt tartom valószínűbbnek. :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák