Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sir Riccio

    addikt

    válasz fanti #19 üzenetére

    Én fotóztam esküvőt 450D-től 40D-n át, 5D Mark II-vel, 5D Mark III-al, 5D Mark IV-el is és egy ideje Sony MILC rendszerre váltottam. Nagyjából akkora volt az előrelépés az 5D széria után A7III-akra váltani, mint amikor FF-re váltottam APS-C-ről, vagy talán még nagyobb. Az 5D Mark IV képes volt statikus témára, világosban, állványról négyből háromszor másképp fókuszt téveszteni (az abszolút csúcskategória kivételével nem volt a kezemben olyan DSLR váz amire ez ne lett volna igaz), akkor képzeld el mi van akkor ha a zeneszolgáltató által beállított jótékony félhomályban táncol a menyasszony a nagypapájával és a papa korából és betegségéből adódóan sejthető, hogy ez az utolsó táncuk, de Neked hiába van a kezedben egy egymilliós DSLR váz egy csúcs lencsével, nem lesz róla éles képed, mert sz@r az AF. Persze, van egy szint, ahol nem a felszerelés korlátoz be, és ahol van is lehetőséged, vagy időd arra, hogy a felszerelésed technikai hiányosságait kiküszöböld találékonysággal, technikai tudással vagy tehetséggel, rosszabb esetben szerencsével, de egy esküvő tipikusan nem ez a szitu. Az esküvőfotózás technikai sport, mindig is az volt és mindig is az lesz, mert egyszerre kell nagyjából minden ágát jól művelned a fotográfiának ahhoz, hogy egy egységes és jó anyagot tudj átadni, ahol az első és az utolsó kép között is van némi kohézió azon kívül, hogy ugyanaz a pár szerepel rajta (és ezen vérzik el egyébként szerintem a hazai esküvőfotós szcéna jelentős része, hogy még egy képanyagon belül se nagyon tudnak statikus színvonalat hozni). Szóval aki komolyan veszi, az fejleszt és szüksége van az elérhető legjobbra amit még nyereségesen üzemeltetni is tud.

    #23szaszimi: Esküvőfotózásnál nagyjából az A7 széria az a középszint amiről a hozzászólásodban írsz, de én az A1-et használó esküvőfotóst is inkább nevezném maximalistának mint sznobnak. Persze az is tény, hogy itthon ilyet nem látsz, mert azok az árak amiktől Google keresés után megőrültél, még mindig messze a legolcsóbbak nagyjából a bolygón. 2015-ben volt szerencsém beszélgetni egy moldáv esküvőfotós kollégával, Ő akkor kérte az én vállalási áraimnak nagyjából a tripláját, egy olyan országban, ahol azért tüntettek, hogy Romániához csatlakozhassanak. Az USA-t meg csak félve említem meg, ahol egy középfelső kategóriás esküvőfotós egy A1 árát kéri egyetlen esküvőért és ha jó, meg is kapja. Szóval nincs itt nagyon szó sznobizmusról meg prezentációs célról, egész egyszerűen egy bizonyos szint felett, ahol minden körülmények között kell tudnod értékelhető és a saját munkád színvonalához közel álló anyagot átadni, ott legalább olyan fontos a technikai felkészültség, mint a tudás vagy a tehetség.

    #24fanti: Az azért elég szomorú ha ezt nem viccnek szánta, de hát mindenki azzal versenyez, amivel tud.

    [ Szerkesztve ]

    Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

Új hozzászólás Aktív témák