- Google Pixel topik
- iPhone topik
- Xiaomi 13T és 13T Pro - nincs tétlenkedés
- Honor Magic5 Pro - kamerák bűvöletében
- Yettel topik
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Motorola Edge 30 Ultra - a 200 megapixeles kérdés
- Egy óra, két rendszer
- Poco F5 - pokolian jó ajánlat
- Honor Magic V2 - origami
Új hozzászólás Aktív témák
-
tecsu
addikt
LOL A 10 bit (ami a Dolby Vision esetén 12) a cikkben is szerepel, de a nagyobb dinamikához ennek nem sok köze van (bár a részletesebb színátmenet jól jön a nagyobb dinamikatartomány mellé, szépen kiegészítve); azt valamiféle metaadatokkal képezik, legalábbis ez van a cikkben, ami lehet, hogy rosszul van leírva, de te még a leírtakat sem tudtad értelmezni.
Én pedig azt közöltem, hogy jó lenne egy részletesebb kifejtés, szívesen elolvasnám.Mellesleg az OLED eleve nagyobb dinamikát tud megjeleníteni a sötétebb "feketéje" révén, mint akármelyik LCD, így itt nem kell sokat trükközni megjelenítéskor.
-
tecsu
addikt
Ha ez igaz lenne, akkor csupán csak nagyobb dinamikával rendelkezne a kép, de pont ez a cikk említi, hogy ez nem így van. Az egyszerűen megnövelt tartományhoz nem kell semmiféle külön metaadat, ráadásul az minden tartalom esetén természetes lenne.
Idézetek a cikkből, amik elkerülték a figyelmed:
"A világos jelenetek, főleg az LCD tévéknél, sokszor túlságosan, már-már zavaróan fényesek, aminek nyilván az az oka, hogy emiatt sokkal kontrasztosabbnak látja az ember a képet, és nem tűnik fel, hogy a tökéletes fekete hiányzik. Az OLED televíziók ilyen szempontból jobban teljesítenek, hiszen ott nincs szükség ilyen trükkökre, és ebből fakadóan a fényerő is kisebb. Egy szó, mint száz, a képvilág nem annyira természetes, mint amit egy jól kalibrált televízió esetén megszokhattunk. Azt nem lehet állítani, hogy ez feltétlenül rosszabb, pláne hogy abszolút ízlés kérdése, sokan vannak, akik szeretik az ilyenfajta harsányságot. De az tény, hogy amikor az ember egy HDR videót néz, biztos eszébe jut, hogy <ilyen márpedig nincs a valóságban>."
"Ez a fajta természetellenesség bizonyos típusú tartalmaknak kifejezetten jól áll, másoknak pedig kevésbé. Az első csoportba tartoznak az animációs, a fantasy vagy sci-fi alkotások, ahol az ember amúgy is a világtól teljesen elrugaszkodott dolgokat lát. Amikor például a Pókember mellett feltűnik, valamilyen, szivárványszínű villámokat szóró lény, akkor nem zavaró ez a fajta mesterkélt képvilág, sőt, hozzáadott értéket is jelent, hogy a Lego kalandról már ne is beszéljünk, hiszen egy rajzfilmnek amúgy sincs semmi köze a valósághoz.
De egy természetfilmnél már más a helyzet, sőt igazából egy hagyományos krimi vagy sportközvetítés esetében sem az igazi ez a képi hatás, azonban például a western demóvideónkhoz jól passzolt. Tehát kicsit hasonlít a helyzet a 3D-hez, ott sem volt mindegy, hogy mit nézünk. Hiába hozsannáztak a gyártók, hogy a térhatás elhozza a Kánaánt, van olyan típusú tartalom, aminél a 3D vagy a HDR inkább hátrányt jelent, mint előnyt. A 4K-val más volt a helyzet, a nagy felbontás ugyanis kivétel nélkül mindennek nagyon jót tesz."Tehát k*rvára nem arról van szó, hogy 8 bit helyett 10 bit lett színcsatornánként. A felvétel eddig is legalább 10-12 biten történt (tv-műsorok és mozifilmek esetén jó esetben YUV 4:4:4-en), amit a masztering komprimált 8 bitre - többek között -.
-
tecsu
addikt
Nem tudom pontosan mi az HDR, mert még egyik magyar cikk sem részletezte, angol nyelven meg ezt nem akarom elolvasni, de...
Úgy tudom, a HDR sem valami természetes dolog, a dinamikát egy trükkel növeli, méghozzá a tartalom mellé írt metaadatokkal (a plusz két bitben - gondolom-), ahelyett, hogy "simán" kiterjesztenék a dinamikát 10, 12 vagy akár 14 bitre. -
tecsu
addikt
Elvileg létezik olyan videótartalom, amivel az is látszana, hogy 4K vagy 8K felbontással fut az a videó - általad ecsetelt szituációban. Bár gondolom a CGA monitorod és Orion AT 602-es televíziód mellől ezt nem hiszed el, de nem baj, másnak hasznos lehet az infó.
-
tecsu
addikt
Nem hiszem, hogy a metaadatok annyit segítenének egy utólagos algoritmus helyett.
Ugyanis a gyenge tényező a sokezerfélén gyatra kijelző, vagyis a HDR hiába működik az egyiken esetleg aránylag jól, egy másikon már rosszul fog.
A megoldás a kijelző natív 10, majd 12 bites megjelenítése lenne (utóbbi mondjuk 16 bites LUT-ból).
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- TP-LINK routerek
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Iszonyatos mennyiségű hulladékkal járhat a Windows 10 terméktámogatásának vége
- Úgy tér vissza a Commodore 64, ahogy titkon mindenki várja
- Google Pixel topik
- Elektromos cigaretta 🔞
- iPhone topik
- hdanesz: Hyundai Ioniq 28 kWh - Újabb tapasztalatok - fogyasztás és hatótáv
- Apple iPad 11” (A16, 2025) - a táblagépek vanília fagylaltja
- Kerékpársportok
- További aktív témák...
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad L13 G3 - i5-1245U I 16GB I 256SSD I 13,3" FHD Touch I NBD Gari!
- SanDisk Extreme Portable 8TB (SDSSDE61-8T00-G25)
- Apple iPhone 14 Plus 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X3D 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- AKCIÓ! MSI B460M i5 10400F 16GB DDR4 512GB SSD RX 6650XT 8GB Cooler Master MB600L Chieftec 600W
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest