Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • iihorvath

    tag

    Nagyjából egy hónapot használtam a telefont (V30+ Ausztrál verzió, GSM boltból) Oreo-val és elégedett voltam vele. A Samsung A3 2017 után komoly előrelépés volt mind kamerában, mind funkciókban, sebességben.
    Augusztus 12-én jelzett, hogy rendszerfrissítés érkezett. Elfogadtam hát és hagytam, hogy letöltse és telepítse.
    Most úgy tűnik hiba volt!
    A verzió Android 9-re váltott és jöttek a problémák.
    Néhány naponta újra szoktam indítani a készüléket, ahogy azt automatikusan a készülék is maga szokta javasolni. Az újraindítás funkcióra azonban nem indul újra, csak simán kikapcsol. A bekapcsoló gombot viszont hiába nyomom akármilyen hosszan, semmi nem történik. Kínomban kikísérleteztem, hogyha a halkító és a bekapcsoló gombot egyszerre tartom nyomva, na akkor hajlandó elindulni. Aztán kipróbáltam azt is, hogyha csak simán kikapcsolom (amit egyébként nem szoktam) akkor sem lehet csak simán a bekapcsoló gombbal visszakapcsolni, csak a már említett módon.
    Ez persze még nem is zavarna annyira, ha random módon nem fagyna le a készülék. Ezt legtöbbször abból veszem észre, hogy a mindig aktív kijelzőn az óra rendesen le van maradva a valósághoz képest. És ilyenkor is csak a halkító és a bekapcsoló gomb egyidejű hosszú nyomásával lehet újraindítani. Az akku pedig átlagos használat mellett estére a nálam szokásos kb. 50% helyett, tegnap este is csak 14% volt. Szóval valami kihívással biztosan küzd a belseje. Annál is inkább, mert időnként megjelenik az értesítési sávon, hogy válasszak mire szeretném használni az USB portot, pedig nincs is bedugva semmi. És hiába választom ki, az üzenet konokul ott marad. A töltés is csak akkor indul el, ha csatlakoztatom a kábelt és a már említett módon újraindítom.
    Ezeket leszámítva egyébként normál módon használhatóak a telefon funkciói amikor éppen működik.
    GSM boltos, ausztrál származással lehet hogy elhajtanának az LG szervizből, bár az LG chat-en azzal biztattak, hogy vigyem el nyugodtan és segítenek. (Jobban örülnék ha jönne egy központi frissítés ami megoldaná a gondomat.)

Új hozzászólás Aktív témák