Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ujvendeg

    tag

    válasz Shyciii #12 üzenetére

    A megjelenése pillanatától használhattam az Asus Zenfone 8 12GB operatív memóriával rendelkező verzióját, 512 GB-os tárhellyel. IP-védelem, AOS, értesítésjelző, jack-csatlakozó, type-C, sztereó hangzás - és, előre szólok, pl. azon az alapon, hogy kb. hatvan saját tulajdonú mobiltelefonom volt (nem egy időben), kár vitát generálni: egyszerűen most sincs az android alapú telefonok között, legyenek bár un. kompakt telefonok (nincs kompakt android!), vagy éppen tablet-méretű telefonok, szóval: nincs android alapú telefon, ami - a dolgok lényegét illetően, és nem pl. a betűszín állíthatóságával reklámozott telefon - olyan mértékben finomhangolható lenne, mint a Zenfone 8 - aki ezt a készüléket elsősorban telefonnak látta, látja, mert hát az, és nem zsebszámítógép, s aki nem akarta a lelkét is kifacsarni, az tapasztalhatta velem együtt, hogy semmivel sem melegszik jobban, mint a többi prémium telefon. A Zenfone 8 készülésekor azt kapta minden alapelemében, ami akkor a csúcsot jelentette, épp akkor fejlesztett ki egy kameramodult a Sony - ezt legelőször a Zenfone 8 kapta. S úgy általában: mivel az Asus óriásvállalat számára nem élet-halál kérdése a mobil, sosem ömlesztettek mobilt a piacra Xiaomi-módra (a gyalázat netovábbja, hogy mostani prémium telefonjuk, a Xiaomi 12 májusi biztonsági csomaggal virít), de azt, amit piacra dobtak, a maga idejében, sosem volt "rossz" telefon. A Zenfone 8-at követő készülék, a Zenfone 9 borzalmas lenne felugró kamerával, az a jóval nagyobb méretű Flipp sajátja, a Zenfone 8 (a saját tapasztalataim alapján teljes joggal) 2021 legjobb kompakt címét kapta a mérvadó GSMArena-tól, valóban a legnagyobb gyártó akkori prémium telefonjánál léptékekkel jobb, reméljük, a Zenfone 9 is tartja a szintet - várjuk ki a felhasználók tapasztalatait, és ne tessék steril labor-tesztek alapján, előre ítélni. Én még szakemberként sem láttam soha magyar telefonvásárlót, aki egy üzletben AnTuTu-teszt-számok alapján kért volna mobilt. És egy szelíd mondat a végére: attól, hogy 5-6 kolléga kijelenti, számára mellékes, hogy egy telefon rendelkezik-e IP-minősítéssel, ez nem mérce, mert egy másik telefon kapcsán tízszer ennyien élcelődnek egy adott telefonon, csak azért, mert nincs IP-minősítése. Talán nem kellene közhírt csinálni abból, hogy egy ember használt-e telefont esőben - hozhatja úgy az élet bármikor, hogy használnia kell a telefonját esőben. És elárulom, ennyit érjen a hozzáértésem, egy IP-minősítéssel nem rendelkező mobil, ha igazán szakadó esőben kell használni, lehet, hogy azzal be is fejezi a földi pályafutását, az esővíz az ilyen telefonokban, mint az egyik legjobb áramvezető, nagy károkat tud okozni. Ugyan nyilván a kutyát sem érdekli mitől tartok, mégis: én attól tartok inkább, hogy a Zenfone 9 megfizethetetlenül drága lesz, a háborús időkben, merthogy a Zenfone 8 pillanatnyilag sem olcsó, sőt kimondottan drága. De persze nem is "néptelefonnak" készül - mert ha annak készülne, akkor amiatt menne a hisztizés.

  • Linkin1994

    senior tag

    válasz Shyciii #15 üzenetére

    + az ip68 addig igaz amíg kiveszed a dobozból utána ahogy használod éri hideg meleg pára stb egyre jobban gyengül a tömítés és a ragasztás így fokozatosan veszít a vízállóképességéből.

    YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

  • .:Ádám:.

    tag

    válasz Shyciii #23 üzenetére

    Ezt én sem értem :N

    De ha jól emlékszem a 7es vagy 8as sorozatnál kapott Samsung felhívást külföldön False Marketing nevén, hogy rosszul reklámozza az IP68as telefonokat.
    Waterproof-ot használtak Water resistant helyett.

    Valamint úgy tudom, hogy ahány IP szintet szeretnél azt külön minősítetned kell. 1m víszoszlop meg 1bar nyomás csak, vízsugárral locsolva pedig több bár is kijöhet az IPX5 szerint. De elvileg van már IPX9 is ami 0.1-0.15m és 80-100bar

  • Linkin1994

    senior tag

    válasz Shyciii #23 üzenetére

    Ezért okos az OP nem fizetnek az Ip68 tanusítványért de telefonok ugyanolyan szinten ellenálnak a víznek. Erre kiválló példa a 10 Pro Usaban IP68-al árulják máshol meg nem kapta meg pedig ugyanúgy gyártják. :DDD

    YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

  • janeszgol

    félisten

    válasz Shyciii #41 üzenetére

    Ha önmagában a felbontást nézzük, annak elhanyagolható jelenléte van a fogyasztásra.
    Azonban játékoknál magasabb felbontásban többet eszik a vas. Persze nyilván nem kimondottan a Match3 címeknél.

  • hegedus001

    aktív tag

    válasz Shyciii #23 üzenetére

    Ezért kell biztosítást kötni. Ismerve magamat, el sem hoznék egy drága telefont. Ismerve magamat bármikor lezúzhatom túrázás közben :)) Ha meg van teljes körű biztosítás, szóval nagyon nem féltem

    Eladó Ipad 9th 4 64 GB asztroszürke tab pencillel, állapota 10/10 és egy iPad Mini 6th Cellular 10/10 állapotban érdeklődni privátban.

Új hozzászólás Aktív témák