Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Darmol

    senior tag

    Nem egészen értem a cikk probléma megjelölését, amely konkrétan ez:
    A versenyhatóságnak (és úgy általában senkinek) nem okoz problémát, hogy az AMD és Xilinx egyesülésével olyan terméket fejleszthetnek, amely mindenki másénál jobb.

    Már hogy a rákba lenne ez versenyellenes?

    Idézek:
    "Nem ilyen klasszikus árukapcsolásra kell gondolni, itt, hogy csomagban leküldik, hanem olyanra, amilyet az AMD csinál a Trento platformmal. Ugye a Genoa mellé készítenek egy alternatív platformot is"
    Ebben hol jelenik meg, hogy másokat kizárnak a piacról? A probléma hosszútávon jelentkezhet. Hangsúly a feltételesen, és persze nyilván azon is, hogy a következő 5 évben biztos nem jelentkezik versenykorlátozó hatás. Vannak olyan elméleti lehetőségek is amennyiben a jövőben rendetlenkednének, hogy kényszerben feldarabolják a céget. Bár ez erősen valószínűtlen, láttuk Intel esetében sem volt gond.

    Azt is érdemes vizsgálni, hogy a cégek milyen magatartást folytattak az elmúlt 20 évben. Intel, nVidia hadd ne soroljam. AMD csak egy jellemző példa: zokszó nélkül (nyilván megfelelő díjazásért cserébe) fejlesztett iGPU-t a legfőbb konkurenciának.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

Új hozzászólás Aktív témák