Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shyciii

    veterán

    válasz ujvendeg #13 üzenetére

    Én még szakemberként sem láttam soha magyar telefonvásárlót, aki egy üzletben AnTuTu-teszt-számok alapján kért volna mobilt.

    Én olyat sem láttam, aki úgy ment volna be az üzletbe, hogy csak vízálló telefont szeretnék.

    És elárulom, ennyit érjen a hozzáértésem, egy IP-minősítéssel nem rendelkező mobil, ha igazán szakadó esőben kell használni, lehet, hogy azzal be is fejezi a földi pályafutását

    Tévedésben vagy sajnos, és/vagy nem követed a híreket. Az IP68-as védelem amiket pl te egekig magasztalsz, az egyáltalán nem biztos, hogy meg fog téged védeni az esőben. Sokadik hírt lehetett olvasni, vagy panaszosokat külföldi fórumokon, hogy az IP68-as telefonjuk beázott, és utána nem sokkal működésképtelenné vált, majd miután szervízbe került közölték, hogy a garancia nem érvényes a beázásra. Ez amúgy nem egyedi eset elég sok gyártóra így áll hozzá, pedig IP68-as minősítést megkapták. Szal így bízz benne. Amúgy meg volt telefonom ami elázott az esőben a zsebemben volt éppen, de mivel ömlött, így tiszta víz volt a zsebem (is), és semmi baja nem lett a megszárítása után sem, pedig semmilyen minősítést nem kapott.
    Jah és még valami. A víz nem olyan nagy áramvezető, mint hiszed. Főleg nem a telefon belsejében, mert ott ezerszer jobb áramvezető anyag van. Elég gáz lenne, ha nem így lenne...
    Amúgy nekem Samsung Note 10-esem van IP68-as védelemmel, de ennek ellenére a büdős életben nem dobnám be egy medencébe 100% biztonsággal. Utoljára a vízállóságban a Motorola Defy telefon idejében hittem. Utána ezek már leginkább reklámfogás, mint 100%-ig valós adat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák